Нальотова Наталія Андріївна

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Нальотової Наталії Андріївни VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Дошкільна освіта».

Загальні відомості про заклад Дошкільний навчальний заклад № 17 "Веселка", ясла-садок загального типу, розташований в мальовничому селищі Гостомель, що на Київщині. Заклад функціонує з 1979 року. Приміщення типового проекту. Проектна потужність - 240 місць. Станом на 01.09.2017р. дошкільний заклад відвідує 360 дітей.

Територія закладу становить 1 га, навколо приміщення ДНЗ облаштоване автодорожне містечко, кожна група має окремий ізольований майданчик із зеленими насадженнями, фруктовий сад, ділянка лікарських рослин, виділена земельна ділянка для городів. Групові приміщення забезпечені меблями та ігровим обладнанням, розвивальне середовище організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям.

Для занять з дітьми створено всі умови, обладнані спеціальні приміщення:

Музично-спортивна зала; Кабінет практичного психолога; Кабінет логопеда; Музичний кабінет. Для кожної вікової групи обладнано прогулянковий майданчик, на якому розміщено тіньовий навіс ,ігрове та спортивне обладнання для діточок. Окрасою нашого садочка є спортивний майданчик. Ділянка закладу складається з різноманітних природних осередків для пізнавальної та дослідницької діяльності дітей, а саме: галявина лікарських рослин, сад та город, квітники.

Діяльність дошкільного закладу спрямована на використання інноваційних технологій в навчально-виховному процесі, забезпечення соціально-морального розвитку дітей та психолого-педагогічної підтримки родин. В закладі є музично-спортивна зала, кабінет завідуючої, вихователя-методиста, музичних керівників, психолога, медичний кабінет та ізолятор, харчоблок, пральня. Все матеріально-технічне забезпечення освітнього процесу відповідає необхідним умовам, наявні технічні засобами навчання: комп’ютери, телевізори, музичний центр , мультимедійний проектор тощо.


Ірпінський дошкільний навчальний заклад №17 «Веселка» здійснює свою діяльність керуючись нормативно-правовими документами: Конвенцією ООН про права дитини, Конституцією України, Законом України «Про мови в Україні», Законом України «Про освіту», Законом України «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад, статутом Ірпінського дошкільного навчального закладу №17 «Веселка». Статут відповідає Положенню про дошкільний навчальний заклад та чинному законодавству. Складений відповідно до вимог, враховує всі сфери діяльності закладу.

Порядок діяльності ДНЗ визначений «Правилами внутрішнього трудового розпорядку», прийнятих на зборах трудового колективу. Посадові обов’язки персоналу є в наявності, відповідають нормативним вимогам, затверджені завідувачем ДНЗ.

Педагогічний колектив в своїй роботі керується наказами, розпорядженнями, інструктивно-методичними листами Міністерства освіти і науки України, Департаменту освіти і науки Київської облдержадміністрації, управління освіти і науки Ірпінської міської ради.

Навчально – виховний процес протягом року здійснюється відповідно до Програми виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина». Ця програма спрямована на реалізацію Базового компонента дошкільної освіти й орієнтує педагогів та батьків на особистісний розвиток дітей і тісну взаємодію дошкільного навчального закладу та родини у формуванні основ елементарної життєвої компетентності дітей перед вступом до школи.

Завдання 1

Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу .

Я поспілкувалась з директором ЗДО №17 "Веселка" Матовою Валентиною Григорівною щодо нинішнього стану ІКТ в закладі та планів щодо впровадження ІКТ-політики. Після нашої розмови та екскурсії-огляду по закладу можна зробити висновки, що садочок недостатньо обладнананий технікою. Однією з причин цього є недостатнє фінансування з боку ОТГ. Проте навіть ту техніку, яка є в закладі, педагоги не часто використовують безпосередньо для роботи з дітьми. Що стосується планів на майбутнє, то тут Валентина Григорівна сподівається на спонсорів або благодійників, які б допомогли у придбанні проєктора, смарт-дошки, та ще хоча б кількох ноутбуків для вихователів. Задля підвищення професійного рівня педагогів, Валентина Григорівна планує використовувати безкоштовні ресурси для навчання, проведення семінарів та тренінгів тими педагогами, що вже мають певні знання та вміння з використання комп'ютерної техніки.


ІК-компетентності вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSebUSzzKaOl-OBUR0_oJr-Nou4H6-juyLuzpSvXJuO8j6OKxw/viewform

https://docs.google.com/forms/d/14iIx-Ro0BadwtRwzncn-rsEaTTk8x3K6RILbuiG8xaI/edit#responses

Дивлячись на результати опитування, я можу зробити висновок, що найсуттєвішою проблемою у впровадженні ІОС у закладі є недостатнє фінансування. Проблема недостатньої компетентності педагогів також існує, проте як показали результати опитування - 100% респондентів, а це більша половина усього педагогічного колективу закладу, готові вчитися, може стати запорукою успіху.

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

Комп'ютер - 1

Ноутбук - 1

Принтер - 1

Доступ до інтернету - WI-FI

Програмне забезпечення:

Microsoft office

Windows

Інформаційне забезпечення: Інформаційно-освітнє середовище представлено сайтом закладу http://veselka-gostomel.dytsadok.org.ua/


Завдання 2

Гугл- календар для співробітників, керівників

https://calendar.google.com/calendar/b/1/r/month/2018/10/1?tab=wc&pli=1

Завдання 3

Семінар (тренінг)

Гугл диск – як користуватися?

Мета: навчити педагогів закладу користуватись гугл диском

Хід тренінгу

Що являє собою Гугл диск і як ним користуватися – про це досить часто запитують люди, які мають акаунт Google. Ті ж, хто вже успішно встановив дану функцію, відгукуються про неї як про дуже зручною і корисною. Отже, неодмінно варто спробувати розібратися в даному предметі краще.

Як користуватися Гугл диском на комп’ютері? По суті, Гугл диск являє собою універсальний засіб зберігання файлів у віртуальному просторі. Тобто всі важливі документи, зображення, таблиці можна продублювати на віртуальному мережевому носії і знайти їх при необхідності не тільки на компі. Що дуже зручно, якщо є доступ до інтернету, але немає доступу до особистого ПК. Також на диску можна відкрити доступ іншим користувачам, щоб не пересилати файли з поштою.

Використовувати Гугл диск в роботі досить просто, для цього потрібно:

пройти процедуру реєстрації в системі Google; зайти в свою поштову скриньку; вибрати рядок меню «диск»; завантажити на диск файли з комп’ютера іл створити нові прямо на ньому. Доступну інформацію можна розсортувати по різних папках, щоб знаходити її швидше. Щоб побачити усі свої операції з файлами, можна звернутися до меню «зміни».

Варто відзначити, що звертатися гугл диск можна навіть не відкриваючи браузер. Місця для зберігання файлів тут більше ніж достатньо – цілих 15 ГБ, а якщо його не вистачить, простір диска можна ще розширити. Випадково видалити інформацію з диска – вона автоматично потрапить в корзину, звідки її завжди можна витягти назад.

Як користуватися Гугл диском на планшет і смартфон? Багатьох власників гаджетів цікавить, як користуватися Гугл диском на андроїд. Для цього просто потрібно завантажити відповідну програму і встановити його на конкретне мобільний пристрій. У всьому іншому принцип дії програми аналогічний комп’ютерної версії.

Завдання 4

Методичні рекомендації

Залучати спонсорів та благодійні організації до фінансування закладу, щоб створити достатню матеріально-технічну базу

Використовувати всі можливі безкоштовні ресурси задля підвищення рівня володіння комп'ютерною технікою працівників закладу

Заохочувати використання ресурсів закладу у безпосередній роботі педагогів з дітьми

Завдання 5

Презентація виконання