Насильці

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Словник Б.Д Грінченка

Насильці, нар. Насильно.

Наси́льство — це застосування силових методів, або психологічного тиску за допомогою погроз, свідомо спрямованих на слабких або тих, хто не може чинити опір. Тобто, будь-яке застосування сили щодо беззахисних.

Відповідно до офіційної позиції ВООЗ, причини насильства частково зумовлені біологічними та іншими факторами, які дають підстави говорити про певну схильність деяких людей до агресії, однак частіше за все ці фактори взаємодіють з сімейними, суспільними, культурними та іншими факторами зовнішнього характеру і таким чином створюють ситуацію, в якій виникає насильство.

Вчені згодні в тому, що насильство було притаманне людям завжди. При цьому є археологічні свідчення, що показують: миролюбність для доісторичних людей була настільки ж характерною, як і спалахи насильства. Є також дослідження, що доводять — люди мають безліч природних механізмів, спрямованих на кооперацію, стримування агресії і мирне вирішення конфліктів, і що ці механізми настільки ж природні, як і агресивні нахили.

1476685864__rasskazali__kak_vybirayut_svoih_zhertv_500x317.jpg

Тлумачний словник української мови

Насильці присл., діал. Силоміць, силою.

Великий тлумачний словник сучасної української мови

-а, с. 1) Застосування фізичної сили до кого-небудь. 2) Застосування сили для досягнення чого-небудь; примусовий вплив на когось, щось.


Джерела та література

1.Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909. — Т. 2. — С. 519. 2.Словарь української мови / Упор. з дод. влас. матеріалу Б. Грінченко : в 4-х т. — К. : Вид-во Академії наук Української РСР, 1958. Том 2, ст. 519. 3.Тлумачний словник української мови 4.Великий тлумачний словник сучасної української мови. - "Перун". 2005.


Зовнішні посилання

http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/31378-nasylci.html http://mexalib.com/view/31663 http://ukrainian_explanatory.academic.ru/93600/насильці