Середюк Марина Олександрівна

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича практика я проходила на базі ЗДО#312. - За адресою: м.Київ, Проспект Науки 42/1 корпус 2 - Директор закладу: Олійник Юлія Герогіївна - Контактний телефон: 044 525 4180


Завдання 1. 1.1 Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником освітнього закладу. 1.Як Ви гадаєте чи необхідні інновації в освітньому середовищі?

Директор:Так

  2.Яку роль Ви надаєте інформаційно-комунікативним технологіям (ІКТ) в освіті? 

Директор: Я вважаю ІКТ в освіті найважливішим і бажаю, щоб всі педагоги так само вважали. Без ІКТ зараз нічого не відбувається. Світ змінюється з кожним днем, тому оволодіння ІКТ потрібно ІКТ потрібне не лише в освіті, а й у всіх сферах діяльності.

  3.Чи потрібні ІКТ у закладі дошкільної освіти? 

Директор: Так

  4.Яка Ваша позиція щодо впровадження ІКТ в ЗДО? 

Директор: Моя позиція лише – так, так, так! Застосування ІКТ в ЗДО полегшує виконання роботи, економить час. А дітям лише підвищує інтерес, допитливість та бажання відвідувати ЗДО.

  5.Які технології є у Вашому закладі? 

Директор: В нашому закладі є комп’ютери, ноутбуки, смарт дошка, проектор, принтери.

  6.Які б технології Ви хотіли запровадити? 

Директор: 3 д окуляри, 3 д принтер, кольоровий принтер, поповнити кількість ноутбуків, адже склад працівників розширюється.

  7.Вкажіть проблеми в працівників Вашого закладу щодо застосування ІКТ? 

Директор: Наші педагоги у віковій категорії від 30 до 60 років, на жаль, не хочуть навчитись чомусь новому, інноваційному. Хоча вихователь-методист проводить задля цього певні заходи. А молоді педагоги володіють ІКТ і не проти навчитись чомусь новому.

  8.Чи подобаються ІКТ серед вихованців ЗДО? 

Директор: Так

 9.Чи реалізуються в закладі навички користування ІКТ серед працівників? І як саме? 

Директор: Так, вихователь-методист проводить семінари-практикуми, особисто консультує, в кого виникають проблеми. Закономірність полягає в тому, що деякі вихователі хочуть навчитись новому, але соромляться проявити себе на семінарах, тому надають перевагу консультаціям.

 10.Якими ІКТ користуєтесь особисто Ви? 

Директор: Мобільний телефон, ноутбук, планшет, принтер, смарт дошка, комп’ютер.


1.2. ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

https://forms.gle/LthwMecwomgGC2ih7

Результати анкети подаю у Гугл диску за посиланням

https://drive.google.com/drive/folders/1-D0xofUmuDoxukzQYXRXY4_pPlVDzHTD


1.3. Аналіз ІТ інфраструктури освітнього закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

На сьогодні садок не повністю забезпечений технічними засобами для реалізації ІКТ в роботі педагогів. В закладі є:

• 3 стаціонарних комп’ютера

• 2 ноутбуки

• 3 принтера

• 1 проектор

• мережа інтернет

• програмне забезпечення Windows

• 4 музичний центр

Вихователі закладу можуть використовувати всю цю техніку для своєї практичної діяльності (друкувати дидактичні та наочні матеріали, розробляти інтерактивні дидактичні ігри, показувати дітям мультфільми, тощо).Завдання 2. Створити е-ресурс та впровадити його в діяльність освітньої установи, відповідно до потреб закладу (визначених в попередньому завданні)

https://zdo3121.webnode.com.ua/
Я створила блог з консультаціями для батьків Завдання 3. Провести семінар (тренінг) для співробітників / вчителів / вихователів з використання цифрових технологій в освіті або виступ на вченій раді / педраді щодо можливостей онлайн навчання.

Надати підтверджувальні матеріали (Фото, відео заходу; використані презентації тощо)

Надаю посилання на Гугл диск. Там фото та використана презентація.

https://drive.google.com/drive/folders/1dUz_-jXdYXkzmQ422yow5Yq8M_nTk1bZЗавдання 4 Підготувати методичні рекомендації до: - проектування інформаційного освітнього середовища установи, - модернізації ІТ інфраструктури. - формування цифрової компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи


Проектування інформаційного освітнього середовища установи: - Використання в роботі закладу сервісів Google задля зручності та економії часу (календар для планування роботи по місяцях, диск – розміщення та зберігання інформації про працівників та дітей; групи – для спілкування та обміну інформацією між колегами). - Співпраця між колегами за допомогою віртуального методичного кабінету. - Створення та розбудова сайту закладу. - Впровадження ІКТ у роботі з дошкільниками (мультимедійні презентації, інтерактивні ігри, логічні завдання, навчальні мультфільми тощо).


Модернізація ІТ інфраструктури: - встановлення нових ноутбуків; кольорового принтеру; факсу; - оновлення програмного забезпечення; - придбання комп’ютерів для всіх груп; - покращення мережі WI fi.


Формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи: - семінари-практикуми; - консультації; - тренінги; - проходження курсів; - перегляд вебінарів; - відвідування методичних об’єднань; - читання корисної літератури; - участь в конкурсах та проектах; - обмін досвідом з іншими вихователями; - дистанційне навчання; - онлайн конференції.