Ква-ква!

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Ква-ква! меж., выражающее крикъ лягушки. Мов жаби квакають: кваква!

Сучасні словники

СЛОВАРЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ Упорядкував Борис ГРІНЧЕНКO

Ква-ква! меж., выражающее крикъ лягушки. Мов жаби квакають: ква-ква!

Академічний тлумачний словник (1970—1980)

КВА, КВА-КВА́, виг. Звуконаслідування, що означає крик жаби. Мов жаби квакають: ква-ква! (Словник Грінченка).

Російсько-українські словники

Ква-ква! меж., выражающее крикъ лягушки. Мов жаби квакають: ква-ква!

Англійсько-українські словники

ква-ква! interj. (imitating the croaking of frogs, ducks): quack!

Ілюстрації

Kva-kva.jpg Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png

Медіа

Цікаві факти про квакання жаб

Вірити в прикмети і повір’я – вибір кожного. Для кого то вони не представляють значення, а деякі шукають прихований сенс побаченого і почутого навколо себе.

Квакання жаб. Незвичайне і цікаве повір’я. У селі кажуть так: «Якщо молода заміжня діва біля ставка побачить квакающую жабу – чекай в будинок гостя. Для незаміжньої – цей знак обіцяв надійного чоловіка». На світанку, як тільки почуєш спів жаб, треба перекидатися в траві. Цей ритуал потрібно проводити дуже швидко, і встигнути про перекидатися в траві всім тілом. Знахарі стверджують, так людина позбувається від накопиченого негативу і тілесного болю.

Почути квакання жаби будинку – поганий знак, який попереджає жителів про сильної хвороби або небіжчика. Якщо жаба подає «голос» в центрі кімнати або сіней – помре хтось з родини (близький родич).

Якщо квакання жаби переходить у гучний крик, це говорить про переміну погоди. Температура буде різко знижуватися, можливий дощ та грози.

Перші крики жаб – пора сіяти поля. Їх крик говорить про те, що настав підходящий час для посіву врожаю і полів. В даний час сільські жителі майже не прислухаються до заклику жаб, але раніше, 50 років тому, це був один з найважливіших знаком для фермерів і садівників.

Якщо квакання триває восени – то зима буде дуже холодною. Так жаба попереджають всіх своїх «менших братів» про лютих морозах і сніжної зими.