Ненавидіти

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Ненавидіти, -джу, -диш, гл. Ненавидѣть. Блаженні, коли ненавидітимуть вас люде. Св. Л. VI. 22.

Сучасні словники

НЕНАВИДІТИ, джу, диш, недок., перех. і без додатка. Відчувати ненависть до кого-, чого-небудь. — Не печи мені очей Уласом. Я його нанавиджу (Нечуй-Левицький, III, 1950, 358); Я ненавиджу рабства кайдани (Павло Грабовський, І, 1959, 468); Він [В. Маяковський] ненавидів, бо умів любити, Як мало хто уміє з нас любить (Максим Рильський, III, 1961, 62); Тільки людина, яка вміє ненавидіти, здатна мати свою власну позицію, свій погляд на світ (Комуніст України, 9, 1969, 83). Словник української мови: в 11 томах. — Том 5, 1974. — Стор. 340.

Словопедія

НЕНАВИДІТИ (кого) не любити, с. не зносити, не терпіти, не терпіти духу <сліду>, ядом дихати на, ев. любити, як собака бука; п-к -ДЯЧИЙ, що ненавидить, запалений ненавистю, ненависник, ненависний до кого, з ненавистю в серці <очах>.

Словник що упорядкував Борис Грінченко

Ненавидіти, джу, диш, гл. Ненавидѣть. Блаженні, коли ненавидітимуть вас люде. Св. Л. VI. 22. Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909. — Т. 2. — С. 551.

Орфографічний словник української мови

Ненавидіти — дієслово недоконаного виду

Іноземні словники

hate [heɪt] переклад з англійської на українську ненависть; відраза, огида; об’єкт ненависті Глагол ненавидіти; не виносити, не терпіти; відчувати огиду; дуже шкодувати

Ілюстрації

style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #ccc solid; border-bottom:5px #ccc solid; text-align:center" 

|- valign="top" |style="width:20%; padding-top:1em;"| x140px |style="width:20%; padding-top:1em;"| Ненавидіти2.jpg |style="width:20%; padding-top:1em;"| Ненавидіти3.jpg

Медіа

https://www.youtube.com/watch?v=fnsInagFyp4

Цікаві факти

Як позбутися від почуття ненависті

Якщо дослівно розібрати слово ненависть і почуття відчуття, яке воно несе, то в результаті ми отримуємо, що у людини відсутнє бажання бачити опонента, який викликає у нього дане почуття. Ненависть об’єднує в собі біль, образу, злість, яка колись була пригніченою і всі разом в певний момент життя починає кипіти і розпирати нас зсередини. При цьому в сукупності ці почуття дають величезну фізичну силу людині і якщо дані почуття візьмуть вгору над людиною, то наслідки можуть бути дуже сумними, в тому числі і для власного здоров’я. Так як же позбутися почуття ненависті в своїй душі?

Звичайно, першим способом від позбавлення ненависті вважається фізична праця, тобто абстрактність від об’єкта ненависті. Але якщо зазирнути вглиб душі, то можна побачити, що фізична праця це добре і корисно, але він не рятує нас від йнівного почуття, а на деякий час просто його приглушує. А наша задача зрозуміти, як позбутися від даного почуття і поселити в душі спокій і радість. Для початку взяти простий листок паперу або навіть надрукувати на комп’ютері, спосіб вибирайте самі, і відповісти самому собі, які саме моменти, події, факти сталися, після яких стало виникати відчуття ненависті.

Якщо ви відчуваєте ненависть до близької людини, задумайтеся, чому близька вам людина поводиться так чи чому ставитися до вас так, а не так як вам би хотілося. Якщо задуматися, то ненавидіти ми починаємо тоді, коли інша людина не відповідає нашому уявленню, нашому внутрішньому поняттю, як має бути. Але кожна людина це індивідуальна особистість зі своїм сприйняттям світу і своїм ставленням до нього.

Більше читайте тут: [1]

Матеріал з Вікіпедії

Материал из Википедии