Можаровська Ольга Олегівна

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Можаровської Ольги Олегівни групи ПОм-3-19-1.4з. База практики

Вступ

СШ 139

Спеціалізована школа № 139 з поглибленим вивченням математики – це

 • Професійний педагогічний колектив
 • Розширення і оновлення матеріально-технічної бази
 • Впровадження нових технологій навчання
 • Високий рівень загальноосвітньої підготовки учнів
 • Система роботи з обдарованою молоддю
 • Співпраця з науковими установами та ВНЗ
 • Партнерські зв’язки
 • Виховання лідерських якостей, соціально свідомої особистості через органи учнівського самоврядування
 • Система виховної роботи, спрямована на формування та розвиток творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією
 • Традиційні загальношкільні заходи

Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

Mcaticon.png
Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником освітнього закладу та його заступниками.

Інтерв’ю з директором школи № 139 Усенко Оксаною Володимирівною

1. Чи оснащені класи комп’ютерами, ноутбуками, інтерактивними дошками?

- Всі початкові класи мають ноутбук або комп’ютер, принтер, інтерактивні дошки. Є кабінети, які оснащені інтерактивними панелями.

2. Як в школі розпочалося впровадження ІКТ?

- З появою комп’ютерів в школі наші вчителі вчилися використовувати їх не тільки для власної роботи, а й для роботи з учнями. Так і почалося впровадження ІКТ. Маленькими кроками до успіху. Старші вчителі запитують порад у молодших, якщо їм важко подружитися з комп’ютером, а точніше з різними функціями та ресурсами, які використовують на уроках.

3. На вашу думку, чи потрібно в школах ІКТ?

- Звичайно. На сьогоднішній день неможливо уявити навчальний процес у школі без використання інформаційних технологій і засобів навчання. Звичайно вчителям складно, але я завжди говорю: «Хто володіє інформацією, той володіє світом». Потрібно вчитися чомусь новому, цікавому, вміти бути сучасним вчителем та керівником.

4. Як особисто ви використовуєте ІКТ технології?

- Проведення засідань та педрад, ведення та оформлення внутрішньошкільної документації, використання електронної пошти та «хмарних» сервісів для зв’язку, пошук та збір інформації та багато іншого.

5. Як вчителі школи використовують ІКТ у своїй роботі?

- Наші вчителі готують різні інтерактивні завдання на уроки. Різні презентації, цікаві відео, інтерактивні завдання тощо. На жаль, для деяких завдань потрібен інтернет. І ми змогли отримати таку допомогу. До 22 жовтня нам проведуть інтернет і всі вчителі зможуть користуватися ще й цікавими інтернет ресурсами. Знаю, що є вчителі, які роздають інтернет на свої комп’ютери та використовують інтернет ресурси. Також наша школа переходить на електронний журнал. Тому всі вчителі будуть плідно використовувати ІКТ у своїй роботі.У нас, звичайно є плани і перспективи по впровадження ІКТ. Плануємо, що вчителі плідно будуть використовувати інтернет ресурси, які будуть покращувати мотивацію учнів до навчання, кожна кафедра буде вести свою сторінку на сайті школи або навіть блог. Щоб наші учні були успішними мали гарні знання та були підготовленні до життя ми з командою вчителів робимо все можливе для цього!

ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

Посилання на анкету

Результати анкетування

Провівши анкетування серед вчителів я виявила, що вчителі нашої школи володіють ІКТ компетентністю. Вони використовують на своїх уроках різні засоби ІКТ. Наприклад: презентації, навчальні відео, інтернет ресурси тощо. Більшість вчителів хочуть навчитися використовувати різні інтернет ресурси для покращення своєї роботи та підготовки цікавих завдань учням.

Аналіз ІТ інфраструктури освітнього закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

Апаратне та програмне забезпечення

Школа № 139 має таке апаратне забезпечення: У школі діє 33 кабінетів. Навчальні кабінети обладнанні мультимедійною технікою, смарт дошками, комп'ютерами, або ноутбуками, периферійними пристроями.

- 2 комп'ютерних класа

- 4 телевізора

- 12 інтерактивних дошок

- 5 мультимедійних дошок

- моніторів - 45

- системних блоків - 45

- мишок - 45

- клавіатур - 45

- колонок - 10

- навушників - 6

- принтерів - 15

- камера нагляду – 2

- інтерактивних панелів – 10

- ноутбуків - 15

Персональні системи та периферійне обладнання також оснащені у кабінетах директора, заучів, завгоспа, вчителів. Представляють собою типові ПК, що складаються із системного блоку та монітора. З периферійного обладнання кожен ПК оснащений клавіатурою та мишкою, що підключені до системного блоку через порти PS/2., та принтерами з USB-інтерфейсом. Крім того, комп’ютери заучів та директора оснащені сканерами та мультимедійними колонками, так як ці пристрої їм необхідні у повсякденній діяльності (а саме – підготовку методичних матеріалів, ознайомлення з методичними розробками, матеріалами, у т.ч. і аудіо-візуальними, знайденими у мережі Інтернет та ін.). Для періодичного копіювання та збереження документів використовується портативний зовнішній жорсткий диск Western Digital, який зберігається у директора. Мережева інфраструктура

В якості точки доступу до Інтернет буде використовуватися роутер виробництва компанії TP-Link. Він забезпечує швидкість передачі даних до 100Мбіт/с. Крім того, він забезпечує включення всіх робочих місць. Це дає можливість користувачам цих ПК, наприклад, спільного використання загальнодоступних робочих файлів. Фізично роутер розміщено у кабінеті директора. Мережа прокладена кабелем типу «вита пара» UTP категорії 5, характеристик якого цілком достатньо для побудови локальної мережі такого обсягу.

Програмне забезпечення

Персональні системи працюють під керівництвом операційної системи Windows 7. Крім того, на ПК встановлено типові пакети продуктів Microsoft Office та Adobe Acrobat для роботи з різного виду (формату) документами. Для роботи в Internet – встановлено браузери Google Chromе, для електронного листування використовується программа Microsoft Outlook.

Інформаційне та навчально-наукове забезпечення

Інформаційне та навчально-наукове забезпечення визначається переліком функцій, які забезпечують базовий рівень функціонування установи в цілому та виконання співробітниками школи своїх безпосередніх обов’язків відповідно до їх посадових інструкцій. До таких функцій відносяться:

 • Створення та ведення організаційно-розпорядницької документації;
 • Підготовка матеріалів методичного характеру
 • Розробка дидактичних матеріалів для роботи з дітьми
 • Облік матеріальних цінностей
 • Забезпечення комунікації та документообігу між посадовими особами в межах їх посадових інструкцій
 • Комунікація з зовнішнім світом шляхом листування email чи використовуючи інші канали (месенджери, соціальні мережі та ін.)

Зазначена інформація зберігається на ПК співробітників, відповідно до їх обов'язків, та дублюється на зовнішньому жорсткому диску. Також розроблено сайт школи. https://www.school-139.com.ua/Серію навчальних відео-роликів

Mcaticon yell.png
Завдання на вибір

Проаналізувавши опитування вчителів я визначила потребу вчителів у впровадженні інтернет ресурсів. Оскільки в школу незабаром проведуть інтернет, то вчителі англійської мови просили пояснити та продемонструвати інтернет ресурси, які будуть корисні для використання на уроці. Тому я вирішила підготувати навчальні відео-ролики, де покроково розповідаю про інтрернет ресурси такі як: Quizlet та Wardsift.

Інтернет ресурс Quizlet

Інтернет ресурс Wardsift

Семінар (тренінг)

Mcaticon.png
Семінар (тренінг)

Під час проходження практики, мною був проведений семінар для вчителів, який передбачає ознайомлення із використанням ІКТ в навчальному середовищі, а саме використання інтернет-ресурсів для спільної роботи (Google Форма) .

Тема. Використання інтернет-ресурсів для спільної роботи (Google Форма)

Цілі:

Актуалізація переваг використання інформаційно-комунікаційних технологій у школі Сприяння розвитку та активному застосуванню ІКТ педагогами СШ №139

Задачі:

- Підвищити рівень професійної компетентності педагогів - Показати елементи використання ІКТ в освітньому процесі школи - Проаналізувати та визначити вплив використання сучасних ІКТ на формування та розвиток особистості дитини - Ознайомити педагогів з використання ІКТ в навчально-виховному процесі, а саме створення Google Форм.

Обладнання: ноутбук з підключенням до інтернету, проектор.

План проведення семінару

1. Використання інтернет-ресурсів для спільної роботи (Google Форма)

2. Підготовка вчителів до використання інтернет-ресурсів

3. Google Форма, як засіб ІКТ технології.

Презентація до семінару

Изображение viber 2020-10-07 20-16-43.jpg Изображение viber 2020-10-07 20-16-45.jpg Изображение viber 2020-10-07 20-16-46.jpg

Методичні рекомендації

Mcaticon yell.png
Методичні рекомендації

Сучасна освіта вимагає від вчителів використовувати та впроваджувати ІКТ компетентності щодня як в роботі з учнями та і для власної роботи. Знаючі, які є можливості в школі раджу такі методичні рекомендації:

Проектування інформаційного освітнього середовища установи

- налаштувати мережеву інфраструктуру закладу

- активне впровадження ІКТ у роботі з учнями: використання цікавих, змістовних презентацій, навчальних відео, інтерактивних завдань, інтернет-ресурсів тощо

- впровадити систему збирання, переробки інформації з різних напрямів навчально-виховного процесу в одній системі

Модернізації ІТ інфраструктури

- підвищити рівень ІКТ-компетентності вчителів (проводити для них тренінги, семінари тощо)

- вдосконалювати навички роботи з комп'ютерною технікою

- рекомендую для вчителів проходження онлайн-курсів де можна отримати і сертифікат для підвищення в ІКТ:

Сoursera - освітній проект, який пропонує своїм слухачам сотні безкоштовних онлайн-курсів з різних предметів від провідних американських університетів. У разі успішного закінчення, вчитель отримує сертифікат про проходження курсу.

Курс Едера освітній проект, завдання якого — зробити навчання в Україні якісним та доступним.

Прометеус - обравши тематику, з’являється можливість переглядати відеолекції, виконувати інтерактивні завдання, щоб перевірити набуті знання, та спілкуватись на форумі з іншими студентами та викладачами. За умови успішного виконання усіх завдань, вчитель отримає сертифікат про завершення курсу.

Формування цифрової компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи

- застосовувати ІКТ на уроках

- обмінюватися досвідом з колегами

- раціональне використання ІКТ засобів

- організувати методичну, технічну та мотиваційну підтримку


Презентація виконання

Mcaticon.png
Презентація виконання
 • Презентація результатів практики на Вікі-порталі.