Ульянова Наталія Анатоліївна

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Ульянової Наталії Анатоліївни VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Дошкільна освіта».

ЗДО № 293 (Шевченківський район)

База для проведення практики: Заклад дошкільної освіти №293 комбінованого типу для дітей із захворюваннями органів дихання управління освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації.

ДНЗ293 практика.jpg

E-mail: dnz293@ukr.net

Адреса: Вул. Ольжича, 13-А

Директор: Беднарук Наталія Володимирівна

Тел: 453-61-41.

В закладі дошкільної освіти функціонують 7 груп:

 • 2 - передшкільні (загального типу),
 • 2 - передшкільні санаторного типу,
 • 2 - раннього віку (загального типу та санаторного),
 • 1 - передшкільна короткотривалого перебування(без харчування) з режимом з 9-00-13-00.

ЗДО працює 5 днів на тиждень з 12 годинним режимом роботи, мовний режим - українська мова.

На чолі закладу Беднарук Наталія Володимирівна. Вихователі в ЗДО мають вищу освіту.

В закладі освіти працюють:

 • музичний керівник;
 • інструктор з фізкультури;
 • практичний психолог;
 • лікар отоларинголог;
 • сестра фізиотерапевтична;
 • медична сестра старша.

В закладі є додаткові освітні послуги:

 • англійська мова;
 • спортивні танці;
 • логопед.

Щоб потрапити в групи санаторного типу необхідно у лікаря педіатра оформити довідку-висновок ЛКК для частохворіючих дітей, підтвердити її в Управлінні освіти та внести № протоколу та дату в графі електронного особистого кабінету.

Заклад дошкільної освіти має сторінку у фейсбук: https://www.facebook.com/173494633133864/photos/173556926460968/

Завдання 1

Адміністрація активно працює над підготовкою вихователів для використання інформаційних технологій. З інтерв'ю я дізналася, що протягом довгого часу не виходило впровадити ІКТ. Та все ж таки спільною працею та зусиллями вдалося сформувати сприятливі умови для розвитку інновацій в нашому садочку.

Однак, результати діагностування свідчать про наявність певних проблем з формування ІКТ-компетентності вихователів та необхідність якнайшвидшого пошуку різноманітних шляхів їх розв’язання.

Анкета для вихователів: https://goo.gl/forms/46p8ZEDDRiDSZ6mH3

У нашому садочку для впровадження ІКТ на сьогодні є:

 • Ноутбук – директор ЗДО

Комп'ютери є:

 • Вихователь-методист
 • Медична сестра

Мультимедійну дошку та проектор в залі ЗДО використовують для педрад, семінарів, для проведення дитячих ранків.

Документообіг із районним управлянням освіти здійснюється за допомогою OFFICE 365 хмарний сервіс та електронною поштою

Запис та Зарахування дітей в ЗДО відбувається за допомогою електронної системи запису до ДНЗ

Медична сестра використовує в своїй роботі Електронне меню програма «Їжак» та електронний табель відвідування дітей ЗДО.

Також наявний 1 принтер на садочок.

Директором ЗДО була створена група вихователів у вайбері для вирішення різних організаційних питань.

Завдання 2

Гугл-календар для вихователів та керівників був розроблений разом з Чаяло Оленою Іванівною.

Календар ЗДО293.jpg

Також створений блог в допомогу вихователю "Сучасному вихователю ЗДО": https://olenachaialo.blogspot.com/

Завдання 3

З метою ознайомлення вихователів з інструментами Google відбувся тренінг "Сервіси для роботи в Google" для вихователів дошкільного закладу. На заході ми показували топові сервіси для роботи в Google.

Презентація тренінгу: Файл:Сервіси для роботи в Google (14.11.18).pptx

14.11.18 1447.jpg 14.11.18 1457.jpg 14.11.18 1460.jpg 14.11.18 1462.jpg 14.11.18 1464.jpg

Завдання 4

Рекомендації щодо використання ІКТ в дошкільному навчальному закладі

Пропонуємо разом з Чаяло Оленою Іванівною ряд рекомендацій для ДНЗ, які вирішили інтегрувати ІКТ в освітню діяльність.

Наші пропозиції складаються з восьми простих кроків (див мал).

Методичні рекомендації здо293.jpg

Крок 1. Розвивайте наявні можливості

 1. Вирішивши почати або активізувати інтеграцію ІКТ в ігри і навчання дітей у вашому ДНЗ, ви зіткнетеся з низкою запитань . У пошуках відповідей на них спробуйте розширити та поглибити своє розуміння контексту і розвинути наявні можливості :
 2. Розвивайте власні навички володіння ІКТ. Це знадобиться вам в процесі їх інтеграції . Врахуйте , що розвиток навичок володіння ІКТ — процес, що триває все життя.
 3. Вивчайте якісні джерела — наукову літературу про застосування ІКТ в дошкільній освіті і джерела, в яких викладаються практичні думки про те , як слід діяти .
 4. Шукайте приклади правильних і ефективних методів. Шукайте нові контакти .

Крок 2. Визначте своє становище

У процесі інтеграції ІКТ можна виділити і вивчати наступні сторони:

 1. Мотивація і ініціалізація . Хто виступає ініціатором процесу і чому?
 2. Цілі, які ставлять люди, які ініціюють процес інтеграції . Чи чітко сформульовані ваші цілі ?
 3. Які категорії ІКТ ви використовуєте? Чи усвідомлюєте ви, що ІКТ — широкий спектр категорій, що вони дають нам безліч різних можливостей отримання нового досвіду , необхідного для комплексного розвитку дітей?
 4. Як ви застосовуєте засоби ІКТ для підтримки навчання та ігор? Використовуєте ІКТ як додаткову і необов’язкову розвагу для дітей або інтегруєте їх у спланований вами процес як інструмент для досягнення поставлених вами же цілей?
 5. Яких педагогів ви маєте в своєму розпорядженні? Наскільки добре вони володіють ІКТ? А ви самі? Скільки ваших педагогів ( і в якій мірі ) готові вчитися і мають мотивацію до навчання, готові обговорювати, відкривати і здійснювати інновації?
 6. Хто підтримує вас? Хто надає вам фінансову підтримку? Чи підтримують вас батьки ?
 7. У яких цілях ( крім адміністративних ) ваш ДНЗ використовує ІКТ?
 8. Як ви аналізуєте , оцінюєте і плануєте продовження цього процесу ? Які інструменти (внутрішні та зовнішні) ви використовуєте?

Крок 3. Сформулюйте свої цілі і завдання

 1. Формулюйте свої цілі і стратегії просто і зберігайте цю простоту визначень, адже вам доведеться пояснювати їх іншим людям, що володіють іншим рівнем знань ІКТ.
 2. Забезпечте гнучкість своїх цілей і стратегій. Чим більше ви будете взнавати ІКТ і чим глибше розуміти їх, тим краще усвідомите можливості, котрі відкриває використання технологій в освітніх цілях, і тим краще зможете формулювати цілі та засоби їх досягнення.
 3. Визначаючи цілі, подумайте, які аспекти навчання, ігор і розвитку ви будете вважати особливо важливими для ДНЗ і як підтримувати розвиток дітей у цих напрямках за допомогою ІКТ?
 4. Важливо також з’ясувати, що і чому не входить. Навчання навичкам користування комп’ютером та іншими ІКТ- пристроями було б невірним завданням .
 5. Безсумнівно, надання дітям доступу до ІКТ в якості винагороди за успішне виконання інших завдань або хорошу поведінку не може бути метою вашої стратегії.

Крок 4. Створіть своє середовище

 1. Ознайомтесь з правилами, регулюючими всі аспекти застосування ІКТ в дошкільній освіті, і дотримуйтесь їх.
 2. Незалежно від того, існують такі правила чи ні , і від того , наскільки вони складні або короткі, пам’ятайте: безпека дітей з усіх точок зору — вищий пріоритет.
 3. Створіть власний ІКТ -простір. Якщо ви не обмежені ніякими правилами, виберіть приміщення як місце для цього простору і установіть там ІКТ- пристрої або створіть комп’ютерний куточок.
 4. Якщо можливо, підключіть куточок ІКТ до Інтернету.
 5. Якщо можливо, поставте в комп’ютерному класі чи куточку нові меблі відповідно віку дітей. Всі проводи, розетки повинні бути повністю заховані від дітей і недоступні їм.
 6. Зверніть особливу увагу на правильне освітлення, яке повинно бути легко регульованим.
 7. Крім всіх « технічних вимог, що пред’являються до ІКТ», куточок повинен відповідати всім вимогами, що пред’являються до приміщень для ДНЗ.

Крок 5. Сприяйте професійному розвитку персоналу

 1. Не чекайте того, що ви самі і ваші колеги — педагоги будете відвідувати протягом декількох днів курси підвищення кваліфікації, по закінченню яких станете компетентними у використанні ІКТ. Майте на увазі: професійне оволодіння ІКТ — частина довічного процесу особистісного розвитку.
 2. Оцініть нинішній рівень володіння вашими педагогами ІКТ та ступінь їх мотивації до його підвищення. Якщо необхідно, подумайте про ефективні способи посилення їх мотивації .
 3. Постарайтеся створити і підтримувати у вашому ДНЗ атмосферу, в якій люди цінують знання , щодня вчаться один у одного і підтримують один одного.

Крок 6. Інтегруйте , спостерігайте і міркуйте

 1. Накопичивши певний досвід і перевіривши функціональність вашого куточка ІКТ, зосередьтесь на перших спробах інтеграції технологій в різні види діяльності, передбачені вашим навчальним планом.
 2. Поступово сконцентруйтеся на усвідомленні способів використання нових технологій, на способах розробки нових педагогічних прийомів і їх застосування для більш успішного досягнення поставлених цілей.
 3. Використовуйте ІКТ при роботі з дітьми в приміщеннях і на вулиці.
 4. Розвивайте навички інтеграції ІКТ в діяльність цілої групи .
 5. Вчіться спостерігати, як діти розвивають свої здібності у використанні ІКТ.
 6. Постійно збирайте кращі зразки своєї діяльності, наприклад, у формі електронного порт фоліо. Ці документи будуть потрібні колегам, батькам і вам самим для поглибленого аналізу і планування подальшого розвитку .

Крок 7. Будуйте партнерські відносини

 1. Ініціюйте і підтримуйте співпрацю педагогів і батьків.
 2. Намагайтеся формувати (особисто або в групі ) ясні уявлення про майбутнє і плани розвитку, підходи до навчання за допомогою ІКТ. Будь-яка зміна виявляється неможливою доти, поки ви не досягнете схвалення і підтримки батьків. З батьками треба будувати активні та плідні партнерські відносини .
 3. Дізнавайтеся, що роблять діти з ІКТ вдома, спробуйте використовувати цю інформацію. Пізніше ви зможете впливати на вибір батьків в питаннях « Домашньої політики ІКТ ». Вчіться у батьків і одночасно вчіть їх.

Крок 8. Плануйте подальший розвиток

 1. Уважно спостерігайте за тим, як інтеграція ІКТ змінює клімат в закладі, як розвиваються відносини і способи спілкування між вами і вихованцями, як вони співпрацюють один з одним у нових умовах, та плануйте наступні кроки.
 2. Вивчайте актуальні тенденції у дошкільній освіті, особливо в застосуванні ІКТ: а ) читайте спеціальну літературу з цієї теми; б) будьте активними учасниками спілкування з іншими ДНЗ і педагогами — новаторами; в ) пишіть про свій досвід.
 3. Задайте собі питання. Які нові форми інтеграції ІКТ ми могли б прийняти? Які ще є перешкоди, які нам треба подолати ? Як можна уникнути цих перешкод або зменшити їх? Чи помітна наша робота всім, хто цікавиться нею?
 4. Відстежуйте нові важливі події, які виникають в процесі інтеграції ІКТ та які якимось чином треба відобразити в навчальному плані ДНЗ.