СЗШ №263 імені Євгена Коновальця

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Головна Учасники Роботи Обговорення Додаткові ресурси Захист практики

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ

Загальний вигляд

Школа І-ІІІ ступенів № 263 імені Євгена Коновальця створена відповідно до рішення виконавчого комітету Київської міської ради народних депутатів від 18.05.87р. за № 520 та знаходиться в комунальній власності. Школа є юридичною особою, має самостійний баланс, печатку, штамп, ідентифікаційний номер. Засновником школи є управління освіти Деснянської районної у місті Києві державної адміністрації. У школі визначена українська мова навчання згідно з рішенням “Про зміни в мережі установ народної освіти на 1987/88 н.р.” від 18.05.87р. № 520. У школі поглиблено вивчається англійська мова; профілі навчання – інформаційно-технологічний та філологічний (іноземна філологія).Відповідно до рішення Київської міської ради від 08.07.2010 року № 983/4421 «Про присвоєння закладам освіти міста Києва імен видатних українських діячів» школі було присвоєно ім’я видатного українського полковника Євгена Коновальця.

У школі навчається 747 учнів в 27 класах: в школі І-го ступеня – 340 учнів, в школі ІІ-го ступеня – 350 учнів, в школі ІІІ ступеня – 57 учнів. Працює 7 груп продовженого дня. Контингент школярів складається з жителів усього масиву Троєщина, а не тільки мікрорайону.

Педагогічний колектив школи – це 76 працівники. Серед них вищу категорію мають – 31 учитель, І категорія – 12 , ІІ категорія – 13 вчителів, спеціалістів – 5, Звання: “Старший учитель” мають 17 чоловік, “Учитель-методист” – 5 педагогічних працівників. В школі працюють 2 “Відмінники освіти України”, 6 учителів нагороджені Грамотами МОН України, 20 – Грамотами ГУОН, 36 – Грамотами РУО.

В школі працює 2 комп’ютерні кабінети, в яких функціонують сучасні комп'ютери; інтерактивними дошками для використання в навчально – виховному процесі оснащені 3 кабінети: кабінет інформатики, географії та фізики. На базі цих кабінетів проводяться шкільні педради та конференції, районні та міські заходи. В школі функціонує Wi-Fi.

Ict.JPG

Оснащення комп'ютерами:

 • Директор (1)
 • Заступники (2)
 • Секретар (2)
 • Бухгалтерія (3)
 • Бібліотека (1)
 • Початкова школа
 • каб.інформатики №1 (12)
 • каб.інформатики №2 (15)
 • каб.фізики + інтерактивна дошка (1)
 • каб.географії (1)
 • каб. англійської мови (1)
School3.JPG
School2.jpg
School4.jpg
School5.jpg
Педколектив263.jpg

Також у школі впроваджується модель відкритої освіти з програмування та WEB-дизайну в середній школі. Перелік курсів:

 1. програмування;
 2. веб-програмування;
 3. графіка.

Безумовно, ми поспілкувались з керівником навчального закладу та його заступниками щодо освітньої політики з питань впровадження ІКТ у школі.

 СЛИВА ОЛЕКСАНДР МИХАЙЛОВИЧ
Svets 263 director.jpg

Директор школи, вчитель української мови та літератури, учитель вищої категорії, педагогічне звання Старший вчитель.Педагогічний стаж – 18 років. Освіта: НПУ ім. М.Драгоманова, вчитель української мови та літератури, НПУ ім. М.Драгоманова, управління навчальним закладом

ЖИТТЄВЕ КРЕДО:"НІКОЛИ НЕ ВТОМЛЮЙСЯ СЛУЖИТИ ІНШИМ, УСЬОГО СЕБЕ ВІДДАВАЙ ЛЮДЯМ І ЗНАХОДЬ В ЦЬОМУ РАДІСТЬ"

Інтерв'ю та бесіда з вчителями інформатики, директором

Каф263.jpg

Цікавою була розмова з вчителями кафедри математики, фізики та інформатики. Ми дізнались, що у Деснянському районі столиці з січня 2015 року у 6 навчальних закладах (ЗНЗ № 39, 207, 249, 250, 263, 313) впроваджується інноваційний освітній проект «Модель методичного Центру відкритої освіти з веб-дизайну та програмування» - профільна школа on-line. На сайті районного управління освіти створено сторінку з посиланнями на реєстрацію учнів в проекті і ресурси, створені вчителями , які впроваджують профільну школу on-line. Протягом підготовчих етапів навчальні заклади провели анкетування учнів і батьків та отримали аналітичні матеріали щодо виявлення потреби у відкритих освітніх ресурсах. Анкетування показало, що значна частина учнів цих навчальних закладів має вільний доступ до швидкісної мережі Інтернет і використовує програмне забезпечення для on-line спілкування.

Мають велике бажання здобути допрофільну та профільну освіту ІТ – напрямків 40% учнів (на думку батьків – 42% ). Пов’язують свою майбутню професійну діяльність з ІТ – технологіями – 38% учнів (на думку батьків – 43% - батьків)

Учителі інформатики школи 263, у якій реалізується інноваційний проект вже підготували матеріали уроків з html - програмування, комп’ютерної графіки та алгоритмізації у вигляді відео уроків та електронних конспектів та розташували їх на спільному ресурсі. Продовжують наповнювати матеріалами інформаційні ресурси, вивчали можливості проведення вебінарів, відео конференцій з можливістю роботи з екраном співрозмовника. З початку навчального року здійснюється набір на навчання в профільну школу on-line за напрямками комп’ютерна графіка, html-програмування та алгоритмізації. Зараз уже 60 учнів зареєструвались на навчання. З жовтня 2016 почався обмін досвідом вчителів-експериментаторів в Інтернет-спільноті (вебінар), модераторами якого є І.П. Воротникова та С.Б. Агафонова. З 1 грудня 2016 року розпочнеться навчання у групах за розробленими програмами профільних курсів. Вважаємо, що за цим інноваційним проектом – велике майбутнє оновленої школи.

Наші результати

Анкетування серед вчителів

Анкетування проводиться серед вчителів школи №263.

Аналіз ІТ інфраструктури СЗШ №263 імені Євгена Коновальця

Аналіз інфраструктури.png
Апаратне забезпечення.jpg

Методичні рекомендації

Сучасна освіта з кожним днем вимагає все більш активного використання інформаційних і комунікаційних технологій в управлінській, навчально-виховній, фінансовій діяльності школи. Основним критерієм ефективності використання нових інформаційних технологій в навчальному закладі є вже не наявність певної кількості комп’ютерів, а створення єдиного інформаційного освітнього простору. Ця необхідність виникла перед сучасною школою за таких умов як:

 1. велике зростання інформаційних потоків;
 2. неможливість прийняття оптимальних управлінських рішень в сучасній ситуації під час стандартизації електронної обробки даних;
 3. робота школи на сучасному етапі вимагає оперативного аналізу ситуації для своєчасного коригування ситуації;
 4. вимоги організацій до подання нормативних документів, у тому числі й в електронному вигляді.

Рекомендації:

 1. Створити інформаційний простір загальноосвітнього навчального закладу №263, яке відповідає за успіх впровадження інформаційних технологій в освіту на всіх її рівнях
 2. Дозволити на рівні школи №263 перевести управлінську, фінансову, навчально-виховну діяльність школи на комп’ютерні програми для стандартизації всієї інформації.
 3. Якісно забезпечити фізичну складову інформаційного середовища. Так як, інформаційне середовище школи має такі складові: фізична, психологічна та інтелектуальна. Базою фізичної складової інформаційного середовища є кабінет інформатики, а також робочі місця адміністраторів, учителів. До інформаційного середовища відносяться також шкільний Інтернет, локальна мережа та технічні засоби мультимедія (телевізори, проектори, відео програвачі, фотоапарати тощо), програмне забезпечення навчально-виховного процесу.
 4. Заохотити педагогічних працівників (адміністрацію, вчителів початкової школи, вихователів, вчителів-предметників, вчителів-сумісників тощо) працювати у сфері ІКТ, адже до наступних складових інформаційного середовища – психологічної та інтелектуальної – відноситься «людський фактор». Це воля та бажання самих учасників освітнього процесу до використання інформаційних та комунікаційних технологій в освітньому процесі.

Загальні методичні рекомендації та положення з метою модернізації ІТ-інфраструктури школи №263:

 • під час формування інформаційного освітнього середовища необхідно розв’язати проблему змісту освіти на сучасному етапі, співвідношення традиційних складових навчального процесу та нових інформаційно-комунікаційних технологій, нових взаємовідношень учня, учителя та освітнього середовища;
 • включити технологічні (апаратні та програмні), інформаційні та організаційні ресурси;
 • підвищити значимість ІКТ-компетентності педагогів під час модернізації та оптимізації ІТ-інфраструктури навчального закладу, які працюють в умовах широкого застосування засобів інформаційних і комунікаційних технологій в освітньому просторі школи.

Чинники, що заважають удосконаленню ІК-компетентності вчителів:

 • недостатня обізнаність з новинками у сфері інформатизації
 • перевантаження вчителів додатковими обов’язками і як наслідок брак часу на самоосвіту;
 • мала кількість годин на вивчення предмету за допомогою ІКТ (брак технічної складової);
 • низьких рівень підключення до високошвидкісного Інтернету;
 • лінійна курсова модель підвищення кваліфікації вчителів (1 раз на 5 років) не відповідає сучасним темпам розвитку ІКТ та змінам у навчальних програмах з інформатики.

Створення блогу для вчителя

Ми вирішили потішити вчителя музики. Шпіца Роксолана Ігорівна - талановитий вчитель, музикант та співачка. Її життєве кредо: "Цінуймо світ цей щохвилинно - він неповторний, як і ми"(І.Білозір). Роксолана Ігорівна навіть має свою власну збірку пісень "У моєму серці найсвітліша пісня", яка налічує аж 15 пісень.

Шпіца.jpg

Для неї ми розробили:

 • блог.
 • гугл-календар, який вбудовано в блог.

Індивідуальні консультації для вчителів з метою покращення рівня ІКТ-компетентності

Учитель початкової школи - людина, яка має обмаль часу, саме тому наша група проводила індивідуальні консультації для вчителів з метою покращення рівня ІКТ-компетентності. Ми домовлялись про конкретне місце, конкретний час і розповідали про те, що цікавить кожного вчителя. Провівши анкетування, ми зрозуміли, що багатьом учителям було б цікаво дізнатися про ІКТ більше. Всі вчителі з радістю відкривали для себе нові вершини в сфері освітніх інформаційних новинок. Вони були раді, що багато чого вже спрощено і не потрібно "створювати велосипед". Ось, власне результат - їхні здивовані та радісні обличчя!

Інд1.jpg

Всі також з захопленням пробували себе в створенні тестів Kahoot, Learning Apps, Quizlet тощо.

Інд2.jpg

Безумовно ми поглибили їхні знання з теми "Google-сервіси", за якими, на нашу думку, майбутнє освіти.

Інд3.jpg
Інд4.jpg

Для нас це справжнє досягнення.

Інд5.jpg

Також ми розповіли про можливості Skype.

Інд6.jpg

А ось, власне, наша доповідь: ІКТ засоби

Шкільні будні студентів-практикантів або Як ми проходили практику

Так виглядають кабінети у школі №263

Каб1.jpg

В деяких кабінетах є LCD-телевізори, за допомогою яких вчителі оптимізовують НВП.

Каб2.jpg

У кабінетах інформатики учнів привітно чекають новенькі біленькі комп'тери, за яким приємно працювати та навчатись.

Каб3.jpg

Студенти-практиканти з наставницею та помічником Агафоновою С.Б.

Інфо1.jpg

Безумновно, в кабінетах інформатики на стінах - інформаційні стенди.

Стенд2.jpg

Ми бачимо, що вчителі не забувать дбати про безпеку учнів.

Стенд3.jpg