СЗШ №81

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Головна Учасники Роботи Обговорення Додаткові ресурси Захист практики

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками

Школа81.jpg

Досить пізнавальною була розмова з вчителем інформатики та заступником директора. Ось кілька фраз із інтерв'ю:

 • "Вже третій рік наша школа працює в експерименті «Модель центру відкритої освіти в умовах розвитку інформаційного суспільства». Основною метою цього проекту є – забезпечення можливості здобути Українську освіту дітям, чий рідний дім отримав страшну назву «Тимчасово окупована територія». Коли нам вперше запропонували навчати дітей, які за примхою долі втратили можливість навчатись за українськими програмами, ми одразу погодились. Адже головна місія вчителя – дарувати знання. І це не залежить ні від території ні від політичних чи економічних чинників. Постало питання «Як організувати навчання? Як передати знання на відстані, і як дітям не заблукати у Всесвітній мережі Інтернет?». І тут на допомогу прийшли методисти і викладачі ІППО Київського університету ім. Б. Грінченка. Були організовані заняття з вчителями, розміщено інформацію на сайті, розроблені завдання, підібрано інформацію для самоопрацювання і почалась робота. День за днем наші вчителі натхненно працювали над створенням оптимальних умов для навчання учнів-екстренів, відгукуючись на кожен лист, кожен телефонний дзвінок, розуміючи величезну відповідальність за дітей, які попри всі труднощі бажають навчатись саме в українській школі."
 • "В межах співпраці з Проектом «10 min School» учнів 10-11 класів забезпечено відео уроками за всіма основними предметами."
 • " Організовано співпрацю з громадськими організаціями, благодійними організаціями та фондами."


Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

Приклад зошиту, з яким прауюють учні 3го класу

Апаратне забезпечення:

 • 2 комп'ютерні класи
 • 3 інтерактивні дошки
 • 3 мультимедійні комплекти
Інформаційне забезпечення
 • Інформаційно-освітнє середовище школи представлено лише сторінкою школи в соціальній мережі Facebook
 • Для дистанцыйного екстернату використовується сайт ІППО Київського університету імені Бориса Грінченка [[1]]
 • Є потреба в створенні сайту школи, який реалізує освітню політику школи

1 вчитель інформатики підтримує ІТ інфраструктуру школи і забезпечує використання ІКТ в навчально-виховному процесі.

Не дивлячись на те, що школа має слабку інфраструктуру, у 10-11 класах учні починають поглиблено вивчати інформатику.

Взагалі діти починають вивчати інформатику з 2 класу. У наявності підручники та робочі зошити за новою програмою. Зошитами з інформатики діти користуються з 2 по 6 клас.

Навчально-наукове забезпечення

 • З 2015 року школа активно впроваджує використання ІКТ в Міжнародному українсько-естонському проекті ["Міксіке в Україні"], більше 300 учнів школи змагаються з учнями інших навчальних закладів в усному рахунку.
 • Регіональний експеримент

ЗНЗ №81 - Столичний центр відкритої освіти

Вже третій рік школа працює в експерименті «Модель центру відкритої освіти в умовах розвитку інформаційного суспільства». Основною метою цього проекту є – забезпечення можливості здобути Українську освіту дітям, чий рідний дім отримав страшну назву «Тимчасово окупована територія». СЗШ №81 у співпраці з Інститутутом післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка створили регіональний експеримент суть якого полягає в тому, що діти, які проживають та навчаються у зоні АТО і прагнуть отримати атестат українського зразка, можуть проходити тести, контрольні роботи та скласти атестації в кінці 9 та 11 класів дистанційно на даному ресурсі. Все відбувається на волонтерських засадах. Цитата зі звіту школи: "З кожним днем учнів-екстернів ставало все більше, ми гостинно приймали дітей у свою шкільну родину. І якщо в 2014-2015 рр. програмою експерименту було передбачено навчання учнів 9-11 класів, то в 2015-2016 році до експерименту приєднались учні 5-10 класів. Деякі учні мали прогалини в навчальному матеріалі або відсутність атестації навчальних досягнень за певний клас. Тому було вирішено проводити оцінювання одразу за два класи."

У 2014-2015 н.р. започатковано дистанційний екстернат для учнів 11 класів. В 2014-2015 н.р. організовано дистанційне навчання для 19 учнів із зони АТО. 6 учнів отримали атестати.

У 2015-2016 н.р. започатковано дистанційний екстернат для учнів 5-11 класів. Станом на 20.05.2016 в проекті виявили бажання навчатися 290 учнів, та надали документи і зареєстровані до школи 107 учнів, більшість з яких проходять навчання за два класи (Крим-26 учнів, Луганська область-36, Донецька область –45). Всього у 2015/2016 н. р. до закладу було зараховано 107 учнів-екстернів, з них: до 11 класу – 23 учні, 9 класу – 39 учнів, 5-10 класів – 45 учнів. З 39 учнів-екстернів 9 класу приїхали до Києва і успішно здали ДПА – 28 учнів. 45 учнів-екстернів пройшли річне оцінювання за відповідний клас екстерном, отримали табелі успішності та були переведені до наступного класу. У 2016 році взяли участь в ЗНО 13 учнів,які потім отримали атестати . За період впровадження проекту Інститутом післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка для вчителів проведено 5 семінарів – тренінгів впровадження дистанційних технологій навчання та відкритої освіти та постійно надаються індивідуальні консультації.

Відеозвернення для учнів

У 2016-2017 навчальному році на дистанційному естернаті (стьаном на 13.12.2016 р.) навчається 85 учнів,з яких 58 проходять екстернат за 2 або три класи. Вчителями підготовлені тематичні атестації та освітні програми змінюються тому ми теж долучились до їх створення.

Практичний матеріал, який створили студенти

Ірина Павлівна Воротникова, доцент кафедри природничо-математичної освіти і технологій ІППО, канд. пед. наук, - не тільки керівник нашої практики, а ще й координатор даного проекту. Тому нам надали змогу долучитися до цього експеримету. Тож, студентки Мілько Ольга, Маханькова Ольга, Шакшуєва Євгенія та Савчук Олександра розробили поточні контрольні роботи з біології, географії та хімії. Приклади надаємо Вам у вигляді посилань на створені нами гугл форми.

- Контрольна робота з біології

- Контрольна робота з географії

- Контрольна робота з хімії

- Контрольна робота з географії

- Контрольна робота з географії2

Результати

Анкетування для вчителів, яке визначає їх ІК-компетентність

Серед вчителів СЗШ №81 було проведено анкетування на тему «ІКТ-компетентність вчителя». Результати опитування та аналізу Ви можете побачити в наданих та опрацьованих нами діаграмах. Учителі охоче погодилися пройти дані анкети. Працівників школи дуже зацікавили результати їх роботи, з огляду на те, що вони 3-й рік приймають участь у соціальному експеременті, який допомагає учням-екстернам , що проживають на тимчасово окупованій території в Автономній Республіці Крим та у місцях проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях, у здобутті освіти за екстернатною формою.

Анкета

Аналіз результатів анкетування.

Результати у діаграмах

Документ для створення структури сайту

Сайт СЗШ №81

Фотозвіт

Фотозвіт1.jpg

Студенти разом із заступником директора,Пірожковою Іриною Вікторівною, яка усіляко допомагала та сприяла успішному проходженню практики.

Фотозвіт2.jpg

Один із комп'ютерних класів у СЗШ №81

Фотозвіт3.jpg