Сваволя

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Словник Грінченка

Сваволя, -лі, ж. Своеволіе. Добра та ладу не бум. а були тільки бучі, колотнеча та сваволя. Мир. ХРВ. 87. Синочку, Ясеньку, мене Кася не слухала, в сваволю вдавалася. Чуб. V. 727. 2) Своевольная женщина. Яка ж у тебе дочкасваволя.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

СВАВО́ЛЯ, і, жін. Те саме, що свавілля. Політичні Цілі полягали у визволенні всіх народів Росії від ярма самодержавства, кріпосництва, безправ'я, поліцейської сваволі (Ленін, 12, 1970, 56); [Командор:] Права без обов'язків — то сваволя (Леся Українка, III, 1952, 380); Якось само собою перевелась на селі п'яна парубоча сваволя, бійки та нічний галас (Михайло Коцюбинський, II, 1955, 66); За вчинками Грися просвічувалася сваволя, глузування з обслуги парку (Іван Сенченко, Опов., 1959, 150); Об'єктивні закони художньої творчості в тому й полягають, що кожен герой, персонаж, з'явившись на сторінках твору, починає діяти не за особистою сваволею митця, а згідно з законами життя, особливостями свого характеру (Літературна газета, 25.XI 1953, 3); Буржуазна естеїпика звільняв художника від обов'язку шукати правду і висловлювати її в своїй творчості, узаконюючи.. сваволю, заперечуючи об'єктивні закономірності творчості (Радянське літературознавство, 4, 1965, 5).

Словник синонімів Полюги

СВАВОЛЯ (нехтування чужою думкою) самоволя, свавільство, свавільність, свавілля, самочинство; (необмежена влада) самоправство, деспотизм.

E-slovnik - Тлумачний словник української мови

-і, ж. Те саме, що свавілля.

Українсько-англійський словник

1. 	свавілля 	arbitrariness
2. 	свавілля 	self-will

Ілюстрації

Svavolia.jpg Demonstratsja-suprovodzhuvalasja-poodinokimi-sutichkami-z-poltsju da8b580de18d513d2aec4d55ddd1d345.PNG Sud.jpg Fashisty-i-nacisty-.jpg

Медіа

Див. також

Свавілля

Сваволя