Станція метро "Іподром"

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Kyiv vidom ta nevidom.png
Ipad.jpg


Опис

"Іподром" - 51-ша станція Київського метрополітену. Розташована на Оболонсько-Теремківській лінії між станціями «Виставковий центр» і «Теремки». Відкрита 25 жовтня 2012 року. Вихід у місто: просп. Академіка Глушкова, Київський іподром, автостанція «Південна», льодовий стадіон зі спортивними майданчиками, територія Національного комплексу «Експоцентр України». У складі станційного комплексу розміщені пасажирські, службові та технологічні приміщення.

Оскільки архітектурний об’єкт є підземним, із зовнішнього опорядження присутні тільки виходи з підземних переходів з накриттям їх павільйонів. Виходи являють собою парапет, облицьований червоним гранітом Межерічського родовища. Павільйони – сталевий каркас, фарбований емалями типу "Металік" світло-сірого кольору, критий зверху алюмінієвими конструкціями та плитами з монолітного керамзитобетону з освітленням світловими ліхтарями та боковими вітражами, заповненими склом «Триплекс». На входах встановлено двері типу "Метро".

У внутрішньому оздобленні станції використані довговічні опоряджувальні матеріали. Колійна стіна облицьована білим та коричневим полірованим мармуром «Імператор», цоколь — із чорного полірованого габро. На верхній частині правої колійної стіни встановлені вітражі з тонованого скла «Триплекс» до перетину з алюмінієвою решіткою стелі. Над лівою колією розташована галерея на рівні касового залу, яка і кольором, і конструкцією є повною асиметрією правій частині.

Підлога платформи виконана із плит шліфованих гранітів українських родовищ, що складає чіткий геометричний малюнок. На підлозі галереї використана керамічна плитка «Грес». Шутц-лінія вже традиційна для Київського метрополітену – з плитки типу "Грес" з випуклим рельєфом "Увага". Така плитка дозволяє краще орієнтуватися людям з вадами зору.

Стеля платформної ділянки виконана з різних металів у залежності від місця застосування. Над правою колією – алюмінієва решітка. Середня частина стелі зі звукопоглинаючих листів «Екофон», а стеля над галереєю та лівою колією – з гіпсокартону, фарбованого білою водоемульсійною фарбою. Основне джерело освітлення – світильники на колонах станції, що розташовані посередині всіх сторін колон. Також колони підсвічуються світлодіодами. На станції працюють 5 ліфтів для людей з особливими потребами. 3 ліфти — для перевезення пасажирів з вулиці до вестибюлю станції, ще 2 доставляють людей з рівня вестибюлю до рівня пасажирської платформи. Шахти ліфтів зроблені з тонованого скла та алюмінію.

Вид ресурсу

Фото/2018‎

Персоналії

С. Крашньов,(головний інженер),В. Гнєвишев (архітектор).


Краєзнавчі об’єкти

Станція метро "Іподром"

Хронологічні рубрики

Історія Києва в Незалежній Україні (з 1991 р.)‎

Систематичні рубрики

Транспорт у Києві‎

Підготував(ла)

Щиглинська Мирослава Михайлівна