Карабін

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Карабін, -на, м. = Карабин. Стан солдатський, вус козацький, карабін до того. Федьк. Ум. Карабінчик. Вже ж мому рідну сину карабінчик дали. Гол. І. 137.

Академічний тлумачний словник КАРАБІ́Н, а, чол. Гвинтівка полегшеної ваги, з коротким дулом. Перед вікнами по вузькій, брукованій стежці ходив мовчки вартовий з карабіном на плечі (Іван Франко, VI, 1951, 170); — Огонь! — скомандував Брянський. Ударили [бійці] з усіх автоматів і карабінів (Олесь Гончар, I, 1954, 106); * У порівняннях. Різко, наче карабін, клацнув замок... (Степан Чорнобривець, Визволена земля, 1959, 86).

Ілюстрації

Карабин.jpg Карабин1.jpg Карабин2.jpg

Відео


Див. також

Самозарядний карабін Симонова Карабі́н (від арабського carab — зброя) — гвинтівка або рушниця зі зменшеною довжиною ствола; вкорочена та полегшена щоб спростити використання зброї верхи, у будівлях, у шанцях та в інших ситуаціях, коли стандартна гвинтівка була б задовгою та громіздкою. Зазвичай являє собою вкорочений варіант основної зброї армійських піхотних підрозділів[джерело?].

Історично перші карабіни з'явились у 15-му столітті. Їх використовували переважно для озброєння особового складу кінноти та артилерії. У наші часи карабінами озброюються підрозділи десантних військ, військ спеціальних операцій, екіпажі бронетехніки та бойових гелікоптерів, інженерні війська, підрозділи сил правопорядку та ін.

Велике розповсюдження карабіни набули під час Другої світової війни, коли досвід бойових дій довів кращу пристосованість цієї зброї до сучасної війни, ніж стандартних магазинних гвинтівок, створених для залпової стрільби на дистанції до 1 км. Зазвичай бойові дії велись на менших відстанях, тому компактність та менша вага карабінів при задовільній влучності сприяли більшій їх популярності.

Саме досвід використання стрілецької зброї у Другій світовій війні прискорив створення самозарядної та автоматичної зброї зменшених габаритів, придатної до ураження цілей на середніх дистанціях (200—600 м).

Історично розрізняють гладкоствольні та нарізні карабіни.

На сьогоднішній день активно використовуються магазинні з поздовжньо-ковзаним затвором, самозарядні, та автоматичні карабіни (наприклад, Mauser 98K; СКС; M4; АКС-74У).


Зовнішні посилання

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B1%D1%96%D0%BD_(%D0%B7%D0%B1%D1%80%D0%BE%D1%8F)