Яблунівська ЗОШ І-ІІ ст. (Київська обл., с. Яблунівка)

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

ІСТОРІЯ ЯБЛУНІВСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ І-ІІ СТУПЕНІВ

Яблунівська ЗОШ.jpg

Історичні відомості

Відомості про с.Яблунівка виявлено в документах 16 ст. Проте є підстави стверджувати , що поселення існувало ще у 15 ст. Освітній заклад у селі започаткував місцевий поміщик.

Мрії про власну школу в селі почали втілюватися в період існування Української держави на чолі з Центральною Радою. За спогадами старожилів, першим учителем був Монтрезор Василь Бенедиктович, який організував навчання сільських дітей у себе вдома. Офіційно початкову школу було відкрито в 1924 році. На жаль, імен перших учителів ніхто не пам'ятає. Пізніше, у 1929 році, початкова школа була реорганізована у семирічну. Освітній заклад працював не лише вдень, а й увечері. Вечорами вчились дорослі у лікнепі. Школярі після уроків брали участь у репетиціях дитячих п'єс,заняттях хорового гуртка або читали книжки. До кожної визначної дати готували концерт чи виставу. Виступали в сільському клубі.

З липня 1941 року освітній заклад не працював. У січні 1944 року знову відчинив двері перед дітьми. Хоча книжок і зошитів не було, діти охоче брались до навчання .У період з 1944 по 1990 роки педагогічний та учнівський колективи брали активну участь у житті рідної школи та села: працювали на полях, піднімали льон, влітку на колгоспному току віяли зерно, у школі діяла кролеферма, на шкільних ділянках вирощували хороші врожаї картоплі, моркви, буряків, огірків, помідорів. Ще й понині біля приміщення великого корпусу старої школи зберігся фруктовий сад, посаджений у 1922-1924 роках. Шкільний хор, який проіснував більше 20 років (керівник Андрухович В.М.),часто виступав перед односельцями і на фермах, і на полях, і в сільському клубі.

У різні роки школу очолювали такі педагоги:Молебний Василь Григорович(1945-1948),Кержнер Фаня Мусіївна(1948-1960), Малущенко Євдокія Григорівна(1960-1962),Брагіна Тамара Федорівна(1962-1973),Рябека Антоніна Іванівна(1973-1990).

1990 року в Яблунівці збудували шкільне приміщення на 192 учнівські місця. Почали з оформлення навчальних кабінетів. У шкільній теплиці посадили олеандри. Із задоволенням діти працюють на навчально-дослідних ділянках. Біля школи-квітники,газони, молоді деревця, оформлено спортивний майданчик.

Нині в школі працює 11 вчителів. З них шість мають вищу кваліфікаційну категорію. 10 педагогічних працівників з вищою освітою. З 1991 року уже 22 рік очолює педагогічний колектив Пата Петро Семенович. Це мудрий керівник і вчитель, який займає активну життєву позицію, створює всі умови для самоосвіти й творчого саморозвитку кожного педагога. Під його керівництвом учителі проводять велику просвітницьку та культурно-масову роботу, є активними учасниками всіх хороших справ села Яблунівка . Досвідчений, творчий колектив.

Кадровий потенціал

Педагогічний колектив нараховує 12 учителів . З них мають вищу освіту – 11 осіб, середню спеціальну -1 вчитель.

Кваліфікаційний склад: звання «Старший вчитель» - 1 особа; вища кваліфікаційна категорія 7 осіб – 58 %; перша кваліфікаційна категорія – 2 особи – 17%;друга кваліфікаційна категорія – 1 особа – 8 %; спеціаліст - 1 особа -8 %; молодший спеціаліст – 1особа – 8% . Отримує другу вищу освіту – 1 особа.

Особлива увага приділялася самоосвіті педагогів. Педагоги школи постійно підвищують свій кваліфікаційний рівень шляхом самоосвіти та проходження курсової перепідготовки в «Академії неперервної освіти» м. Білої Церкви.

Методична робота школи сприяла творчому розвитку вчителів та збагаченню їх фахового рівня. Проводилася робота з молодими педагогами школи, їм надавалася необхідна методична допомога. Питання щодо вдосконалення методичної роботи школи розглядалися на засіданнях методичної ради та педагогічних радах.

Пед.колектив.jpg

Виховна робота

Виховна робота Яблунівського НВО спрямована на створення умов всебічного розвитку і самореалізації кожної особистості як громадянина України, формування покоління, здатного навчитися впродовж життя створювати і розвивати цінності громадського суспільства шляхом навчання та виховання, які ґрунтуються на загальнолюдських цінностях, на посадах гуманізму, демократії, громадської свідомості, взаємоповаги.

Педагогічний колектив продовжує опрацьовувати систему виховної роботи, яка зорієнтована на впровадження серед учнів здорового способу життя «Ми – за здоровий спосіб життя». Адже проблема здоров’я належить до глобальних проблем, вирішення яких зумовлює ефективний подальший розвиток нашої держави..

Просвітницька робота з формування у дітей навичок здорового способу життя – це спосіб передавання педагогом – тренером достовірної, соціально значимої інформації для усвідомлення молодими людьми необхідності інтелігентного ставлення до власного здоров’я.

Однією з оптимальних форм залучення молоді та підлітків до профілактичної роботи є організація і проведення тренінгових занять на тему:«Турбота про здоров’я – обов’язок кожного», «Вплив алкоголю на організм людини», «Шкідливі звички: тютюнопаління» тощо.

Метою програми є сприяння формування у підлітків навичок здорового способу життя, відповідального ставлення до власного здоров’я. У Яблунівському НВО проводяться яскраві позакласні заходи,учні беруть участь у житті сільської громади.

Неодноразово проводили акції:

  • «Напиши листа Захиснику Вітчизни»»;
  • Відвідування у військовому госпіталі поранених воїнів Української армії з частуванням та концертною програмою;
  • «Упорядкування пам’ятників»;
  • Велокрос « Без минулого немає майбутнього»,присвячений Дню пам’яті та примирення»;
  • «Виготовлення годівниць та шпаківень».

З метою патріотичного виховання підростаючого покоління, прищеплення любові до рідного краю, своїх традицій, історичного минулого, усвідомлення себе як громадянина та патріота Української держави, сприяння консолідації суспільства навколо пам’яті про боротьбу за волю України були проведені такі заходи:

- усний журнал, присвячений Дню пам’яті Героїв Крут;

- проведення урочистої лінійки «Їх тут триста, як скло, товариства лягло»;

- лінійка – реквієм, присвячена річниці Революції Гідності та пам’яті Героїв Небесної Сотні «Уклонімось низько до землі тим, хто в серці вічно буде жити»;

- конкурси малюнків «У дружби немає кордонів», « Дружать діти на планеті»;

- свято рідної мови «З тобою я плачу, з тобою сміюся, о ріднеє слово…» до Міжнародного дня рідної мови.

- поповнення експонатів меморіальної дошки Пам’яті « Пам’ятаємо. Віримо. Переможемо»;

- свято пісні «Українська пісня величава»;

- флеш – моб «Україна понад усе»;

- «Посади дерево – зроби країну чистішою».

В школі діє дитяча республіка «Сузір’я» (учнівське самоврядування). Це організація, яка створена учнями і для учнів. До структури учнівського самоврядування входять: законодавча влада – це президент учнівського самоврядування та виконавча влада – це секретар, шкільний парламент та палати : «Дисципліни та порядку», «Навчання і творчості», «Інформації та преси», «Культури та відпочинку». Вони організовують, контролюють та забезпечують функціонування начального – виховного процесу.

Вихов.роб.jpg

Пріоритетні напрями розвитку освіти

Навчання та виховання учнів, щоб випустити зі школи конкурентоспроможного випускника -"всебічно розвинену, здатну до критичного мислення цілісну особистість, патріота з активною позицією, інноватора -здатного змінювати навколишній світ та вчитися впродовж життя". Потрібне впровадження сучасних інформаційних технологій у навчально-виховний процес. Разом з тим нагальною залишається здатність особистості формувати міжособистісні стосунки, вступати в комунікацію, володіти різними соціальними.


КОМП'ЮТЕРИЗАЦІЯ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО ТА УПРАВЛІНСЬКОГО ПРОЦЕСІВ

Упровадження сучасних інформаційних технологій визначено Національною доктриною, пріоритетним напрямком якої є комп'ютеризація та інформатизація навчально - виховного процесу та системи управління. Дана робота здійснюється за такими напрямками:

• комп'ютеризація навчального процесу;

• комп'ютеризація управлінської діяльності;

• використання інтернет - технологій у навчально - виховному процесі та управлінській діяльності;

• наявність ліцензійного базового програмного забезпечення.



Мета, основні напрямки роботи та завдання школи на 2017- 2022 роки

З метою реалізації положень Конституції України, законодавчих актів України в галузі освіти, Указу Президента України „ Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні ”, створення умов для забезпечення доступу громадян до якісної освіти, культурних і національних освітніх прав і запитів усіх громадян, утвердження високого статусу педагогічних працівників у суспільстві, роботу педагогічного колективу Яблунівського НВО «ЗОШ І-ІІ ступенів – дитячий садок» спрямувати на:

• продовження роботи над науково- методичною проблемою « Формування творчої особистості учня та вчителя засобами інформаційно-комунікативних технологій»;

• перегляд планування роботи шкільних методичних об’єднань та приведення їх у відповідність з методичною проблемою школи;

• продовження здійснення інноваційної діяльності по реалізації Всеукраїнського проекту « Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу»;

• впровадження елементів програми « Піснезнайка»( « Мистецтво навчання через музико – терапевтичну педагогіку»);

• продовження роботи над загальношкільним проектом з виховної роботи « Нове покоління»;

• урізноманітнення форм і методів організації методичної роботи для підвищення педагогічної майстерності кожного вчителя;

• систематизація і посилення методичної роботи з молодими педагогами, сприяння їх творчому зростанню у колективі;

• активізація роботи зі здібними учнями та дітьми з особливими потребами;

• формування стійкого інтересу до процесу здобування знань та бажання їх використати в подальшій діяльності;

• організація роботи педагогічного колективу через введення нових технологій та активних форм навчання як засобу підвищення якості знань, умінь і навичок учнів;

• удосконалення роботи методичної ради школи;

• посилення виховної роботи на уроках та в позаурочний час, спрямованої на попередження правопорушень серед школярів;

• ширше залучення до співпраці батьків та громадськість;

• розроблення концептуально нових підходів до навчально - виховного процесу, основою якого стануть компетентностні засади.

• підвищення соціального статусу учителя та всіх учасників навчально - виховного процесу;

• збільшення відсотку охоплення учнів гуртковою та спортивно - оздоровчою роботою;

• удосконалення впровадження інноваційних технологій у навчальний та виховний процеси;

• забезпечення системи моніторингу в управлінській діяльності, методичній та навчально- виховній роботі;

• удосконалення системи підготовки до державної підсумкової атестації, зовнішнього незалежного оцінювання випускників;

Забезпечення подальшої взаємодії з батьками, розвиток учнівського самоврядування;

• створення здоров’язберігаючого середовища;

• продовження роботи над покращенням якості знань учнів, результативністю навчання та виховання;

• послідовне зміцнення та покращення матеріально - технічної бази школи шляхом залучення спонсорів та батьківської громадськості;

• забезпечення рівня охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників НВП та покращення роботи щодо попередження та зменшення показника дитячого травматизму;

• збереження кадрового потенціалу, учнівського контингенту, матеріальної бази та кращих традицій і набутків школи ;

• виконання пріоритетних напрямків розвитку школи та вирішення проблемних питань, а саме:

- організація успішного навчання учнів без перевантаження;виховання духовно, фізично здорового покоління;

- впровадження традиційних та нестандартних систем і методик навчання;оновлення змісту освіти;

- посилення особистісно -орієнтованої направленості освіти;

- удосконалення роботи школи щодо збереження життя і здоров'я учнів;

- впровадження передового педагогічного досвіду, нових освітніх технологій;

- побудова оптимальної моделі управління у нових концептуальних умовах;

- забезпечення оптимальних умов для розвитку інтелектуальної діяльності учнів.