Чвирук Олена Миколаївна

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Чвирук Олени Миколаївни групи ПОм-3-19-1.4з. База практики школа І-ІІІ ступенів № 8 Оболонського району м. Києва
Школа №8

Зміст

Коротко про школу

90ae8afb.jpg

Школа І-ІІІ ступенів з українською мовою навчання, вивченням англійської мови з 1 класу, школа сприяння здоров'ю. Заснована в 1937 році.
Форма власності: комунальна.

Напрямки діяльності
 • Забезпечення загальної основної освіти.
 • Забезпечення базової та додаткової освіти.
 • Вдосконалення системи виховної роботи та забезпечення вихованості учнів.
 • Зберігання здоров'я та формування здорового образу життя у всіх учасників навчального процесу.
 • Підготовка учнів до продовження освіти, до трудової діяльності, до життя в родині та суспільстві.
 • Створення єдиного освітнього простору, шляхом включення в діяльність школи батьків і соціуму.


Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником освітнього закладу та його заступниками


Зробивши аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ можна зробити висновок, що школа більшою мірою забезпечена засобами ІКТ. Застосування сучасних інформаційних технологій у навчанні - одна з найбільш важливих тенденцій розвитку освітнього процесу навчального закладу. Інформатизація значно вплинула на процес придбання знань. Нові технології навчання на основі інформаційних і комунікаційних дозволяють зробити освітній процес більш інтенсивним, збільшити швидкість сприйняття, розуміння та глибину засвоєння значної кількості знань.


Інтерв'ю з заступником директора з виховної роботи Вєтровим Ігорем Анатолійовичем

Якими інформаційно комунікаційними технологіями забезпечена школа?
Школа в достатній мірі забезпечена ІКТ технологіями. Більшість класів забезпечені комп’ютерами/ноутбуками, принтерами, Smart дошками, телевізорами, що значно допомогає покращувати рівень освітньої діяльності.

На Вашу думку, школа повністю забезпечена ІКТ? За підтримкм державного та місцевого бюджетів школа фінансується. В цьому році перші класи були повністю забезпечені засобами ІКТ: телевізорами, ноутбуками та принтерами. Також завдяки активній діяльності директора школи, заклад бере участь в громадських проєктах (один з таких проєктів https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/archive/11/show/998)

На Вашу думку, чи всі викладачі розуміються на ІКТ які впроваджує школа?
В школі переважна більшість вчителів старшого віку, які без проблем освоїли ІКТ технології та і молодь без пролем застосовує ІКТ в своїй роботі. Не одноразово були проведені курси підвищення ІКТ грамотності для викладачів. Також відбуваються навчання щодо роботи з електронним журналом Єдина школа, який запускається в цьому році. Початкова школа повністю переходить на роботу з електронним журналом, а середня та старша – частково.

Що Ви робите для того, щоб підвищити рівень компетентності викладачів в роботі з ІКТ?
Школа підтримує викладачів у підвищенні рівня їх кваліфікації. В Інтернет просторах доступно безліч онлайн курсів для підвищення своєї компетентності в роботі з ІКТ.
Зі своїми досягненнями вчителі залюбки ділилися на своїх сторінках в Facebook, або можна знайти на сторінці школи
Варіанти онлайн-курсів, які проходили наші викладачі:
Prometheus
Медіаграмотність для освітян
Мета курсу – мотивувати наших колег, вчителів, керівників шкіл, шкільних управлінців бачити, що світ навколо разюче змінився, став цифровим, а відтак потрібно розвивати нові медіаосвітні компетентності.
Educational Era
Very Verified: онлайн-курс з медіаграмотності
Онлайн-курс пояснює, як орієнтуватися в інформації довкола та як розпізнавати дезінформацію та пропаганду. Курс доступний українською та англійською мовами.
Цифрова грамотність для вчителів
Як ефективніше організовувати заходи, зберігати та створювати файли, автоматично оцінювати завдання учнів та результативно організовувати роботи в групах? Для цього є безкоштовні онлайн-інструменти. Які та як ними користуватися?
Word та Excel: інструменти і лайфхаки
Мета – навчити вправно та грамотно працювати з Word та Excel.

Як Ви плануєте осучаснити школу іноваційними технологіями?
Так як школа не повність забезпечена засобами ІКТ, плануєто повністю облаштувати кожен кабінет. Це звісно подребує не мало сил та часу. Завдяки участі в громадських проєктах та з допомогою педагогічної команди і батьківської громади це є цілком реальним.

Як Ви бачите школу в майбутньому?
Школа – як простір можливостей, яка є безпечним середовищем для дітей. Школа яка забезпечує якісну освіту, використовуючи всі можливі сучасні ІКТ технології.

ІКТ-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування

Photo 2020-10-14 16-59-02.jpgДля визначення ІКТ компетентності науково-педагогічних працівників було проведено Анкетування
Аналіз результатів анкетування

В опитуванні брали участь перевіжно вчителі початкових класів. Переважна кількість вчителів початкових класів - викладачі зрілого віку.
65% - викладачі зрілого віку
35% - викладачі молодого віку

Зробивши аналіз опитування, можна зробити висновок, що в основному молодь постійно використовує в своїй діяльності ІКТ технології, старшому поколінню складно розібратися з новітніми технологіями. Переважна кількість постійно використовує на своїх уроках ІКТ та в основному це стандартні програми, такі як презентації, відео, аудіо.
Більшість згодні, що ІКТ позитивно вприває на учнів під час навчання, так як сучасне покоління вже не уявляє своє життя без гаджетів та програм. Тому не слід обмежувати їх у використанні сучасних технологій, а навпаки запроваджувати у своїй роботі інформаційно-комунікативні технології.
Вчителів зацікавили сучасні програми, які б допомогали зробити уроки цікавішими та сучасними.


Аналіз ІТ інфраструктури освітнього закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

Апаратне забезпечення
Роутери - 15
Маршрутизатори - 4
Комп’тери - 32
Ноутбуки - 42
Принтери - 21
3D принтер – 1
Мультимедійні Smart дошки – 25
Проектори - 17
Екрани - 17
Камера відеоспостереження - 3
Інтерактивна підлога - 1

Програмне забезпечення
Електронний журнал Єдина школа
Windows 7, 10
Microsoft Office 7, 10, 16
Сервіси Google
Антивірусні програми
Сходинки до Інформатики
Інформатика 1-2 навчальний рік

Обладнання для проведення уроків конструювання та програмування
Lego Boost
Arduino

Інтернет ресурси
Google Mups
Google Earth
3D Builder
Movie maker

Інформаційно-освітнє середовище школи
Сайт школи Школа №8
Сторінка в Facebook

Навчально – наукове забезпечення
Державні стандарти освіти;
Навчальні плани;
Підручники та навчальні посібники;
Матеріали поточного та підсумкового контролю;
Методичні матеріали;
Навчальні програми з усіх навчальних дисциплін.

Впровадження Е-ресурусу в діяльність освітньої установи, відповідно до потреб закладу (визначених в попередньому завданні)

Блог
Проаналізувавши анкетування я дійшла висновку, що викладачі в своїй роботі в основному використовують стандартні програми: Power Point, Word, сервіси Google і тд. Але вчителі не проти ознайомитись з додатковими інструментами для поліпшення уроку.
Тому, на мою думку найкращим варіантом було створення блогу з цікавими програмати для уроків, які зроблять навчання цікавішим.

Навчальний відео-ролик
WordItOut

Семінар (тренінг)


Щоб допомогти вчителям практично освоїти нові ІКТ технології я вирішила провести навчальний тренінг, в якому детально, покроково розповіла про переваги використання онлайн-сервісу Kahoot на уроках.
Тема тренінгу: практичне використання сервісу Kahoot на уроках.
Мета: переваги використання онлайн-сервісу, перевірити на собі використання сервісу.
Обладнання: ноутбук, Smart дошка, проектор, смартфони учасників, Internet.
Презентація тренінгу

Photo 2020-10-.jpg
Photo 2020-10.jpg
Photo 2020-10-.jpg

Методичні рекомендації

Методичні рекомендації до проектування інформаційного освітнього середовища установи

 • оновлений веб-сайт або портал;
 • віртуальний методичний кабінет та мережеві методичні об’єднання педагогічних працівників, що дозволяє усім учасникам освітнього процесу обмінюватися актуальною інформацією, представляти свої власні методичні напрацювання та використовувати передовий досвід колег;
 • електронні портфоліо керівників, педагогічних працівників і учнів, що уможливлює презентацію професійних або особистісних досягнень освітньої взаємодії, визначення подальших перспектив їхнього творчого розвитку та вдосконалення;
 • структурована медіатека – тематична колекція фото-, відео-, аудіоматеріалів, веб-ресурсів, що забезпечує максимальну візуалізацію навчально-виховної, науково-методичної, дозвілля діяльності закладу, задовольняє інтереси та потреби вчителів а уснів, щодо змісту освітньої діяльності його гуртків, творчих об’єднань;
 • онлайн-бібліотека – електронна бібліотека з навчальною, навчально-методичною, методичною літературою, каталогами інших електронних бібліотек (в умовах карантину добібліотеки дістатся є проблематикно, а певні літературу в мережі не завжди можна знайти, тому вірткальна бібліотека була б чудовим рішенням);
 • дистанційні навчальні курси як форма організації і реалізації освітньої діяльності та самоосвіти вихованців із використанням ІКТ.

Методичні рекомендації до модернізації ІТ інфраструктури


ІТ-забезпечення школи потребує модернізації. Школа забезпечена ІКТ на недостатньому рівні. Потрібно облаштувати ще кілька класів інформатики, тому що інколи виникають труднощі та незручності під час проведення уроків. Також школа потребує додаткового мультимедійного обладнання. Не вистачає Smart-дошок та проекторів.

 • Налаштувати електронне навчання. Інструменти для творчості і технології для співпраці, що надає змогу учням, творити і надихати одне одного, а також співпрацювати під час навчання в межах навчального закладу.
 • Керування дослідженнями. Хмарна платформа для спільних досліджень із широким спектром інструментів для аналізу, розробки та створення матеріалів. Надання групам ефективних засобів для співпраці, дослідження, аналізу, розробки та створення матеріалів.
 • Операційна ефективність. Програмний комплекс серверів і інструментів, які забезпечують світовий рівень керування ІТ-інфраструктурою, захисту даних і безпеки мережі. Ефективне керування ІТ-інфраструктурою і її захист з одночасним зменшенням непрямих витрат на інформаційні технології.

Методичні рекомендації до формування цифрової компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи

 • Сприяти розвитку єдиного інформаційного простору навчального закладу для забезпечення нової якості навчання та комплексного підходу до використання сучасних інформаційно – комунікаційних технологій в навчально – виховному процесі.
 • Формувати інформаційну культуру учнів та педагогічних працівників, забезпечувати їх інформаційні потреби.
 • Інтенсифікувати навчання і виховання за рахунок використання інформаційно – комунікаційних технологій.
 • Удосконалювати інформаційно – методичне забезпечення навчально – виховного процесу.
 • Оптимізувати освітній менеджмент на основі використання сучасних інформаційних технологій в управлінській діяльності та навчально – виховному процесі.
 • Активізувати роботу шкільного web- сайту як єдиного освітньо – інформаційного середовища для популяризації кращих освітянських надбань, підтримки колективної та індивідуальної комунікації, формування мережевих професійних об’єднань та функціонування закладу як відкритої системи.
 • Сприяти проходженню кожним педагогічним працівником навчання за дистанційним курсом «Сервіси Google у професійній діяльності вчителя».
 • Заохочувати педагогічних працівників до створення власного web – сайту чи блогу.

Презентація виконання

Презентація результатів практики на Вікі-порталі