НВК «Барвінок»

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Головна Учасники Роботи Обговорення Додаткові ресурси Захист практики

НВК «Барвінок»

Адреса: Голосіївський район, пр-т Глушкова, 55-А


Повисок Альона Анатоліївна (ДОм-1-15-2.0д):

З 1988р. відкрився, як ДНЗ "№ 119" Московського району м.Києва. З 1995р. Дитячий садок - I - ступеня "№119 Барвінок", а вже після він називався тільки "Барвінок"

Заклад розрахований на 14 груп. 330 - всього місць. 260 - місць за нормативно-законодавчою базою.

Всього 11 груп в ДНЗ: 2 групи - раннього віку; 8 дошкільних груп; 1 - інклюзивна (3 дітей) - 2 з синдромом дауна; - 1 з ЗПР.

Всього 5 класів початкової школи, серед них - 4 інклюзивні.

Всього 300 - дітей в ДНЗ; 108 - дітей в Школі; 80 - співробітників.

З 1988р. відкрився. Заклад працював. З 1991р. відкрився заклад, для хворіючих дітей з долікувуванням.

З 1995р. був Всеукраїнський конкурс по програмі "Крок за кроком" спочатку ДО, потім ПО, а вже після по яслям.

З 2001 по 2008рр. НВК Барвінок пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу з інклюзивної освіти, результатом якого стало введення в усіх інклюзивних школах ставок психологів, соціальних педагогів та логопедів.

2008-2013рр. – другий етап Всеукраїнського конкурсу з інклюзивної освіти, результатом якого стало впровадження інклюзивної освіти по всій Україні. Інклюзивна освіта набула державного рівня (спочатку ДО, потім ПО). Це рішення узгодило Міністерство освіти.

З 2010р. НВК Барвінок працює з пріоритетними напрямками використання ІКТ.

У НВК Барвінок є комп’ютерний гурток для дітей старшого дошкільного віку, де вивчають елементарні способи використання комп’ютера: дітям у ігровій формі показують як вмикати та вимикати комп’ютер, знайомлять з клавіатурою та комп’ютерною мишкою. Цей гурток допомагає вихователям закріплювати знання дітей, набуті ними на заняттях.

Зараз НВК Барвінок працює за програмою «Я у світі».

Директор НВК Барвінок: Цапенко Єлизавета Федорівна.

Вихователь-методист НВК Барвінок: Дибля Валентина Віталіївна.


Територія НВК "Барвінок"

100.jpg


111011.jpg


133.jpg


Комп'ютерний клас у НВК "Барвінок", де для дітей старшого дошкільного віку проходить комп'ютерний гурток

Оскільки у цьому класі проходять заняття як з дошкільниками, так і зі школярами, то там стоять парти (для школярів) та сині столики (для дошкільників).

Також тут є інтерактивна дошка з проектором.

144.jpg


Кожен комп'ютер має доступ до мережі Інтернет, наданий навчальному закладу провайдером у високій потужності.

Для зручності дошкільників під столами, де знаходяться монітори комп'ютерів, прикріплені металеві підставки для ніг

155.jpg


       Долгачова Олена 

Результати аналізу ІТ інфраструктури закладу

        Апаратне забезпечення
- принтери 3 шт. ( 2 в методичному кабінеті 1 в каб. завідувача);
- сканери 2 шт. ( 1 в метод. кабінеті 1 в каб. завідувача);
- смарт дошки 2 шт.;
- проектори 2 шт.;
- мережовий адаптер 1 (в кабінеті психолога).
        Програмне забезпечення
- операційна система Windows XP 
- антивірусна програма "Kaspersky Anti Virus 2016‎"
- робота з документами в "Microsoft Office"
- внутрішня корпоративна пошта barvinok@bigmir.net


      Литвиненко Світлана
     Інформаційне забезпечення

З в даному ДНЗ проводять роботу, направлену на покращення інформаційного забезпечення за допомогою таких методів та форм роботи:

- проходження педагогами онлайн курсів з інформаційних технологій, які надає університет імені Бориса Грінченка;
- організація семінарів-практикумів з питань покращення інфраструктури;
- заохочення нових ідей, спрямованих на покращення програмного та апаратного забезпечення та впровадження нових технологій в освітню систему;
- проведення занять комп'ютерного гуртка для комп'ютерної грамотності дошкільнят, які є організованими викладачами, що мають спеціальну освіту з інформаційних технологій.
     Навчально-наукове забезпечення
- Наявність обладнання для проведення занять з інформатики;
- Наявність інтерактивної дошки для презентації інформації;
- Просторі приміщення з дотриманням санітарно-гігієнічних норм при роботі з ПК.


    Якуніна Наталія

В результаті аналізу ІТ-інфраструктури було виявлено деякі недоліки:

- на жаль, дуже мало є ліцензійних програм;

- гурток комп'ютерної грамоти ведуть для дошкільнят ведуть не вихователі, а вчителі інформатики;

- програма "АС Школа" часом працює не коректно;

- немає серверної кімнати;

- адаптер знаходиться у кабінеті психолога;

- застарілі ПК, які слабо працюють.

188.jpg


199.jpg


20.jpg


Коротке ознайомлення педагогів про сучасні онлайн курси https://youtu.be/QKnyBUSfO6c?t=24


Анкетування педагогів

IMG 4040.JPG


IMG 4042.JPG


IMG 4045.JPG


IMG 4051.JPG


IMG 4053.JPG


Семінар для вихователів з використання ІКТ в освіті

0101.JPG


2222022.JPG


333343.JPG


4444489.JPG


IMG 4071.JPG


     ІК- компетентності вчителів, вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

Провівши анкетування 14 вихователів та викладачів ДНЗ, ми зафіксували наступні відповіді:

1. Як ви вважаєте, який у Вас рівень підготовки для використання ІКТ у навчально-виховному процесі ДНЗ?

високий (1) достатній (13) середній (0) низький (0)

2. Як ви вважаєте, чи могли б ви допомогти іншому менш обізнаному педагогу у освоєнні ІКТ компетентності? так (7) частково(7) ні (0)

3. Як ви можете допомогти менш обізнаному педагогу у освоєнні ІКТ компетентності? У чому проявлятиметься ваша допомога? Відповіді педагогів: -"проведення семінарів-практикумів", -"на практиці", - "допоможу, чим зможу", - "розказати, показати, навчити" не дали відповіді (10)

4. На якому рівні ви володієте знаннями з інформатики за програмою вищого навчального закладу? на високому (0) на достатньому (6) на середньому (8) на низькому (0)

5. Як ви оцінюєте ваше вміння використовувати технічні засоби під час занять з дітьми? відмінно (1) добре (10) задовільно (3) незадовільно (0)

6. Як ви оцінюєте ваше володіння основними програмами і операціями роботи з комп’ютером (робота з прикладним програмним забезпеченням)? відмінно добре (9) задовільно (5) незадовільно (0)

7. Як ви оцінюєте Ваше володіння таким програмним забезпеченням як web браузер, програмами для комунікації та обміну даними? відмінно (4) добре (5) задовільно (5) незадовільно (0)

8. На якому рівні ви володієте технічною підготовкою і знанням ресурсів електронної мережі з метою отримання педагогічних знань, необхідних для вашого професійного зростання? на високому (8) на достатньому (3) на середньому (3) на низькому (0)

9. Які труднощі у Вас виникають(ли) при пошуку робочого місця? За моєю спеціальності пропонують мало місць (2) Потрібні знання, яких у мене немає (1) Пропоновані місця не відповідають профілю моєї підготовки (1) Потрібен інший рівень освіти (наприклад, спеціаліст чи магістр) (1) Потрібні випускники, які мають іншу спеціалізацію (0) Були затребувані компетенції, якими я не володію (1) Інше: Відповіді педагогів: "Вік" (1), немає (6)


10. Як ви вважаєте, Вам потрібне підвищення кваліфікації з ІКТ компетентності і як часто? Ні (4) Так, зрідка (менше разу на рік) (4) Так, іноді (раз у півріччя) (2) Так, часто (раз у квартал і частіше) (3) Інше:


11. Як ви підвищуєте свою ІКТ компетентність? Методичні об’єднання (2) Курси підвищення кваліфікації (2) Професійна література, методичні посібники (2) Ресурси Інтернет (4) Інше: Також були відповіді: Професійна література, методичні посібники та Ресурси Інтернет (3), Курси підвищення кваліфікації ТА Професійна література, методичні посібники (1)

12. Які електронні сервіси вам відомі (використовуються вами) для роботи з дітьми дошкільного віку? Ваша відповідь Відповіді педагогів: "Google" (1), "Facebook, Google, Power Point" (1), "Освітні веб ресурси, відкриті освітні ресурси" (1)

13. Чи володієте ви програмним забезпеченням Microsoft office? Так (7) Частково (4) Ні (2) та одна анкета без відповіді на дане запитання.

14. Які електронні сервіси (наприклад, корпоративна пошта, веб-сайт закладу, групи у соціальних мережах (наприклад Facebook, Vkontakte і т.п.), хмарні сервіси Google, Microsoft Office 365 тощо) використовується вами для співпраці з іншими педагогами, керівництвом НВК Барвінок та батьками вихованців? Ваша відповідь "Facebook (2) "Vkontakte, групи Facebook" (2), "Корпоративна пошта, веб-сайти навчальних закладів" (1), "Microsoft Office" (1) Не відповіли (7)

15. Які тренінги, майстер-класи, семінари тощо з використання ІКТ (інформаційно-комунікаційних технологій) в освіті вам були б цікаві? (Вкажіть 1-3 теми цих заходів) "Освітня програма" (2) "Всі цікаві" (1) Не відповіли (11)


Отже, узагальнивши результати анкетування, можна побачити тенденцію, що педагоги НВК "Барвінок" мають достатній та середній рівні ІК-компетентності.

            АНАЛІЗ САЙТУ НВК "Барвінок"

http://www.nvk-barvinok.edukit.kiev.ua/ - сайт навчально - виховного комплексу.

  ПЕРЕВАГИ:

- Сайт був створений на базі безкоштовної інтернет платформи EDUkIT, яка поширена по всій Україні і дозволяє безкоштовно створювати сайти для всіх установ освіти.

- За допомогою даного сайту, ви можете дізнатися інформацію про заклад, переглянути фотографії та відео.

- Даний сайт дає можливість поспілкуватися один з одним за допомогою чату, поділиися інформацією з ішими за допомогою форуму, або за допомогою форми зворотнього зв'язку написати листа адміністрації.

- Є змого розміщати інформацію про вчителів та учнів, інформацію про семінари, конкурси, які проходитимуть у нас і багато іншої корисної інформації.

- Для сповіщення дати будь-якого заходу, є календар.

- У колекції фотоальбомів ви можете знайти фотографії з заходів, свят, конкурсів. А за допомогою блоку новин можна висвітлювати найважливіші та найцікавіші новини

- Сайт має блок "Тести".

 НЕДОЛІКИ:

- Головним недоліком сайту є те, що він абсолютно не заповнений. Всі вишеназвані можливості даного сайту не використовуються.

- Оскільки немає наповненості сайту, відвідування сайту мінімальне.

 РЕКОМЕНДАЦІЇ:

- Було б доцільно, найняти людину - спеціаліста, яка б зайнялася наповненням сайту

- Вчителям видітити невелику частину робочого часу для підготовки інформації для сайту: фотозвіти, відео, цікава інформація для батьків, сповіщення про майбутні події, заходи і т.д.

- Адміністації - пояснити важливість та перваги цікавого, яскравого та інформативного сайту закладу вчителям, змотивувати іх до спільної роботи над сайтом.

- Використовувати сайт у роботі з батьками, зацікавити їх.

- Після активного впровадження сайту в роботу, можна додати інші важливі функції, такі як: електронний журнал, електронна бібліотека для учнів (з творами, які вивчаються за програмою) та для вчителів ( з педагогічною літературою), та ін.


Методичні рекомендації

Проектування інформаційного освітнього середовища навчальної установи

1. Ми рекомендуємо створити для працівників закладу корпоративну пошту (наприклад, Гугл) та сприяти тому, аби працівники закладу користувалися хмарними сервісами Гугл. Можливе застосування Офісу 365, але він є платним.

2. Створити базу електронних ресурсів для працівників закладу, таких як різноманітні онлайн курси, веб-ресурси для роботи з дітьми, електронна бібліотека тощо.

3. Забезпечити заклад різними ліцензованими програмами для дітей та педагогів.

4. Забезпечити кожну групову кімнату та клас комп'ютером, БФП (багатофункціональним пристроєм - принтер+сканер+копір), ламінатором, якісним та швидкісним інтернетом.

5. Сприяти залученню ІТ спеціалістів до проведення семінарів-практикумів та тренінгів з працівниками закладу задля підвищення рівня їхньої ІК-компетентності.


Модернізація ІТ інфраструктури

1. Ми рекомендуємо обладнати серверну кімнату.

2. Оновити апаратне забезпечення закладу на більш сучасне задля підвищення якості та швидкості роботи (комп'ютери, наприклад) та збільшити кількість апаратного забезпечення (наприклад, смарт дошок, проекторів тощо).

3. Закупити БФП (багатофункціональні пристрої), тобто, наприклад, принтер, сканер і копір - у одному пристрої (3 в 1).

4. Обладнати окремо інформаційний клас для школярів, а окремо - для дошкільників.

5. Завантажити окрім текстових, графічних та табличних редакторів MS Office такі редактори, як наприклад, Adobe Photoshop, Fox pro, Tux Paint тощо для урізноманітнення програмного забезпечення. З працівниками закладу необхідно провести навчальні курси по роботі з цими програмами.


Формування ІК-компетентності вихователів освітньої установи

1. Забезпечити ширше використання електронних сервісів (наприклад, корпоративна пошта, веб-сайт закладу, групи у соціальних мережах (наприклад Facebook, Vkontakte і т.п.), хмарні сервіси Google, Microsoft Office 365 тощо) для співпраці з іншими педагогами, керівництвом НВК Барвінок та батьками вихованців.

2. Відвідування тренінги, майстер-класи, семінари тощо з використання ІКТ.

3. Підвищення кваліфікації з ІКТ компетентності. Проходження різноманітних онлайн-курсів, наприклад, на Prometeus, Інтуіт, в Офісі 365 тощо.

4. Підвищення ІКТ компетентності за допомогою методичних об’єднань, курсів підвищення кваліфікації, професійної літератури, методичних посібників, ресурсів Інтернет.

5. Надання інформації про електронні сервіси для роботи з дітьми дошкільного віку (наприклад, про Google Class, Quizlet, Mind Map, Ted-ed тощо).