Хурдиґарня

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Хурдиґарня, -ні, ж. 1) Тюрьма. 2) Каланча. Ач, яка хуртовина піднялась, що аж очі засипала! А то ж то тому москалеві бідному, що на самісінькому вершку, на тій хурдиґарні стоїть, невже ж таки йому не дошкуля? Екатериносл. у.

Сучасні словники

В'ЯЗНИ́ЦЯ, і, жін. Приміщення, де тримають в'язнів. Чи правда, що губили Пилипка в в'язниці? (Словник Грінченка); Хмельницький, засуджений гетьманом Потоцьким на смерть, утік із в'язниці і прямував на Січ (Іван Франко, IV, 1950, 174); Кинути можна співця до в'язниці, — Пісню ж його не посадиш за грати (Любов Забашта, Вибр., 1958, 60); * Образно. У Російській імперії розправлялися з «інородцями» за те, що вони хотіли волі. Недаром колишню Росію звуть «в'язницею народів» (Олесь Донченко, I, 1956, 127).

КАЛАНЧА́, і, жін. Висока спостережна башта на будинку пожежної команди. Недалеко од нас стояла висока каланча з мідним дзвоном (Михайло Чабанівський, Стоїть явір.., 1959, 56); В кабінеті.. розітнулось гуркітливе, оглушне деренчання — наче сигнал на сполох з пожежної каланчі (Юрій Смолич, Мир.., 1958, 98).

Ілюстрації

Halden Fengsel.jpg 34032-kamery-smertnikov-v-san-kventinexopt.jpg Unusual-prison-8.jpg 1458653574 plohie-otbrosy-1.jpg

Медіа

Див. також

https://tsn.ua/tsikavinki/top-10-naybilsh-komfortabelnih-v-yaznic-svitu.html

http://mapme.club/poradi/1494-10-najgirshix-tyurem-u-sviti.html

Джерела та література

http://sum.in.ua/s/v.jaznycja

http://sum.in.ua/s/kalancha

Зовнішні посилання