Тупчій Ольга Сергіївна

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Тупчій Ольги Сергіївни VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Дошкільна освіта».

Загальні відомості про ЗДО (ясла-садок) №781 Деснянського району м. Києва

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №781 Деснянського району м. Києва

Адреса: м. Київ, Деснянський р-н, вул. Висоцького, буд. 3

Час роботи: пн-пт 7:00-19:00

Контактні телефони: (044) 530-26-21

Сайт ЗДО: https://www.education.ua/kindergartens/kiev/ds-781/

Директор: Коломієць Надія Іванівна

Загальний напрямок роботи ЗДО (ясла – садок) №781 в 2018 – 2019 н.р.

Художньо – естетичне виховання дошкільників шляхом організації образного пізнання та творчого відображення дійсності в театралізованій діяльності.

Річні завдання на 2018 – 2019 н.р.

1. Сприяти формуванню екологічного світогляду дошкільників засобами художнього слова.

2. Сприяти розвитку зв’язного мовлення дітей засобами художньо – мовленнєвої діяльності.

3. Реалізувати систему заходів направлену на фізичний розвиток та формування культурно – гігієнічних навичок дошкільників.

Завдання 1. Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ.

 Інтерв’ю з керівником навчального закладу 

https://docs.google.com/document/d/1DInsKFj1u0XS3pkgxPB65Ytj9zYrgARoolu-fzOS_kk/edit

 Аналіз ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. 

За допомогою Google додатку «Форми» була розроблена Анкета для опитування працівників ЗДО №781 щодо їх компетентності у сфері ІКТ. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfgSO1aISmfXaS5jTiea-K3XxV0DeJusXM417KEoVQLEhZVGA/viewform?usp=pp_url За допомогою проведеного анкетування, було визначено що працівники у категорії від 20 до 35 років, краще обізнані у використанні інформаційних технологій у освітньому процесі, вміють і використовують різноманіття ресурсів у навчанні та вихованні, більшість з них бажають і надалі вдосконалювати свої знання у даній сфері. Працівники у категорії від 36 до 60 років показали не такі високі результати щодо обізнаності із інформаційно-комунікаційними технологіями, однак працювати із більшістю програм MS Office вміють, і навіть використовують свої власні розробки на заняттях. Гарним показником є те, що педагоги даної категорії бажають навчатися працювати із сучасними технологіями, тому що розуміють важливість саморозвитку педагога для підвищення рівня власної педагогічної майстерності. В цілому рівень ІК-компетентності дошкільного закладу знаходиться на середньому рівні, тому адміністрації і співробітникам є над чим по-працювати.

  ІТ інфраструктура ЗДО №781

У закладі дошкільної освіти функціонує 4 комп'ютера: 3 стаціонарних комп’ютера у щоденному користуванні завідуючої, діловода, та вихователя-методиста, 1 комп’ютер у театральній кімнаті. Комплектація встановленого обладнання наведена у таблиці:

№ н/п Тип пристрою, модель Місце встановлення
1 Системний блок Prime PC; монітор Samsung SM 795 DF; принтер Samsung ML 1250; WiFi роутер Tp-Link Кабінет директора
2 Системний блок Prime PC; монітор Samsung SM 795 DF; МФУ Samsung Laser Jet MFP M130nw Кабінет діловода
3 Системний блок Prime PC; монітор Samsung SM 795 DF; принтер Brother Кабінет вихователя - методиста
4 Ноутбук Acer; інтерактивна дошка Smart GVS-124; проектор Unic UC40+ Музичний зал

Всі комп’ютери оснащені необхідною технічною периферією (клавіатури, миші). Вихователі для проведення занять періодично використовують особисті ноутбукидля індивідуальної або групової роботи в групах. Інтернет в Дошкільному закладі розповсюджується як провідними мережами, так і за допомогою WiFiроутера. Музична зала оснащена мультимедійною дошкою і проектором для демонстрації театральних вистав, проведення свят та розваг. У трьох групах є телевізори, які в свою чергу оснащені DVD програвачами, за допомогою яких проводяться в групах вільна години, розваги, перегляд пізнавальних відео, фільмів, мультфільмів та передач. Також у кожній групі є магнітофон для слухання музики, пісень та казок.

Програмне забезпечення:

• операційна система Windows XP;

• антивірусна програма Avast Professional Edition;

• Microsoft Office.

  Завдання 2

Гугл- календар для співробітників

https://drive.google.com/open?id=1T92M4Mh15fwQhpcwn8ohHTzFdVaH9W9n

Сайт установи

https://sites.google.com/kubg.edu.ua/781/%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%BD%D1%8F-%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%BD%D0%BA%D0%B0

  Завдання 3

Семінар- тренінг За результатами проведеного анкетування, було визначено коло основних потреб та запитів вихователів, проаналізували їхні знання у сфері застосування ІКТ в освітньому просторі закладу дошкільної освіти. Спираючись на них, я вирішила провести семінар-практикум для педагогів та адміністрації «Робота з Google диском». https://drive.google.com/file/d/1m5xQGo46WlpKJF-WooV2gN_AaU2WMcqZ/view?usp=sharing

 Завдання 4
 Методичні рекомендації

Проектування інформаційного освітнього середовища:

 • Створення корпоративної пошти;
 • Встановлення Wi-Fi;
 • Оснащення інформаційними технологіями в кожній групі;

Модернізація ІТ інфраструктури

 • Оновити апаратне забезпечення закладу на більш сучасне задля підвищення якості та швидкості роботи (комп'ютери, наприклад) та збільшити кількість апаратного забезпечення (наприклад, смарт дошок, проекторів тощо);
 • Завантажити окрім текстових, графічних та табличних редакторів MS Office такі редактори, як наприклад, Adobe Photoshop, Fox pro, Tux Paint тощо для урізноманітнення програмного забезпечення. З працівниками закладу необхідно провести навчальні курси по роботі з цими програмами;
 • Забезпечити нетбуками, ноутбуками, планшетами вихователів кожної вікової групи (ведення документації, швидкий пошук інформації).
 • Закупити Smart Board для використання їх на заняттях з дітьми.
 • Створити комп’ютерний клас для формування у дітей елементарних уявлень про комп’ютер як сучасний технічний засіб, можливостями його використання в різних сферах життя; а також, для проведення методичних заходів для підвищення компетентності вихователів, щодо використання ІКТ у роботі з дітьми.

Формування ІК-компетентності вихователів освітньої установи

 • Співпраця з батьками через телефонні дзвінки, бесіди, обміном інформацією через соц.мережі;
 • Взаємовідвідування педагогами показових занять один одного;
 • Відвідування тренінги, майстер-класи, семінари тощо з використання ІКТ;
 • Підвищення кваліфікації з ІКТ компетентності. Проходження різноманітних онлайн-курсів;
 • Підвищення ІКТ компетентності за допомогою методичних об’єднань, курсів підвищення кваліфікації, професійної літератури, методичних посібників, ресурсів Інтернет;
 • Надання інформації про електронні сервіси для роботи з дітьми дошкільного віку (наприклад, про Google Class, Mind Map тощо).
 Завдання 5

Презентація виконання

https://drive.google.com/file/d/1UeeLn71PrYQ9LqTUbHnEpAhfKZhlDb9x/view?usp=sharing