Плиг

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

І. Плиг! Прыгъ! скокъ!

ІІ. Плиг, -гу, м. Прыжокъ. З пли́гу збитися. Сбиться съ толку, спутаться. Еней од страху з плигу збився. Котл. Ен. II. 30.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

Плиг- те саме,що стрибок.

СТРИБО́К, бка, чол.

1. Швидке переміщення тіла відштовхуванням ніг від точки опори. Тимко також вихопився із своєї вирви і побіг сильними широкими стрибками (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 501); Вовкодав мчав вулицею вздовж огорожі, по-вовчому трохи бочкуючи [збиваючись убік], легкими і пружними стрибками (Василь Козаченко, Гарячі руки, 1960, 105); // Таке переміщення як вид спортивної вправи. Боротьба велась за першість з окремих видів гімнастики — з вільних рухів, стрибків, з виконання вправ на перекладині (В ім'я Вітчизни, 1954, 31); Великою популярністю [в Ольвії] користувались гімнастичні змагання з бігу, стрибків, кидання диска, списа (Нариси стародавньої історії УРСР, 1957, 258); // Таке переміщення як фігура танцю (перев. балетного). Мазурка й досі зберігав Ознаки давні: і стрибки, І довгі вуса, й каблуки (Пушкін, Є. Онєгін, перекл. Рильського, 1949, 137); // Таке переміщення як рух певного механізму.

Ілюстрації

Плиг.jpg Плиг1.jpg Плиг2.jpg

Медіа

Історія стрибків у висоту

Стрибки у висоту – один з найдавніших і природних видів легкої атлетики. Для того щоб подолати висоту, треба "всього лише" підняти центр ваги тіла, що знаходиться в районі другого крижового хребця, вище планки. Простіше кажучи, перенести свою "п'яту точку". І стрибати вгору – це наше. Україна – в самих топах стрибків у висоту.

Судіть самі. Зірка 1960-х "космічний стрибун" Валерій Брумель почав займатися стрибками в Луганську, де пройшло його дитинство, а вперше заявив про себе на шкільному чемпіонаті України 1957 року. Вундеркінд із Запоріжжя Володимир Ященко – екс-рекордсмен світу і кращий спортсмен планети-1977, за свої феноменальні стрибки удостоївся в західних ЗМІ прізвиська Геній висоти. "Золото" першого чемпіонату світу в 1983 році завоював одесит Геннадій Авдєєнко. У 1985-му першим, хто подолав планку на висоті 240 см, став киянин Рудольф Поварницин. Стрибунка з Миколаєва Інга Бабакова рекордні п'ять разів піднімалася на подіум ЧС. Остання п'ятирічка – це харків'янин Богдан Бондаренко, чемпіон світу-2013. І вже з "світовим сріблом" всього-то 20-річна Юлія Левченко...

Джерела та література

https://ukr.segodnya.ua/sport/others/istoriya-pryzhkov-v-vysotu-u-vysotnikov-bylo-5-stiley-i-kucha-sledov-iz-ukrainy-1126010.html