Кумановська Анастасія Олександрівна

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика

Вступ


Для початку пропоную трішки познайомитися із школою та її працівниками.

Хижнянська школа.jpg

На сьогоднішній день у школі навчається 8 учнів. А саме: 1 клас-2 учнів, 2 клас-4 учня( вважається як повний) та 4 клас-2 учня. Освіту забезпечує 3 вчителя. А саме: Два вчителя початкових класів та вчитель англійської мови. 1 клас та 4 клас під своєю опікою тримає вчитель вищої категорії Махлай Ніна Іванівна. 1 клас навчається у другу зміну, щоб забезпечити дітям якісне навчання , якщо його можна так назвати, маючи тільки 10 офіційних годин. Тому вчителька додатково проводить безкоштовні заняття як у 4 так і у 1 класах. Директор школи проводить уроки інформатики. Адже раніше вона була вчителем інформатики.

Дані цифри дивують. Із цим важко не погодитися. Така ситуація у школі зараз через те, що у літку 2020 Хижнянький ЗЗСО 1-3 ступенів реформували та понизили в статусі до початкової школи. Це пов’язано із освітньою реформою в Україні. А до цього у школі навчалось близько 50 учнів та працювало 10 вчителів. Школа була однією із найкращих у районі за результатами ЗНО , але для того щоб зекономити районний бюджет вирішили зробити опорну школу в іншому селі, яке географічне вигідніше. Вчителі , учні та жителі села довгий час боролися проти закриття школи, але нажаль, за багатьох обставин вдалося зберегти на сьогоднішній день лише початкову школу. Отже, у зв’язку з цим наразі початкова школа забезпечена майже всім необхідним для впровадження та використання ІКТ в освітньому процесі. Адже майже все майно яким користувалась школа 1-3 залишилось на місці . Це був маленький екскурс школою. А зараз пропоную переглянути моє інтерв’ю.

Завдання 1 Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ.


Для виконання цього завдання мною було проведене інтерв’ю з директором Хижнянського закладу загальної середньої освіти 1 ступенів Ізотовою Оленою Станіславівною. На даний час вона є також виконувачем обов’язків заступника директора.

Інтерв'ю з директором Хижнянського закладу загальної середньої освіти 1 ступенів. з питань впровадження і використання ІКТ


- Чи використовуються інформаційно-комунікаційні технології в вашій школі ? - Звичайно, ІКТ це поклик часу і сьогодні не можна уявити без нього жодну школу. То того ж, в нас є все необхідне для цього . Жодна школа в районі не може похвалитися такою кількість електронних пристроїв з розрахунку на одного учня як у нас.(Посміхається) Адже для кожного учня виділено планшет. Кожен вчитель має ноутбук. Тож маючи таке технічне та програмне забезпечення вже просто не можливо не користуватися ІКТ на уроках. Це ж цікаво та зручно, а саме головне продуктивно.

-Що ви можете сказати про інформаційне середовище вашого закладу? -В школи давно є сайт. Наразі, ми його трішки видозмінюємо,адже наша школа прожила непростий період реформування. Та сайт є і ми його будемо розвивати надалі.

-Як саме використовують ІКТ в вашому навчальному закладі? -Як я вже говорила, в кожного учня є планшет. Ми їх обміняли на великий телевізор який був замовлений для нашої школи з районного бюджету ще минулого навчального року. Ними учні користуються на уроках іноземної мови , інформатики , математики, я досліджую світ та інших предметах . Кожен вчитель використовує дані технічні засоби як їм зручно та коли їм зручно. Наразі є багато програм, сервісів та платформ які допомагають урізноманітнити уроки та підвищити мотивацію у дітей до навчання. Адже сьогодні для дітей гаджети це невідємні атрибути, так чому ж не зробити ці атрибути засобами навчання, адже дітям це подобається, а головне ми бачимо позитивний результат. Буквально вчора,я по справах зайшла на урок англійської мови у 4 клас , в них саме була контрольна робота з читання, так вчитель провела її у он-лайн сервісі Kahoot. Це було швидко та цікаво. Діти з великою радість виконували тести. І результат приємно вразив. Також мої вчителі та я вже не боїмося дистанційного навчання. Адже в нас є вже все необхідне для продуктивної робити. В нас також є проектор , за допомогою якого ми показуємо дітям розвиваючі фільми, мультфільми , презентації ,проводимо дітям віртуальні екскурсії музеями та різними куточками світу. За потреби використовуємо проектор на уроці.

-На вашу думку, який рівень використання ІКТ мають вчителі закладу? - Достатній та високий рівень, проте ми прагнемо до найвищого . Дуже нам допомагає молода вчителька англійської мови, яка висуває цікаві ідеї та рішення щодо використання ІКТ.

-Чи готові Ви й далі розвивати ІКТ? -Так, звичайно. Це ж наскільки полегшує роботу та робить її цікавою . Але саме головне,що такі методи навчання, в яких присутні ІКТ несуть велике значення у дитячий розвиток, підвищують мотивацію до навчання , а як результат діти досягають високих рівнів у навчанні.

Отже, можна зробити висновок, що в даній школі використання ІКТ в процесі освітньої діяльності вводилось поступово. І на сьогоднішній день затвердило себе як обов’язковий атрибут під час уроку. Проте вчителі прагнуть надалі розвиватися і використовувати сучасні можливості у процесі навчання.

Вивчення ІК-компетентності науково-педагогічних працівників

Для ознайомлення з ІТ компетентність вчителів даного закладу мною було розроблено анкету , з якою ви можете ознайомитися за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdbSMuX3M3HfaDBw4_idfFcirl_a77ToO85yn9ra1f4fmGNiA/viewform?usp=sf_link Після чого, вчителі у вільний час відповіли на запропоновані запитання. Із результатами анкетування ви можете ознайомитися за наступним посиланням https://docs.google.com/forms/d/1_7uwu0SUsITePynf9-nF879kDv8-SliRM-ggyszYOe8/edit#responses

Проаналізувавши результати опитування, були зроблені наступні висновки ,що працівники, які брали участь в опитуванні готові вчитися і впроваджувати ІКТ в освітній процес. Більшість із них давно використовують сучасні інформаційні технології в своїй професійній діяльності і прагнуть удосконалювати і поглиблювати свої знання, вміння і навички і надалі.

Аналіз ІТ інфраструктури закладу

Програмне забезпечення:


Пакет Microsoft office

ОС Windows

Антивірусні програми

Програми для вчителів та учнів

Дидактичні матеріали

Збірники (електронні)

Сходинки до інформатики

Сервіси Google

Навчально-наукове забезпечення:

державні стандарти освіти;

навчальні плани;

навчальні програми з усіх навчальних дисциплін;

підручники та навчальні посібники;

матеріали поточного та підсумкового контролю;

методичні матеріали

Апаратне забезпечення


4 компютера у комп’ютерному класі

2 вчительських ноутбуки

8 плаштетів для дітей

1 проектор вільного користування

Мережа Інтернет

Відкритий WIFI


Отже, у даній школі є все для використання ІКТ , а саме; різні пристрої та гаджети, бажання навчати та бажання вчитися за допомогою ІКТ . Узагальнені результати ІКТ політики у Хижнянсьокому ЗЗСО 1 ступенів я пропоную перегляну ти на наступній інфографіці.

Хижнянський ззсо ІКТ-політика.png

Завдання 2 .Створити е-ресурс

Під час ообистої розмови із вчителькою англійської мови я дізналась, що в неї виникають проблеми у виконанні дітьми домашнього задання, тому що їхні батьки не знають англійської мови взагалі, бо раніше тут вивчалась французька. Тому я запропонувала їй користуватися у своїй професійній діяльності Google додатком Classroom.

Я створила 3 класи які вона навчає, та почала наповнювати сторінку Завдання. Потім я запросила її як вчителя до кожного з класу і запропонувала надалі працювати їй особисто, розповівши основні момети як проацювати із додатком та його переваги.Надалі вона отримавши адреси електронної пошти батьків своїх учнів запросить їх до клау і вони разом почнуть працювати в даному додатку . Для звітності надсилаю посилання для запрошення та ключі доступу

https://classroom.google.com/c/MTg4NDk5ODUzOTQ5?cjc=65jio6b 65jio6b

https://classroom.google.com/c/MTg4NDk0MDk5MzUx?cjc=duszobz duszobz

https://classroom.google.com/c/MTg4NDkwNDYzOTEy?cjc=tp5o52y tp5o52y

Завдання 3 Провести семінар (тренінг) для співробітників / вчителів / вихователів з використання цифрових технологій в освіті або виступ на вченій раді / педраді щодо можливостей онлайн навчання.

В ході інтерв'ю з директором школи та анкетування вчителів було зрозуміло, що наочні матеріали, різні впраи та завдання які використовують у навчанні за допомогою електронних засобів вчителі розробляють самосттійно. Тому мені захотілось познайомити колектив школи із педагогічними іграми мультимедійнго видавницьва " Розумники" Edugames .

Тема семінару Можливості онлайн навчання.�Педагогічний експеримент "РОЗУМНИКИ" (Smart Kids)�

Аудиторія вчителі початкових класів, керівна ланка , учні

Мета сформулювати в учасників уявдення про способи реалізації освітніх програм початкової школи засобами електронних освітні ресурсів, ознайомитиучасників із можливостями та інтерфейсом програми Edugames

посилання на презентацію

https://docs.google.com/presentation/d/1rQjoczUgOiU_VsxMqu9pLJBWJcDX0t2-GMI0zobWNIw/edit?usp=sharing


Звіт2.JPG
Звітй.JPG
Звіт4.JPG
Завдання 4 Методичні рекомендації

 • удосконалити сайт школи
 • оприлюднити на сайті закладу освіти всю інформацію відповідно “Закону україни про освіту” статті 30 Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти :
 1. статут закладу освіти
 2. наявність ліцензії на прова-дження освітньої діяльності,
 3. .наявність сертифікату про акредитацію освітніх програм
 4. .структура та органи управ-ління закладу освіти,
 5. освітні програми, які втілю-ють у закладі
 6. наявність вакантних посад
 7. .матеріально-технічне забез-печення закладу освіти
 8. результати моніторингу яко-сті освіти
 9. річний звіт про діяльність закладу
 10. правила прийому до закла-ду
 11. умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потре-бами
 12. перелік додаткових освітніх та інших послуг.
 • пройти всім вчителям курси на Prometheus, а саме: Курс “Медіаграмотність для освітян“, Курс “Впровадження інновацій в школах“
 • використовувати у професійній діяльності електронні освітні ігрові ресурси
 • ознайомитись із сервісом Kahoot та Learning Aps

Розуміючи, що далекого майбутнього дана школа не має,адже не вистачає фінансового забезпечення, виключу з рекомендацій покращення програмового та апаратного забезпечення.