Лук’янчук Марія Сергіївна

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Лук’янчук Марії Сергіївни групи ДОм-1-16-2.2з другого освітнього (магістерського) рівня заочної форми навчання спеціальності «Дошкільна освіта» Педагогічного інституту з 16.10.2017р. до 05.11.2017р.

База для проведення практики: ДНЗ «Чарівний замок» (Київська обл., с. Петропавлівська Борщагівка,вул. Паркова, 34-А)

Зміст

Вступ

Дошкільний навчальний заклад комбінованого типу (ясла-садок) Чарівний замок” Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області розпочав свою роботу у 2017році.

АДРЕСА: 08130, Київська область, Києво-Святошинський р-н, с. Петропавлівська-Борщагівка вул. Паркова 34-А.

РЕЖИМ РОБОТИ: Щоденний графік роботи з 07.00 – 19.00.

ТЕЛЕФОН: +38.044.406.5973

ЗАВІДУВАЧ: Рибак Світлана Анатоліївна

МЕРЕЖА ГРУП: 1. 2 групи 1 року до 3 років – 12 і 15 осіб; 2. 2 групи від 3 до 6 (7) років – 16 і 20 осіб; 3. З короткотривалим перебуванням 1 група – 10 осіб; В садочку працюють вихователі, психолог, музичний керівник, інструктор з фізкультури, логопед, методичний працівник, завідувач та інші.

Завдання 1. Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками.

Так як освітній заклад є новим, то впровадження ІКТ політики наразі знаходиться в початковій стадії. В розпоряджені закладу лише 2 комп’ютери, 1 ксерокс- принтер та 1 телевізор. В найближчому часі плануєтсья купівля телевізорів у кожну групу.

ІК- компетентності вчителів, вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування

Анкетування вихователів освітнього закладу щодо аналізу ІКТ політики показав, що увесь педагогічний колектив важає необхідним провадження комп’ютерних технологій в ДНЗ. Також більшість з них, 53,8% схиляються до думки, що використовувати варто з 3х річного віку 23,1% - лише для дітей старшого віку, 15,4% - з ясельного віку. Максимальним часом використання комп'ютерних технологій вихователі в більшості (53,9) важають до 10хвилин. Першочерговим інструментом для досягнення ІТ цілей є косп’ютер з периферійними засобами (46,2%), далі телевідор (46,2). Найбільшою перепоною для ефективного використання ІКТ політики в "Чарівному замку" вихователі важають відсутність матеріально-технічної бази (61,5) та малий чи відсутній досвід їх використання (30,8). Також анкетування показало, що 46,2% педагогічного колективу не знають базових можливостей та принципів роботи комп'ютерами, телевізорами та іншими засобами. Більшість вихователів (84,6%) незадоволені забезпеченням ІКТ в їх освітньому закладі.

Тому на основі результатів анкетування можна сказати, що компетентність вчителів, вихователів закладу дуже низька, відсутні базові поняття про ІКТ можливості. Основна причина такого стану - це відсутня матеріально-технічна база, яка дала б поштовх для оволодіння ІТ технологіями. Тому логічно, що більшість складу не задоволені ІКТ політикою свого навчального закладу. Над цими питаннями, на мою думку, завідувачу потрібно працювати в першу чергу.

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

Апаратне забезпечення дошкільного закладу є надзвичайно низьмим. У закладі є лише 2 комп’ютери: в завідуючої та методиста. Також в методиста є принтер-сканер та телевізор, до якого за попереднім записом можуть користуватися всі групи. Програмле забезпечення включає в собі лише наявності повного пакету Windows Office. Інформаційна інфраструктура заключається в наявності пошти закладу. Навчально-наукове забезпечення наразі відсутнє в садочку.

Завдання 2. Розробка сайту ДНЗ.

Створення сайте - це нагальне питання дошкільного закладу “Чарівний замок”, тому моїм завданням стало саме це. Першочерговими кроками стало:

1. Обрання, реєстрація та купівля домену charzamok.com.

2. Купівля хостенгу.

3. Купівля шаблону сайту на платформі Wordpress.

4. Розміщення сайту на хостингу.

5. Прив'язка домену до сайту.

6. Створення структури сайту.

7. Створення контенту до структури.

8. Заповлення контенту.

Початкову версію сайту можна дивитися тут.

Завдання 3. Проведення тренінгу] для вихователів щодо онлайн платформ електронного навчання для успішнього використання ІКТ в ДНЗ.

З метою ознайомлення вихователів про нові платформи електронного навчання відбувся тренінг для вихователів дошкільного закладу. На заході ми показували топові інструменти, сайти, де можна без проблем та безкоштовно отримати чи створити якісний електронний контент для дітей.

Завдання 4. Методичні рекомендації

Проектування інформаційного освітнього середовища установи.

Дошкільний навчальний заклад “Чарівний замок” є новим, великим та перспективним освітнім закладом. Створення інформаційного середовища є безумовно необхідним, в першу чергу, для інформування батьків щодо перебування їх дітей в садочку. На мою думку, створення сайте та внутрішньої структури для співпраці вихователів, викладачі з методистом та завідуючою закладу може бути достатнім. Приклади аналогічних освітніх установ свідчать та корисність та важливість наявності такого середовища.

Модернізації ІТ інфраструктури.

Для ефективного використання усіх можливостей ІТ політики вихователями, необхідно остащити кожен клас ноутбувами та телевізорами з відповідними периферіями. Також корисним фактором буде створення сайту.

Формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи.

Для того, щоб співробітники, вчителі, вихователі установи успішно використовувати ТІ політику закладу, їм необхідно провести навчання-тренінг про початкові кроки в реалізації даних цілей, планів. Також варто проводити різноманітні оффлайнові зустрічі, майстер-класи.

Висновки

Презентація результатів практики на Вікі-порталі.

Основним недоліком використання ІКТ є зменшення безпосереднього спілкування учнів з вчителем, проте при гармонічній колаборації можна не лише не завадити, але і відкрити нові можливості дітей дошкільного віку.

Саморефлексія виконаних завдань.