Приватний дитячий садок "Бджілка" (Дарницький район, вул. Олени Пчілки 4)

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Меленівська Віта Сергіївна

Опис садочка

Приватний дитячий садок "Бджілка"

Адреса закладу: Дарницький район, вул. Олени Пчілки, 4

Телефон: 067 983 98 36

Директор: Ковальчук Оксана Миколаївна Директор з вихованцями

Педагогічний склад закладу: 10 осіб. Вихователі, хореограф, музичний керівник,логопед, психолог,керівники гуртків з англійської та живопису. Також в садочку працює лікар- педіатр Олена Олегівна, смачну їжу для дітей готує професійний кухар Оксана Віталіївна.

В садочку функціонують 4 групи. В кожній групі - до 8 дітей.

Діти на майданчику

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ

Інтерв'ю з керівником навчального закладу

Проведене інтерв'ю з керівником дошкільного закладу показало, що адміністрація вважає впровадження ІК-технологій важливим та потрібним етапом розвитку дошкільного закладу. На думку адміністрації: "ІКТ зацікавлює та допомагає засвоювати новий матеріал.Вже давно доведено, що кожна дитина по-різному освоює нові знання. Раніше педагогам важко було знайти індивідуальний підхід до кожного вихованця. Тепер з використанням комп’ютерних мереж і онлайнових засобів, школи та садочки,отримали можливість подавати нову інформацію таким чином, щоб задовольнити індивідуальні запити кожного."

-Чому саше на Вашу думку, в наш час є така потреба у впровадженні ІК-технологій?

До садочка приходить нове покоління дітей, які живуть у інформаційному, динамічному, емоційно напруженому середовищі. Перед сучасним педагогом стоїть проблема пошуку нових форм, методів та засобів навчання, які сприяють адаптації садочка до комп’ютерної епохи. Таким потужним багатофункціональним засобом навчання на сучасному етапі є використання ІКТ (інформаційно-комунікаційні технології), що сприяє залученню вихованців до інформаційної культури, підвищенню ефективності навчального процесу, активізації пізнавальної діяльності.

-Чим на Вашу думку може бути корисним комп'ютер для педагогів закладу "Бджілка"?

Комп'ютер же для педагогів може стати потужним технічним засобом навчання дітей. Використання комп'ютера дозволить розширити можливості педагога, створити базу для залучення дітей до комп'ютерних навчальних програм. На сьогоднішній день комп'ютерні програми, ігри, завдання у своїй роботі можуть застосовувати всі педагогічні працівники: вихователі, музичні керівники, психолог, методист. У багатьох іграх та програмах присутні елементи новизни, сюрпризності, незвичності, в них використовуються засоби заохочення, що так полюбляють діти. Застосування комп'ютерів, мультимедіа та інформаційних технологій у якості дидактичних засобів використовується для підвищення мотивації та індивідуалізації навчання, розвитку творчих здібностей дітей та для створення позитивного емоційного фону.

-Яких результатів від впровадження ІК-технологій в педагогічний процес садочка Ви очікуєте?

По-перше, підвищення ефективності процесу навчання, по-друге, активізація пізнавальної діяльності дітей, підвищення рівня професійної майстерності педагогів та забезпечення активної участі батьків у освітньо-виховному процесі ДНЗ.

-І останнє питання, як саме Ви викорустовуєте новітні Ік-технології в управлінській та методичній діяльності?

Найчастіше, як керівник закладу, я використовую комп'ютер для роботи з документацією (звіти, інформація в різні органи,накази, довідки тощо), опрацювання нормативно-правової документації шляхом використання Інтернет, розрахунку стажу роботи працівників, створення портфоліо педагогічних працівників та співпраці з іншими дошкільними закладами.


У методичній роботі ми використовуємио ІК-технології для оформлення ділової документації, проведення контрольно - аналітичної діяльності(підготовка схем аналізу, обробка даних, результативність у вигляді графіків, діаграм (атестація педагогів, рівень знань дітей з різних розділів програми тощо),для роботи в мережі Інтернет з питання самоосвіти та накопичення інформаційного матеріалу, оформлення атестаційних матеріалів, розробки презентацій до семінарів, методичних об’єднань, конференцій, педагогічних рад, консультацій для вихователів, використання мультимедійного супроводу в роботі з дітьми на заняттях, під час проведення свят та розваг, режимних моментів; у роботі з батьками (під час проведення консультацій, батьківських зборів, Днів відкритих дверей тощо), накопичення ілюстративних матеріалів для випуску санбюлетнів, порад для батьків, оформлення презентацій, буклетів.

Опитування педагогів

З метою аналізу ефективності освітньої політики з питань впровадження ІКТ нами було створено опитування для педагогічних працівників садочка.

Опитувальник

відповіді на опитування

Аналіз відповідей: З проведеного опитування ми можемо зробити висновок, що адміністрації навчального закладу слід звернути увагу на рівень обізнаності педагогів в сфері використання ІКТ- технологій в освіті. Оскільки майже половина опитаних педагогів ( 42,9% ) має середній та низький рівень обізнаності та підготовки для використання ІКТ у навчально-виховному процесі ЗДО, 55,2% педагогів мають низький та середній рівень роботи з програмами MS Word, Excel, PowerPoint, Paint. І лише 14,8 % опитаних оцінюють свій рівень використання ІКТ технологій в роботі з дітьми на високому рівні.

Добрим знаком є те, що всі педагоги дитячого закладу, в певній мірі, володіють програмним забезпеченням Microsoft Оffice, та використовують інтрнет-сервіси для співпраці з іншими педагогами, керівництвом та батьками вихованців.

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу

Апаратне забезпечення:

  • планшет в кабінеті англійської мови
  • 3 персональних комп'ютери
  • 2 принтери( кольоровий і чорно-білий)
  • 4 магнітофони
  • 1 проектор та екран
  • 3 телевізори

Програмне забезпечення:

  • Пакет програм MS Office
  • Windows 10
  • Пакет програм Adobe
  • WinRar
  • Також широко використовуються онлайн програми для редагування, прослуховування музики, перегляду чи редагування відео.

Інформаційне забезпечення: Необхідність застосування комп'ютерної техніки в освітньому процесі регламентовано нормативно-правовою базою. Закон України «Про дошкільну освіту», загальні положення Базового компонента дошкільної освіти (нова редакція) вимагають від педагогів забезпечення належного розвитку, виховання та навчання дитини шестисеми років життя, створення умов для самореалізації особистості дитини, формуючи у неї вміння пізнавати навколишній предметний світ, себе, інших людей і практично застосовувати набуті знання. В Базовому компоненті дошкільної освіти (нова редакція) у варіативній складовій введено освітню лінію «Комп’ютерна грамотність», що передбачає формування інформативної компетенції дошкільника.

Навчально наукове забезпечення: Дошкільний заклад працює за програмою "Дитина", за цією освітньою програмою не передбачено знайомсво дітей дошкільного віку з комп'ютерами, але кожен дошкільний заклад, за законом, має право створити та затвердити на вченій раді свою особисту парціальну програму. На даний момент керівництво дошкільного закладу має в планах створити гурток інформатики, та парціальну програму до нього.


Нами було створено сайт садочка "Бджілка". Для створення сайту ми використали сервіс Google Sites. Сайт приватного садочка Бджілка

Головна сторінка сайту

Семінар для вихователів


На основі проведених досліджень, аналізу та практичних занять нами було розроблено наступні методичні рекомендації для дошкільного закладу "Бджілка":

Методичні рекомендації до:

  • проектування інформаційного освітнього середовища установи
  1. забезпечення вільного доступу до інтернету
  2. встановлення комп'ютерів чи планшетів у кожній гуртковій кімнаті та групі
  3. створення бази інтерактивних занять, ігор, завдань для використання педагогами закладу( наприклад, за допомогою Google диску)
  4. створення корпоративної пошти садочку
  5. створення внутрішньої мережі комп'ютерів закладу
  • модернізації ІТ інфраструктури
  1. оновлення програмного забезпечення закладу до найновіших доступних версій, або купівля нових версій програм
  2. оновлення апаратного забезпечення закладу( закупівля нових комп'ютерів, планшетів, екранів та проекторів)
  3. модернізація і впровадження сучасних систем зберігання даних
  • формування ІК- компетентності вихователів установи
  1. вдосконалення навичок користування комп’ютером, підвищення ІК-компетентності педагогічних працівників
  2. проведення консультацій щодо впровадження ІК-технологій
  3. система дистанційного навчання ( курси moodle, cousera, тощо)
  4. проведення семінарів , індивідуальних консультацій, практичних занять з ІК- грамотності