Мар'янівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів імені Є.П. Гребінки (Полтавська обл., с. Мар'янівка, вул. Миру, 34-А)

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Місія школи

Розвиток особистості учня та творчості вчителя шляхом впровадження інноваційних технологій

Пріоритетні питання

- використання інноваційних технологій;

- розвиток творчих здібностей учнів;

- робота з обдарованими дітьми;

- формування соціально-культурної компетенції;

- використання комплексних засобів навчання.

Педагогічний колектив: 14 чоловік вища категорія – 1 вчитель І категорія – 5 вчителів ІІ категорія – 4 вчителі спеціаліст – 4 вчителі

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу

Адміністрація багато років активно працювала над підготовкою вчителів для використання інформаційних технологій в освітньому просторі Апаратне забезпечення: У приміщенні школи наявний один комп’ютерний клас який обладнаний 8 учнівськими комп’ютерами та 1 головним, за яким працює вчитель інформатики. Також приміщення комп’ютерного класу обладнане телевізором. Також комп’ютерами забезпечені кабінет ЗНВР, директора закладу та початкові класи. 1 клас школи забезпечений ноутбуком. Майже всі комп’ютери в школі, за винятком декількох підєднані до мережі Інтернет.

Програмне забезпечення:

- Microsoftoffice - Windows – Скарбниця знань - Сходинки до інформатики

На допомогу викладачам

 Журнал “Комп’ютер у школі та сім’ї”;

 Журнал “Інформатика та ІТ в навчальних закладах”;

 Газета “Інформатика”.

Навчально-наукове забезпечення:

В школі інформатика активно вивчається з 2 класу. В початковій, середній школах всі учні забезпечені підручниками та зошитами за оновленою програмою. На уроках інформатики всі діти забезпечені доступом до комп'ютерів. Також кабінет інформатики оснащений головним (локальним) комп'ютером. В штаті працює один вчитель інформатики. Також в початкових класах (2-4 класи) кожен вчитель проводить уроки інформатики самостійно.


Анкета

Всього вчителів школи – 14 чол.

Володіють комп’ютером на рівні користувача – 8 чол.

Володіють комп’ютером на рівні роботи з програмами – 6 чол.

Не володіють комп’ютером зовсім – 0 чол.



Для того щоб щось змінилося у ставленні до ІКТ, у навчанні в більшості вчителів, на мій погляд, необхідно зробити кілька кроків.

1. Надати реальний, а не декларативний, доступ до комп'ютерів кожному вчителю, особливо в позаурочний час.

2. Створити умови для активного живого обміну досвідом між учителями, які починають використовувати ІКТ на уроках, і тими, що вже ефективно це роблять.

3. Розробити державний стандарт інформаційної компетентності педагогів, що враховувався би під час атестації педагогічних кадрів.


Семінар для вчителів "Використання ІКТ в освіті

[Семінар для вчителів]


Гугл календар


[календар]

Модернізація ІТ-інфраструктури ІТ-забезпечення школи потребує модернізації. Школа потребує додаткового мультимедійного обладнання. Не вистачає Смарт-дошок та проекторів. Модернізувати ІТ-інфораструктуру можна так: • Електронне навчання. Інструменти для творчості і технології для співпраці, що надає змогу учням, творити і надихати одне одного, а також співпрацювати під час навчання в межах навчального закладу, держави чи всього світу. • Керування дослідженнями. Хмарна платформа для спільних досліджень із широким спектром інструментів для аналізу, розробки та створення матеріалів. Надання групам ефективних засобів для співпраці, дослідження, аналізу, розробки та створення матеріалів. • Ефективність навчальних закладів. Загальний аналіз діяльності навчального закладу, рішення для контролю звітності і створення звітів. Спрощення звітності й керування планами на майбутнє завдяки миттєвому доступу до інформації і докладному огляду джерел даних. • Операційна ефективність. Програмний комплекс серверів і інструментів, які забезпечують світовий рівень керування ІТ-інфраструктурою, захисту даних і безпеки мережі. Ефективне керування ІТ-інфраструктурою і її захист з одночасним зменшенням непрямих витрат на інформаційні технології.

Формування ІК-компетентності вчителя

Виділення ІК-компетентності як окремої складовоїпрофесійної компетентності педагога обумовлено активним використання ІКТ у всіх сферах людської діяльності, в тому числі і в освіті.

Вона передбачаєнаявність у особистості здатностей:

• застосовувати ІКТ в навчанні та повсякденному житті;

• раціонально використовувати комп’ютер і комп’ютерні засоби під час розв’язування завдань, пов’язаних з опрацюванням інформації, її пошуком, систематизацією, зберіганням, поданням і передаванням;

• будуватиі нформаційні моделі й досліджувати їх за допомогою засобів ІКТ;

• давати оцінку процесові й досягнутим результатам технологічної діяльності