Каскет

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Каскет, -та, м. Фуражка. Плаче жовнір, плаче, каскет в руках носить. Желех.

Сучасні словники

легкий чоловічий головний убір начебто кашкети ◆ Приступимо: зверху почнемо. Чи ти бачиш цю каскетку? - Почав він, виймаючи з вузла досить гарненьку, але в той же час дуже звичайну і дешеву кашкет. Ф. М. Достоєвський, «Злочин і кара», 1866 р ◆ Одягнений у плюшевий, з розлученнями, френч, в сіру каскетку. Тлумачення слова у сучасних словниках Кашке́т — чоловічий формений головний убір з околичкою і твердим козирком. Як правило носиться начальницьким (генеральським та офіцерським) складом.

Ілюстрації

800px-Фуражка.JPG 668281320.jpg Tovar-3424099.jpg 612 large.jpg

Медіа

https://www.youtube.com/watch?v=zXTJsVeqiYo https://www.youtube.com/watch?v=LqZ9wVhY3RM

Див. також

Основні елементи й аксесуари Каскета Кокарда з емблемою і емблема (у даної кашкети називається «технічний знак»). Рант - ремінець (на польових кашкетах, наприклад, він називається також «Підборідний ремінцем»). В даному випадку рант - кручений шнур-Філігран. Піддашок. кант - околиші - тулія - Кашкети часто мають армуючі вставки - сталевий обруч для підтримки форми тулії і додання їй (при необхідності) вигину, матерчаті (ватяні) валики для наповнення тулії, а також ущільнювачі околиша (з картону) для збереження форми.

Окремі види кашкетів можуть мати змінні чохли (наприклад, річний білий чохол для морських кашкетів). Різновиди Картуз - громадянська різновид кашкети. Літній чоловічий головний убір. Від кашкета відрізняється високим околишем. Польова кашкет (польове кепі) - виготовляється з камуфльованої (захисної) тканини, без армуючих вставок, служить головним убором в польових умовах. Носиться з кокардою захисного кольору. Безкозирка - від кашкета відрізняється відсутністю козирка. Класичний приклад - форма одягу матросів і старшин Військово-морського флоту Росії.