Кубушка

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Кубушка, -ки, ж. Кубышка. «Вишнівки кварту дай сюди!»... Їм повну налили кубушку. Алв. 43.

Кубушка в народі називається кувшинкой жовтої, відноситься до багаторічного трав'янистому рослині, сімейство кувшинковые. Рослина відрізняється горизонтальним кореневищем, численними шнуровіднимі корінням. Зустріти його можна в ставку, річковому протоці, озері, також воно росте на мілководді. Стебло кубушки має довжину до 3-х метрів, він росте під водою, також відрізняється округлими шкірястими листками, які лежать на воді. Квітки кубушки жовтої розташовані на довгому квітконосі біля листя, відрізняються приємним ароматом і яскравими темно-жовтими квітами.

Опис кубушки жовтої Великі листя рослини можна розділити на два види - підводне і надводне. Перші на дотик приємні, м'які. Другі є занадто жорсткими і мають цільно-округлу форму.

Жовті квітки приємно пахнуть, розташовуються на довгій підводного квітконіжці. Головки можуть розкриватися тільки над водним простором, цвітуть усе літо. Плоди, які мають зелений колір, починають дозрівати тільки восени.

Рослина має багатий хімічний склад, до її складу входить смола, цукор, грец, дубильні речовини, алкалоїди, ситостерин, стигмастерин. У корені міститься нуфлоин, тиобинуфиридин, дезокинуфаридин.

У листя кубушки жовтої входять такі корисні елементи, як ферулова кислота, лютеолін, эллаготанин, сінаповую кислота.

Насіння і квітки містять німфалін. Також насіння багаті на дубильні речовини, елагову і галову кислоту.

Саме із-за такого складу кубушка жовта користується популярністю у народній медицині.


Корисні властивості кубушки жовтої Препарати, до складу яких входить кубушка, використовуються як бактерицидний, в'яжучу, болезаспокійливі, сечогінний, заспокійливий і снодійний засіб. Застосовуються різні частини кубушки - кореневище, квітки, листя і насіння.

До складу кореневища кубушки жовтої входять алкалоїди, вони є відмінним антитрихомонадным і сперматоцидным засобом. Вони входять у відомий фармацевтичний препарат - «Лютенурин», його можна використовувати при трихомонадному захворювання в гострій і хронічній формі. На основі кубушки жовтої готують протизаплідні препарати. Екстракт кубушки жовтої можуть використовувати при захворюваннях слизової оболонки, шкіри, якщо вони вражені патогенних грибком і іншими мікроорганізмами.

Кубушка жовта може входити у збір трав, тому її часто застосовують для лікування злоякісної пухлини. В кореневища кубушки жовтої входять нуфарин, він відмінно бореться з трихомонадою, кандіда та іншими шкідливими бактеріями.

Збір і заготівля кубушки жовтої Щоб заготовити корисна рослина, потрібно дуже постаратися. Тому що з води дуже важко добувати рослина, особливо корінь, який вріс у грунт водойми, після того як высушиваешь 10 кг свіжої рослини виходить всього 1 кг сухої трави.

Застосування кубушки жовтої Ця рослина є знахідкою для людей, які мають проблеми з імунітетом, якщо вони перенесли операцію на життєво важливих органах, також добре його використовувати після курсу хіміотерапії. Також можна застосовувати препарати з кубушки жовтої при таких захворюваннях:

1. Матковій кровотечі.

2. При опущенні матки.

3. Гастриті.

4. Якщо нервова система пригнічена.

5. Це чудовий засіб для статевої активності.

6. Особливо корисна кубушка жовта для чоловіків, вона підвищує потенцію і покращує сперматозоїди. Відвар на основі кореня кубушки потрібно приймати чоловікам, у яких спостерігається імпотенція і жінкам з фригідністю.

7. Кореневище, кубушки жовтої квітки можуть використовувати при запальному процесі в шлунково-кишковому тракті, лихоманці, при захворюваннях шкіри.

8. Відвар на основі коренів кубушки в невеликій кількості потрібно пити, якщо виникло запалення в нирках, мочевыводящем шляху, при спазмах шлунка, туберкульозі, ревматизмі.

9. Настоянка з коріння кубушки допомагає вилікувати кашель, ГРВІ, бронхіт і пневмонію.

10. Кубушка жовта - це відмінний засіб від подагри.

11. Препарати, до складу яких входить ця рослина допоможуть вилікувати нічний енурез, особливо, якщо нетримання сечі турбує діток.

12. Седативною дією володіють свіжі квітки кубушки жовтої - це відмінне заспокійливе та снодійне засіб. Його треба приймати, якщо у людини тривожний сон, турбує безсоння. Але, пам'ятаєте, дуже важливо дотримуватися дозування, тому що може бути пригнічена центральна нервова система.

13. При захворюваннях сечової системи дуже важливо вживати настоянку з квіток кубушки жовтої.

14. Відмінним болезаспокійливим засобом є відвар на основі квіток, він допоможе позбутися від болю в суглобах, яка викликана забоями, ревматизм або артрит.

15. Щоб зміцнити імунну систему рекомендують пити настій з кубушки жовтої.

16. Підсилити зростання волосся і повністю позбутися від себореї, допоможе відвар на основі кореневища кубушки, з додаванням пивних дріжджів або пива.

Які протипоказання до застосування кубушки жовтої існують? Це рослина, не дивлячись на всі свої корисні якості, відноситься до отрутному, тому дуже важливо його використовувати після того, як призначить лікар. Якщо не правильно його вживати, не дотримуватися дозування, може виникнути загальна інтоксикація в організмі, яка проявляється проносом, блюванням, тривалим сном. Пам'ятайте про те, якщо випити багато відвару, настоянки з кубушки жовтої, це може закінчитися серйозними наслідками - важким отруєнням і навіть летальним результатом.

Забороняється приймати препарати, в які входить кубушка жовта вагітній жінці, що годує мамі і дітям.

Таким чином, кубушка жовта є гарним протизапальну, кровоспинну і протигарячкову засобом. Кореневище рослини активно використовується для відновлення мікрофлори, тому її активно використовують при Сніді, складних операціях, після хіміотерапії. Настоянка з кубушки активно використовується при пієлонефриті, пневмонії, туберкульозі, циститі. Листя і квітки можна прикладати до шкіри, яка вражена. Також цей засіб застосовується дл підвищення сексуальної активності. Дуже важливо, перед тим як вживати препарати на основі кубушки жовтої всередину, проконсультуватися з лікарем.