Рабодзей Світлана Володимирівна

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича практика (зі спеціалізації) студентів VІ курсу

ЗАВДАННЯ 1.

Інтерв'ю з директором ЗДО 601 Одноколовою О.В. Фото з інтерв'ю та питання можна побачити за посиланням на гугл презентацію

https://docs.google.com/presentation/d/12gN1on4sRUDnNAFIi2kph98MaC6Z9MpMG3kA1tHha3I/edit#slide=id.ga0c3ca2456_0_0

Чи володієте ви ІКТ технологіями? Так, я володію навичками ІКТ в ЗДО на недостатньому рівні, як для керівника, але працюю над вдосконаленням навичок. Прослуховую різні вебінари, онлайн-консультації займаюся самоосвітою в цьому напрямку.

На Вашу думку, чи важливо впроваджувати ІКТ в ЗДО? Так, звичайно, ми робимо все можливе для цього, на жаль технічне забезпечення бажає кращого. В інтернеті можна знайти любу інформацію, яка нам потрібна для роботи. Дуже корисні ІКТ технології для роботи вихователів з дітьми, на семінарах, тренінгах. Вихователі постійно займаються самоосвітою теж.

Чи вважаєте Ви за потрібне впровадження електронного журналу для медичної сестри та електронного календаря? Звичайно, це скоротило витрату часу на паперові справи, а також медичній сестрі скоротило б час на відмічання дітей по всіх групах, кожен вихователь міг би у себе у групі відмітити. Також батьки можуть зайти на сайт садочка і у за посиланням дізнатися меню або антропометрію у електронному журналі

Чи використовуєте електронні канали для спілкування з керівництвом району? Намагаюся перейти на спілкування по ресурсах meet або Hangouts, зараз вивчаю як користуватися, а поки що поштою.

Який інформаційний ресурс Вам хотілося б запровадити у ЗДО? Хотілося б запровадити електронні журнали для інструктора з фізкультури та музичного керівника, щоб дівчата виставляли туди свої заняття, а батьки мали змогу подивитися. А також планую провести тренінг з вихователями, щоб всі навчилися брати участь у педраді через ресурс meet або Hangouts.

Як Ви вважаєте, як ще можна використовувати ІКТ в садочку? Інформаційно-комунікаційні технології можна успішно використовувати як в освітній діяльності педагогів, так і в управлінській, в методичній роботі, роботі психолога, комірника, завгоспа, медичної сестри.


Було проведено опитування вихователів, результати представлені у скріншотах за посиланням презентацію та анкета за посиланням на гугл диск.

https://docs.google.com/presentation/d/12gN1on4sRUDnNAFIi2kph98MaC6Z9MpMG3kA1tHha3I/edit#slide=id.ga0c3ca2456_0_41

https://docs.google.com/forms/d/1Zxlh7vQYqcGjatTbGfwneGscV3JnvQHORa1GxQdxKPo/edit

За результатами анкетування вихователів з рівня ІКТ - компетентності, ми можемо визначити, що більшість вихователів мають середні знання в цій діяльності. Також, більшість вихователів розуміють сутність представлених ресурсів. Позитивно продовжують навчання та вдосконалення своїх знань з використання ІКТ в освіті. З огляду на представлення результати опитування, керівництво має на меті поглиблювати теоретичні та практичні навички працівників у роботі з ІКТ на тренінгах, консультаціях та курсах підвищення кваліфікації


Апаратне забезпечення:

У закладі діє 11 груп, у 5 групах є комп'ютери. У садочку є WI-FI роутер. Також комп'ютери є у спортивній залі та музичному залі, майже в кожній групі є копіювальна техніка.

Програмне забезпечення

Microsoft Offsce

Windows 10

Антивірусна програма

Інформаційне середовище

Інформаційно-освітнє середовище ЗДО "Сонечко" представлено на сайті закладу та спільнотою мережі Fasebook. На сайті ЗДО є інформація про заклад, контакти та адреса ЗДО, адміністрацію садочка, педагогічний колектив та групи які функціонують у закладі. В соціальній мережі Facebook своєчасно оновлюється інформація про кожну групу, яка діє в закладі; також тут можна ознайомитися з останніми новинами дитячого садочку, знайти фотозвіти та звіти свят та розваг.

Навчально-наукове забезпечення

Державні стандарти освіти: "Базовий компонент дошкільної освіти в Україні". - 2012 (нова редакція);

Комплексні програми, які використовуються в освітньому процесі ЗДО: програма "Дитина", освітня програма для дітей від 2 до 7 років - нова редакція 2016р.; методичні рекомендації до освітньої програми "Дитина" - 2016р.

Методичні матеріали (електронні посібники, статті з електронних журналів).


ЗАВДАННЯ 2.

Створення гугл календаря на жовтень місяць, можна переглянути за посиланням:

https://calendar.google.com/calendar/u/0/r/month

Також було створено електронний журнал для медичної сестри, щоб вихователі мали змогу самі відмічати дітей. Медична сестра потім зможе тільки підсумувати кількість дітей у садочку. Також туди можна внести і меню, і антропометрію кожної дитини. Так як у нас у садочку карантинні заходи запроваджено, то цей ресурс в стадії розробки, головне, що директор і медична сестра схвалили цей проект. За посиланням можна переглянути електронний журнал:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1JcbCmejB3dqqw-qdwtYO6DfRUJ32mnQ8_AsCMA9KMu0/edit#gid=0


ЗАВДАННЯ 3.

З працівниками закладу було проведено семінар-практикум на тему: "Впровадження електронного календарі та електронного журналу у освітній процес. Метою проведення даного заходу було було підвищення ІКТ-компетентності педагогів та їх мотивація до роботи в умовах єдиного інформаційного освітнього простору ЗДО. Так як у садочку є хворі на COVID 19 то я невеличкими групами збирала дівчат і доносила їм інформацію.

Фото звіт проведення семінару можна побачити за посиланням

https://docs.google.com/presentation/d/12gN1on4sRUDnNAFIi2kph98MaC6Z9MpMG3kA1tHha3I/edit#slide=id.ga0cded6179_0_10


ЗАВДАННЯ 4.

Методичні рекомендації до проектування інформаційного середовища навчального закладу

Інформаційне освітнє середовище - це сукупність технічних і програмних засобів зберігання, обробки і передачі інформації, а також політичні, економічні і культурні умови реалізації процесів інформатизації. Організація широкого доступу до необхідних управлінських і навчальних ресурсів сприяє кооперації різноманітних підструктур навчальних закладів, методичних комісій зі створення, розширення та наповнення ІОС. Розробка навчальних матеріалів нового покоління створює можливість широкого представлення, обговорення та використання матеріалів у мережі. Створення ІОС передбачає наявність і функціонування інформаційних освітніх середовищ навчального закладу на основі сучасних інформаційних технологій, систем і засобів навчання.

Можливості ІОС:

- інтеграція наявних інформаційних ресурсів і на цій основі відпрацювання єдиної політики найбільш раціонального використання інформаційних засобів, розв'язання проблем підготовки педагогічних управлінських кадрів системи освіти до впровадження ІКТ у професійну діяльність;

- оптимальне, раціональне використання всіх видів ресурсів, включаючи матеріальні та інформаційні?

- розв'язання актуальної для системи освіти проблеми - проблеми інформаційного забезпечення;

- узагальнення та розповсюдження кращого педагогічного досвіду та нових освітніх технологій;

- удосконалення механізмів управління системою неперервної освіти;

Методичні рекомендації до формування цифрової компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи.

- педагогам пройти курси на ресурсі Прометеус: "Медіаграмотність для освітян", "Цифрові комунікації в глобальному просторі", "Освітні інструменти критичного мислення", "Медіаграмотність: практичні навички", "Основи інформаційної безпеки";

- директору вчитися використовувати та створювати матеріали, документи в програмах самостійно, щоб бути дієвим прикладом;

- тестування на визначення точного рівня ІК-копетентності вихователя;

- курси підвищення ІК-компетентності;