Станція метро "Сирець"

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Kyiv vidom ta nevidom.png
Sirets.jpg
Style.jpg

Опис

"Сирець" - 43-тя станція Київського метрополітену, кінцева на Сирецько-Печерській лінії, розташована після станції «Дорогожичі». Відкрита 14 жовтня 2004 року. Названа за місцевістю Сирець, де розташована станція. Станція з’єднується з одним наземним вестибюлем чотиристрічковим одномаршевим ескалатором. Вихід у місто: до вулиць Щусєва, Стеценко та Котовского до залізничної платформи Сирець та парку "Дубки". При створенні архітектурного образу станції "Сирець" авторами було використано низку нетипових для попередніх пілонних станцій прийомів. Карнизи над пілонами було розвинуто та вкрито перфорованими металевими пластинами із освітленням. Пілони та колійні стіни облицьовані білим мармуром із стрічками із квадратної червоної смальти різних відтінків, яка підсилює візуальний контраст із підлогою, що виконана із світло-сірого полірованого граніту та габро. У місцях прилягання пілонів до підлоги зроблено перехід із лекальних гранітних деталей.

Вісь центрального залу підкреслено двома світловими вертикалями, що утворені колонами з іржостійкої сталі у торці на фоні великого панно із смальти. З іншого боку, у ескалаторний нахил спрямовані зенітні ліхтарі наземного вестибюлю.

Двоповерховий наземний вестибюль виконано у функціоналістичному стилі ― перший поверх, що його займає пасажирська зона із касами, виконано у вигляді однооб’ємного приміщення із великими вікнами, оздобленого сучасними матеріалами. Другий поверх займають блоки технологічних приміщень метрополітену.

Вперше при будівництві станцій Київського метрополітену тут були змонтовані новітні ескалатори виробництва Крюківського вагонобудівного заводу, конструктивні та технічні параметри яких відповідають передовим сучасним вимогам.

Вид ресурсу

Фото/2018‎

Персоналії

Т. Целіковська (головний архітектор), В. Гнєвишев (архітектор), О. Нашивочніков (архітектор), за участю К. Бадяєвої (архітектор), Ю. Кравченка (архітектор).


Краєзнавчі об’єкти

Станція метро "Сирець"

Хронологічні рубрики

Історія Києва в Незалежній Україні (з 1991 р.)‎

Систематичні рубрики

Транспорт у Києві‎

Підготував(ла)

Щиглинська Мирослава Михайлівна