Кошова Людмила Григорівна

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Кошової Людмили Григорівни VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Дошкільна освіта».

Зміст.

Завдання 1.

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ в ЗДО №781. Інтерв’ю з керівником навчального закладу

ІКТ – компетентність вихователів дошкільного закладу №781. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

ІТ інфраструктура ЗДО № 781.

Завдання 2.

Створення: блогу для батьків та вихователів.

Завдання 3.

Виступ на педраді.

Завдання 4.

Методичні рекомендації.

Проектування інформаційного освітнього середовища установи.

Модернізації ІТ інфраструктури. Формування ІК- компетентності співробітників, вихователів установи

Завдання 5.

Презентація "Виробничої (зі спеціалізації) практика у ЗДО (ясла – садок ) №781"


Загальні відомості про ЗДО (ясла-садок) №781 Деснянського району м. Києва


Директор закладу: Коломієць Надія Іванівна

Час роботи: пн-пт 7:00-19:00

Контактні телефони: (044) 530-26-21

Загальний напрямок роботи ЗДО (ясла – садок) №781 в 2018 – 2019 н.р.

Художньо – естетичне виховання дошкільників шляхом організації образного пізнання та творчого відображення дійсності в театралізованій діяльності.

Річні завдання на 2018 – 2019 н.р.

1. Сприяти формуванню екологічного світогляду дошкільників засобами художнього слова.

2. Сприяти розвитку зв’язного мовлення дітей засобами художньо – мовленнєвої діяльності.

3. Реалізувати систему заходів направлену на фізичний розвиток та формування культурно – гігієнічних навичок дошкільників. Загальні відомості про заклад дошкільної освіти (ясла - садок) № 781.

Номер (назва) закладу дошкільної освіти ЗДО (ясла - садок) № 781

Адреса ЗДО вул. Володимира Висоцького, 3 м.Києва.


ЗДО№ 781.jpeg Сайт https://www.education.ua/kindergartens/kiev/ds-781/

Проектна потужність 260

Мовний режим український

Режим роботи закладу п'ятиденний

Кількість груп /списковий склад дітей 12 / 290

Кількість груп і дітей раннього віку 3 / 61

Кількість груп і дітей дошкільного віку 9 / 229

Заклад працює за освітніми програмами: - для дітей дошкільного віку; -раннього віку - Від 2 до 7 років "Дитина"; "Оберіг"


 Завдання 1 
Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками'

ІКТ для педагогів є потужним технічним засобом навчання дітей. Використання комп'ютера дозволяє розширити можливості педагога, створити базу для залучення дітей до комп'ютерних навчальних програм. На сьогоднішній день комп'ютерні програми, ігри, завдання у своїй роботі можуть застосовувати всі педагогічні працівники: вихователі, музичні керівники, інструктор з фізичного вихвання,психолог, методист. Застосування комп'ютерів, мультимедіа та інформаційних технологій у якості дидактичних засобів використовується для підвищення мотивації та індивідуалізації навчання, розвитку творчих здібностей дітей та для створення благополучного емоційного фону. Використання мультимедіа у навчанні не тільки збільшує швидкість передачі інформації дітям та підвищує рівень її засвоєння, а й сприяє розвитку таких процесів як увага, пам'ять, мислення, уява, мовлення, розвиває почуття кольору, композиції, бере участь у інтелектуальному, емоційному та моральному розвитку дітей.

В інтерв’ю Надія Іванівна зазначає, що повністю підтримує впровадження ІКТ в освітню сферу, тому педагоги активно використовують технічні засоби на заняттях та поки на основі тих можливостей, що дозволяє технічно-матеріальне забезпечення, тому на разі основна мета - це забезпечити педагогів всім необхідним для роботи. Зараз дошкільний заклад та батьківський комітет шукають шляхи модернізації ІТ-інфраструктури.

https://docs.google.com/document/d/1iUfqRwkLZPdJ0xV9QPfYCOfDh2R-U0sI_fs3ry2HrZs/edit?usp=sharing


ІК-компетентності вчителів, вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

Для визначення ІК-компетентності педагогічних працівників ЗДО № 781, було розроблено анкету для опитування вихователів

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfYj6qyu2_PjQZZsCejJoTf1Py5lOAK9uqimFeWjAI4oAbEMw/viewform

Отримані результати опитування свідчать про те, що рівень ІКТ-компетентності вихователів не є досить високий. Працівники добре вміють користуватися технічними засобами, проте не використовують їх у повній мірі для створення інтерактивних занять, ігор, відео тощо. Для цього користуються лише Microsoft Office, зокрема PowerPoint. Більшість має бажання навчитися нового, прийняти участь у навчаннях чи майстер-класах, підвищити рівень своєї кваліфікації. Отже, Дошкільний заклад, прийнявши до уваги такого роду опитування працівників, поставив за мету впровадження ІКТ технології у роботу вихователів та модернізацію ІТ інфраструктури закладу.

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу

У закладі дошкільної освіти функціонує 4 комп'ютери: 3 стаціонарних комп'ютера у щоденному користуванні завідуючої, діловода та вихователя - методиста; 1 комп'ютер у театральній кімнаті.

Фото 781.jpeg


Системний блок Prime PC; монітор Samsung SM 795 DF; принтер Samsung ML 1250; WiFi роутер Tp-Link - Кабінет завідувача

Садок 781 днз.jpeg

Системний блок Prime PC; монітор Samsung SM 795 DF; МФУ Samsung Laser Jet MFP M130nw - Кібінет діловода

781 +.jpeg

Системний блок Prime PC; монітор Samsung SM 795 DF; принтер Brother - Кабінет вихователя - методиста Ноутбук Acer; інтерактивна дошка Smart GVS-124; проектор Unic UC40+ - Театральна кімната

Всі комп’ютери оснащені необхідною технічною периферією (клавіатури, миші). Вихователі для проведення занять періодично використовують особисті ноутбуки для індивідуальної або групової роботи в групах. Інтернет в Дошкільному закладі розповсюджується як провідними мережами, так і за допомогою WiFi роутера. Театральна кімната оснащена мультимедійною дошкою і проектором для демонстрації театральних вистав. Музична зала оснащена акустичною системою Panasonic для проведення занять, розваг, свят тощо. У трьох групах є телевізори, які в свою чергу оснащені DVD програвачами, за допомогою яких проводяться в групах виховні години, розваги, перегляд пізнавальних відео, фільмів, мультфільмів та передач. Також у кожній групі є магнітофон.

Програмне забезпечення:

• операційна система Windows XP;

• антивірусна програма Avast Professional Edition;

• робота з документами в Microsoft Office


  Завдання 2
Розробити блог консультацій
  

Блог консультацій для батьків і вихователів " Виховуємо дитину разом!"


https://vyhova.blogspot.com/

 Завдання 3

Провести семінар (тренінг) для співробітників / вчителів / вихователів з використання ІКТ в освіті або виступ на вченій раді / педраді щодо можливостей онлайн навчання.

Виступ на педраді на тему: « Google-сервіси у сучасному освітньому середовищі».

https://docs.google.com/document/d/1arsRnOKfYRlyvaOmsRRVsXcFGrNv-rbwCElCENuFjVU/edit#heading=h.8p8t9rhgsohp

Гугл сервіси.png

Мета статті – представити можливості та перспективи використання Google-сервісів у сучасному освітньому середовищі.

Серед значної кількості хмарних сервісів особливу увагу привертають сервіси Google. Середовище Google містить доволі багато інструментів, які є корисними як для індивідуальної, так і для колективної (групової) діяльності. Сервіси Google орієнтовані на мережеву взаємодію людей, а для освіти в даному просторі є сприятливі можливості щодо спілкування та співпраці. Застосування Google-сервісів в освітній галузі має низку переваг, а саме:

• для використання сервісів достатньо лише мати підключення до Інтернету • можливість доступу до будь-якого сервісу, що входить до складу Google під одним аккаунтом; • всі інструменти Google безкоштовні; • користувачі мають смогу працювати колективно в режимі online; • Google підтримують всі операційні системи і клієнтські програми, які використовують школи та ВНЗ; • можливість створення та наповнення власної джерельної бази; • вчитель слідкує за ходом роботи учня не відволікаючи його; • доступ до матеріалів можна отримати і з школи, і з університету, і з дому; • можливість інтерактивної перевірки виконання робіт.


Щоб активно користуватися сервісами Google необхідно створити власний профіль на сайті https://www.google.com.ua Найпопулярнішими сервісами Google є: Gmail – поштовий клієнт, який дозволяє обмінюватись миттєвими повідомленнями, голосовим та відеочатом, має мобільний доступ, а також захист від вірусів та спаму.

Google Drive (Google Диск) – хмарне середовище, що дозволяє зберігати файли на своєму дисковому просторі та мати доступ до файлів в інтернеті з власного комп’ютера або з мобільного пристрою.

Google Docs – текстовий документ, який можна використовувати як електронний робочий лист, в який можна вставляти інтерактивні фрагменти, посилання на зовнішні ресурси, публікувати на сайті, блозі або соціальній мережі. Працювати в документах Google можна як і індивідуально, так і колективно.

Blogger – сервіс, що дозволяє користувачу створювати власну сторінку в мережі Інтернет, створює умови для спілкування між людьми, об’єднаними спільними інтересами.

Google Calendar – сервіс, що дозволяє планувати зустрічі та справи. Користувач може задавати час зустрічі, встановлювати нагадування, а також надсилати запрошення іншим користувачам через електронну пошту.

Google Translate – сервіс, що дозволяє автоматично перекладати слова, фрази, тексти, використовуючи власне програмне забезпечення.

Youtube – сервіс, що надає послуги з відехостингу, дозволяє користувачам завантажувати, переглядати та коментувати відеозаписи. Активні користувачі даного сервісу створюють власні канали. Представлені сервісами Google он-лайнові та оф-лайнові матеріали дозволяють користувачу перевіряти правильність виконаних вправ, не покидаючи простору, застосовувати найрізноманітніші енциклопедичні та довідникові видання, діставатися до носіїв мови, незважаючи на відстань і час. Надзвичайно важливим є також те, що користувач може опрацювати навчальний матеріал у відповідному на його розсуд темпі та режимі (одноразовий або багаторазовий перегляд, призупинення, повтори, перегляд і прослуховування разом з титрами або без них тощо) Використання такого середовище як Google, значно підвищує інтерес до навчання, створює умови для розвитку, активізує пізнавальну діяльність, вдосконалює сенсомоторну сферу, розвиває зорову і слухову чутливість, формує вміння сприймати, розвиває спостережливість, сприяє розвитку перцептивної уваги . Реалізація всього вище переліченого можлива за умови використання сучасних хмарних технологій. Висновок : Впровадження інформаційно-комунікаційних технологій є важливим завданням сучасної освітньої системи. Одним із різновидів ІКТ є хмарні технології, що дозволяють здійснити еволюційний крок до надання навчальному процесу гнучкості та мобільності. Особливу увагу привертають сервіси Google – зазначені сервіси засновані на інформаційній взаємодії між учасниками освітнього процесу та спрямовані на досягнення навчальних цілей.

    Завдання 4.
Методичні рекомендації

Проектування інформаційного освітнього середовища установи:

1) керівництву навчального закладу:

-створити єдине інформаційне освітнє середовище навчального закладу;

-організувати розумний і раціональний документообіг в межах однієї установи, впровадити інформаційно-комунікаційні технології управління навчальним закладом;

-впровадити систему збирання, перероблення інформації з різних напрямів навчально-виховного процесу;

-здійснити розгорнутий моніторинг навчальної діяльності закладу;

-створити електронні бази даних педагогічних кадрів;

-створити електронні бази даних студентського колективу;

-підтримувати сайт навчального закладу, Веб-сторінки навчальних проектів;

-розширити інформаційну взаємодію з іншими навчальними закладами;

-розвинути контакти соціального партнерства з іншими навчальними закладами;

2) педагогічним працівникам:

-організувати доступ до всієї нормативно-правової бази документів;

-використовувати програмне середовище, що формує інформаційний простір навчального закладу;

-здійснювати самостійне навчання;

-підвищувати кваліфікацію, брати участь у професійних об’єднаннях, семінарах, вебінарах, майстер-класах та ін.;

-упроваджувати інформаційно-комунікаційні технології і ресурси мережі Інтернет на різних етапах традиційної системи навчання;

-створювати Інтернет-заняття, інтегровані уроки;

-розробляти і використовувати власне програмне забезпечення і цифрові освітні ресурси, формувати, використовувати медіатеки і т. ін.


Модернізація ІТ інфраструктури:

1 Обладнати кожну групу апаратним забезпеченням (комп'ютер, ноутбуком, LED-телевізором);

2. придбати інтерактивну дошку для музичної зали;

3. Збільшення радіусу дії wi-fi мережі по всій території ДНЗ

4. Оновлення програмного забезпечення


Формування ІК- компетентності вихователів установи:

-тестування, анкетування ІК-компетентності вихователів;

-курси підвищення ІК-компетентності (за рівнями знань);

- відвідування семінарів (тематичні, навчальні, практичні), тренінги, майстер-класи, заняття щодо вдосконалення навиків роботи на комп'ютері з різними програмами і вживання ІКТ в освітньому процесі;

-індивідуальні консультації;

-конкурси;

-виставки;

-майстер-класи, стажування у педагогів компетентних в ІКТ;

-система дистанційного навчання.

-Взаємовідвідування педагогами показових занять один одного .

-Підвищення кваліфікації з ІКТ компетентності. Проходження різноманітних онлайн-курсів.


Завдання 5.
Презентація "Виробничої (зі спеціалізації) практика у ЗДО (ясла – садок ) №781"

https://docs.google.com/presentation/d/1P57AAP6mITASP237lr7Dg7CkBo_YNqyEJZEL353_qdU/edit?usp=sharing