Чаяло Олена Іванівна

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Чаяло Олени Іванівни VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Дошкільна освіта».

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу №293

14.11.18 1450.jpg 14.11.18 1451.jpg

E-mail: dnz293@ukr.net

Адреса: Вул. Ольжича, 13-А

Директор: Беднарук Наталія Володимирівна

Тел: 453-61-41.

Фейсбук: https://www.facebook.com/173494633133864/photos/173556926460968/

В закладі дошкільної освіти функціонують 7 груп:

 • 2 - передшкільні (загального типу),
 • 2 - передшкільні санаторного типу,
 • 2 - раннього віку (загального типу та санаторного),
 • 1 - передшкільна короткотривалого перебування(без харчування) з режимом з 9-00-13-00.

ЗДО працює 5 днів на тиждень з 12 годинним режимом роботи, мовний режим - українська мова.

На чолі закладу Беднарук Наталія Володимирівна. Вихователі в ЗДО мають вищу освіту. В закладі освіти працюють:

 • музичний керівник;
 • інструктор з фізкультури;
 • практичний психолог;
 • лікар отоларинголог;
 • сестра фізиотерапевтична;
 • медична сестра старша.

В закладі є додаткові освітні послуги:

 • англійська мова;
 • спортивні танці;
 • логопед.

Завдання 1

Для визначення рівня обізнаності вихователів в сфері ІКТ ми (разом з Ульяновою Наталією Анатоліївною) створили анкету в Гугл Формах для зручності: https://goo.gl/forms/46p8ZEDDRiDSZ6mH3

Проаналізувавши результати, можна зробити висновок, що не всі вихователі достатньо володіють ІКТ. Найчастіше вони використовують лише пошукові системи, та іноді використовують у свої роботі відеоматеріали з YouTube. Але таким чином ми змогли дізнатися, про що саме їм буде цікаво дізнатися під час тренінгу.

ІКТ інфраструктура садочка:

 • 1 ноутбук – для директора ЗДО
 • 2 комп'ютери - 1 у вихователя-методиста та 1 у медична сестра
 • 1 принтер

Мультимедійну дошку та проектор в залі ЗДО використовують для педрад, семінарів, для проведення дитячих ранків.

Документообіг із районним управлянням освіти здійснюється за допомогою OFFICE 365, хмарних сервісів та електронною поштою. Запис та Зарахування дітей в ЗДО відбувається за допомогою електронної системи запису до ДНЗ. Медична сестра використовує в своїй роботі електронне меню програма «Їжак» та електронний табель відвідування дітей ЗДО.

Директором ЗДО була створена група вихователів у вайбері для вирішення різних організаційних питань.

Завдання 2

Гугл-календар для вихователів та керівників був розроблений разом з Ульяновою Наталією Анатоліївною.

Календар ЗДО293.jpg Календар ЗДО293(1).jpg Календар ЗДО293(2).jpg Календар ЗДО293(3).jpg Календар ЗДО293(4).jpg

Для вихователів також створений Блог https://olenachaialo.blogspot.com/2018/11/blog-post.html

222222.png

Сайт створено раніше, але виявилось що він не працює тому я його осучаснила та доповнила інформацією і хочу щоб він повноцінно функціонував

https://sadochok-2930.webnode.com.ua/


Сайт1.png

Завдання 3

З метою ознайомлення вихователів з інструментами Google відбувся тренінг "Сервіси для роботи в Google" для вихователів дошкільного закладу.

На заході ми (разом з Ульяновою Наталією Анатоліївною) показували топові сервіси для роботи в Google.

14.11.18 1447.jpg 14.11.18 1457.jpg 14.11.18 1460.jpg 14.11.18 1462.jpg 14.11.18 1464.jpg

Додаткові матеріали для тренінгу: Файл:Сервіси для роботи в Google (14.11.18).pptx

Завдання 4

Рекомендації щодо використання ІКТ в дошкільному навчальному закладі

Перед загальними рекомендаціями хочу додати, що нашому дитячому садочку необхідно підвищити рівень ІКТ-компетентності вихователів (проводити для них тренінги, семінари та давати можливість проходити курси для удосконалення своїх вмінь та навичок роботи з комп'ютерною технікою) та обов'язково використовувати хмарну платформу для обміну знанням і досвідом, а також необхідними матеріалами.

Далі нижче представлені детальні рекомендації для ДНЗ, які вирішили інтегрувати ІКТ в освітню діяльність. Вони розроблені разом з Ульяновою Наталією Анатоліївною.

Методичні рекомендації здо293.jpg

Наші пропозиції складаються з восьми простих кроків представлених на малюнку.

Крок 1. Розвивайте наявні можливості

 1. Вирішивши почати або активізувати інтеграцію ІКТ в ігри і навчання дітей у вашому ДНЗ, ви зіткнетеся з низкою запитань . У пошуках відповідей на них спробуйте розширити та поглибити своє розуміння контексту і розвинути наявні можливості :
 2. Розвивайте власні навички володіння ІКТ. Це знадобиться вам в процесі їх інтеграції . Врахуйте , що розвиток навичок володіння ІКТ — процес, що триває все життя.
 3. Вивчайте якісні джерела — наукову літературу про застосування ІКТ в дошкільній освіті і джерела, в яких викладаються практичні думки про те , як слід діяти .
 4. Шукайте приклади правильних і ефективних методів. Шукайте нові контакти .

Крок 2. Визначте своє становище

У процесі інтеграції ІКТ можна виділити і вивчати наступні сторони:

 1. Мотивація і ініціалізація . Хто виступає ініціатором процесу і чому?
 2. Цілі, які ставлять люди, які ініціюють процес інтеграції . Чи чітко сформульовані ваші цілі ?
 3. Які категорії ІКТ ви використовуєте? Чи усвідомлюєте ви, що ІКТ — широкий спектр категорій, що вони дають нам безліч різних можливостей отримання нового досвіду , необхідного для комплексного розвитку дітей?
 4. Як ви застосовуєте засоби ІКТ для підтримки навчання та ігор? Використовуєте ІКТ як додаткову і необов’язкову розвагу для дітей або інтегруєте їх у спланований вами процес як інструмент для досягнення поставлених вами же цілей?
 5. Яких педагогів ви маєте в своєму розпорядженні? Наскільки добре вони володіють ІКТ? А ви самі? Скільки ваших педагогів ( і в якій мірі ) готові вчитися і мають мотивацію до навчання, готові обговорювати, відкривати і здійснювати інновації?
 6. Хто підтримує вас? Хто надає вам фінансову підтримку? Чи підтримують вас батьки ?
 7. У яких цілях ( крім адміністративних ) ваш ДНЗ використовує ІКТ?
 8. Як ви аналізуєте , оцінюєте і плануєте продовження цього процесу ? Які інструменти (внутрішні та зовнішні) ви використовуєте?

Крок 3. Сформулюйте свої цілі і завдання

 1. Формулюйте свої цілі і стратегії просто і зберігайте цю простоту визначень, адже вам доведеться пояснювати їх іншим людям, що володіють іншим рівнем знань ІКТ.
 2. Забезпечте гнучкість своїх цілей і стратегій. Чим більше ви будете взнавати ІКТ і чим глибше розуміти їх, тим краще усвідомите можливості, котрі відкриває використання технологій в освітніх цілях, і тим краще зможете формулювати цілі та засоби їх досягнення.
 3. Визначаючи цілі, подумайте, які аспекти навчання, ігор і розвитку ви будете вважати особливо важливими для ДНЗ і як підтримувати розвиток дітей у цих напрямках за допомогою ІКТ?
 4. Важливо також з’ясувати, що і чому не входить. Навчання навичкам користування комп’ютером та іншими ІКТ- пристроями було б невірним завданням .
 5. Безсумнівно, надання дітям доступу до ІКТ в якості винагороди за успішне виконання інших завдань або хорошу поведінку не може бути метою вашої стратегії.

Крок 4. Створіть своє середовище

 1. Ознайомтесь з правилами, регулюючими всі аспекти застосування ІКТ в дошкільній освіті, і дотримуйтесь їх.
 2. Незалежно від того, існують такі правила чи ні , і від того , наскільки вони складні або короткі, пам’ятайте: безпека дітей з усіх точок зору — вищий пріоритет.
 3. Створіть власний ІКТ -простір. Якщо ви не обмежені ніякими правилами, виберіть приміщення як місце для цього простору і установіть там ІКТ- пристрої або створіть комп’ютерний куточок.
 4. Якщо можливо, підключіть куточок ІКТ до Інтернету.
 5. Якщо можливо, поставте в комп’ютерному класі чи куточку нові меблі відповідно віку дітей. Всі проводи, розетки повинні бути повністю заховані від дітей і недоступні їм.
 6. Зверніть особливу увагу на правильне освітлення, яке повинно бути легко регульованим.
 7. Крім всіх « технічних вимог, що пред’являються до ІКТ», куточок повинен відповідати всім вимогами, що пред’являються до приміщень для ДНЗ.

Крок 5. Сприяйте професійному розвитку персоналу

 1. Не чекайте того, що ви самі і ваші колеги — педагоги будете відвідувати протягом декількох днів курси підвищення кваліфікації, по закінченню яких станете компетентними у використанні ІКТ. Майте на увазі: професійне оволодіння ІКТ — частина довічного процесу особистісного розвитку.
 2. Оцініть нинішній рівень володіння вашими педагогами ІКТ та ступінь їх мотивації до його підвищення. Якщо необхідно, подумайте про ефективні способи посилення їх мотивації .
 3. Постарайтеся створити і підтримувати у вашому ДНЗ атмосферу, в якій люди цінують знання , щодня вчаться один у одного і підтримують один одного.

Крок 6. Інтегруйте , спостерігайте і міркуйте

 1. Накопичивши певний досвід і перевіривши функціональність вашого куточка ІКТ, зосередьтесь на перших спробах інтеграції технологій в різні види діяльності, передбачені вашим навчальним планом.
 2. Поступово сконцентруйтеся на усвідомленні способів використання нових технологій, на способах розробки нових педагогічних прийомів і їх застосування для більш успішного досягнення поставлених цілей.
 3. Використовуйте ІКТ при роботі з дітьми в приміщеннях і на вулиці.
 4. Розвивайте навички інтеграції ІКТ в діяльність цілої групи .
 5. Вчіться спостерігати, як діти розвивають свої здібності у використанні ІКТ.
 6. Постійно збирайте кращі зразки своєї діяльності, наприклад, у формі електронного порт фоліо. Ці документи будуть потрібні колегам, батькам і вам самим для поглибленого аналізу і планування подальшого розвитку .

Крок 7. Будуйте партнерські відносини

 1. Ініціюйте і підтримуйте співпрацю педагогів і батьків.
 2. Намагайтеся формувати (особисто або в групі ) ясні уявлення про майбутнє і плани розвитку, підходи до навчання за допомогою ІКТ. Будь-яка зміна виявляється неможливою доти, поки ви не досягнете схвалення і підтримки батьків. З батьками треба будувати активні та плідні партнерські відносини .
 3. Дізнавайтеся, що роблять діти з ІКТ вдома, спробуйте використовувати цю інформацію. Пізніше ви зможете впливати на вибір батьків в питаннях « Домашньої політики ІКТ ». Вчіться у батьків і одночасно вчіть їх.

Крок 8. Плануйте подальший розвиток

 1. Уважно спостерігайте за тим, як інтеграція ІКТ змінює клімат в закладі, як розвиваються відносини і способи спілкування між вами і вихованцями, як вони співпрацюють один з одним у нових умовах, та плануйте наступні кроки.
 2. Вивчайте актуальні тенденції у дошкільній освіті, особливо в застосуванні ІКТ: а ) читайте спеціальну літературу з цієї теми; б) будьте активними учасниками спілкування з іншими ДНЗ і педагогами — новаторами; в ) пишіть про свій досвід.
 3. Задайте собі питання. Які нові форми інтеграції ІКТ ми могли б прийняти? Які ще є перешкоди, які нам треба подолати ? Як можна уникнути цих перешкод або зменшити їх? Чи помітна наша робота всім, хто цікавиться нею?
 4. Відстежуйте нові важливі події, які виникають в процесі інтеграції ІКТ та які якимось чином треба відобразити в навчальному плані ДНЗ.