Свято наближається...

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Кіно під ялинку...

Керівник практики від Університету

Богдана Миколаївна Бадрак

Керівник бази практики

Ясиновський Валерій Кирилович


Місце публікації: http://grinchenko-inform.kubg.edu.ua/kino-pid-yalynku/#.X9ODN2j7SUk

Грудень 09, 2020 Сніжана МАКАРЕНКО, студентка V курсу Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка

Очікуючи Новорічно-різдвяні свята, навіть дорослий мріє хоч на мить повернутись у дитинство, позбутися гнітючих думок, і, закутавшись у теплу ковдру, провести час біля каміна, поруч з ялинкою, як це демонструють в американських фільмах. Це саме той час, коли готуєш духмяне печиво з м’ятою або корицею, коли насолоджуєшся смакуванням цукерок…

Хай млоять поточні проблеми. І змушують тебе занурюватися у клопоти так, що часто і світу білого не бачиш – а не те, що свята. Усе зрештою залежить від тебе, і цей клопіт – значною мірою теж. То чому не налаштуватися на бадьору хвилю вже і тепер? От хоч би й поринути у чарівний світ новорічно-різдвяного кіносвята. «Грінч» (2018) Грінч дуже схожий на головного героя повісті Чарльза Діккенса «Різдвяна пісня в прозі» (1843).

Але наш персонаж анімаційний. Самотній зелений монстр, який бажає викрасти Різдво у дітей. Не всім весело навіть у переддень Різдва, комусь самотньо, хтось розчарований, відчуває внутрішню порожнечу, і від того світ йому немилий. Стан відомий багатьом людям, просто люди навчилися його вміло приховувати.

А Грінч?

Антигерой, до якого дивним чином проймаєшся співчуттям і жалем. А нестандартна і невластива манера цього мультфільму з перших хвилин приверне увагу і занурить в різдвяну атмосферу.

За повідомленнями служби опитування кіноаудиторій PostTrak, 83% глядачів позитивно оцінили фільм. «Мільйон на Різдво» (2007) Так-так, цілий мільйон доларів! Як витратити таке багатство, яке знайшов у торговому центрі? Залюбки!

Згадати дитинство та відвести душу у магазинах іграшок, техніки. Купувати все, що заманеться.

Фільм для перегляду усією родиною. Цікавий факт: під час зйомок у супермаркеті, його відвідувачі навіть не підозрювали, що стали учасниками таїнства народження кіно. Більшість дивувалася, чому прикраси до Нового року залишалися на своїх місцях після завершення свят. «Різдво на двох» (2019) Якщо бажаєте помилуватися закоханими, історією кохання у Новорічні свята, – це саме той фільм, що вам потрібен. Наскільки доля може бути непередбачуваною? Наскільки життя сповнене неочікуваними подіями? В цьому розбирається акторський дует Емілії Кларк (головна героїня серіалу «Гри Престолів») та Генрі Голдінга. В основі фільму – однойменна пісня британського поп-дуету «Wham!», написана 1984 року його учасником Джоржем Майклом. «Різдвяні канікули» (1989) Комедія, де все шкереберть! Палає ялинка і не святковою ілюмінацією, а по-справжньому. Лихо з’являється на порозі оселі як завжди, коли його не чекали.

У фільмі знімається четверо номінантів на «Оскар»: Джульєтта Льюїс, Дайан Ледд, Ренді Куейд і Вільям Хіккі. І четверо претендентів на «Золотий глобус»: Чеві Чейз, Беверлі Д’Анджело, Джонні Галецький. А також володарка «Золотого глобуса», шести нагород SAG і дев’ятикратна лауреатка премії «Еммі» Джулія Луї-Дрейфус і п’ятикратний лауреат «Еммі» Доріс Робертс. «Мій дідусь – Дід Мороз» (2020) І нарешті наш, український кінодесерт! Сімейна комедія, яка з’явиться на кіноекранах України 25 грудня.

Сюжет – суто новорічний. Хлопчик вирушає на пошуки свого рідного дідуся. Котрий до того ж іще й Дід Мороз. Вас чекають захопливі пригоди, ще й витівки завзятого хлопчиська. У ролях: Дядя Жора, Ірина Кудряшова, Наталя Бадер та інші.

Незабутніх кінопреглядів!