Калоші

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук


КАЛО́ШІ, лош, мн. (одн. калоша, і, жін.). Взуття (переважно гумове), що надівають поверх звичайного, щоб зберегти його від вологи тощо. У сінях заметались люди! Той шубу віддає лаку зі, Калоші другий з ніг скида... (Панас Мирний, V, 1955, 286); Іде він.., не забуваючи натягти м'які калоші на черевики (Іван Франко, II, 1950, 377); Павло, сапаючи, взувався. Чоботи зсохлися і не налазили. Тоді Явдоха кинула старі калоші (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 368). ♦ Посадити в калошу кого — поставити когось у дуже незручне становище. Аж нетерпеливився [Павлусь] — в класі ще хлопцям розповісти і в дворі теж. От посадить Славку в калошу, задаваку (Андрій Головко, II, 1957, 268); Сісти в калошу — зазнати невдачі в чому-небудь; потрапити в дуже незручне становище.

Розрізняються за матеріалами, обробкою і особливостям використання: калоші садові, калоші на валянки, калоші клеєні на валянки, калоші азійські бавовняні чоловічі, калоші азійські бавовняні жіночі, калоші азійські бавовняні дитячі, калоші азійські на шерсті; калоші з пластикату полівінілхлоридні чорні; калоші з пластикату полівінілхлоридні кольорові; калоші хлопчачі клеєні гумові, калоші хлопчачі комбіновані гумові, калоші гумові лаковані клеєні дівочі для носіння на взуття; калоші гумові лаковані клеєні для носіння на взуття; калоші гумові лаковані клеєні з чорної гуми для носіння на унтах; калоші гумові лаковані клеєні з чорної гуми та ін.


Іншими мовами

Galoshes, also known as dickersons, gumshoes, rubbers, or overshoes, are a type of rubber boot that is slipped over shoes to keep them from getting muddy or wet. In the United States, the word galoshes may be used interchangeably with boot, especially a rubberized boot. In the United Kingdom, however, a galosh is an overshoe made of a weatherproof material to protect a more vulnerable shoe underneath and keep the foot warm and dry.


Ілюстрації

Калоші.jpg Калоші 2.jpg Калоші 3.jpg

Медіа

Цікаві факти

Фредрік Ідестам в 1865 році, став одним із засновників невеликої фірми яка випускала паперову продукцію у Фінляндії. Дане виробництво з часом розширилося і з успіхом виготовляли автомобільні шини та взуття яка була покликана захищати ноги від промокання. Це були звичайні, на сьогоднішній час, калоші. Хочемо так само відзначити, що калоші Nokia, користувалися непоганим попитом не тільки в Європі.Згодом компанія росла і почала випускати кабельну продукцію що зробило її ще більш відомою в усьому світі.На початку 90-х років, Nokia зробила велику ставку на мобільний зв'язок, що і принесло ще більший успіх даної компанії.

Калоші мають довгу історію. Існує дві версії їх походження. Згідно з однією з них, калоші зобов'язані своїм походженням далекій культурі індіанців Південної Америки. Коли європейці стали навідуватися на загадковий континент, вони помітили як індіанці обмазують соком каучукового дерева ноги і чекають коли той підсохне, перетворюючись в імпровізовану промокне в непогоду взуття. Вони зацікавилися властивостями соку каучукового дерева, стали робити з нього галантерейну дрібниця, а на початку минулого століття - привозити готову гумову взуття від індіанців.За іншою версією, калоші винайдені англійцем Редлі на початку дев'ятнадцятого століття, який ніяк не міг вилікується від застуди, підхопленою їм через вічну лондонській сльоти тих років. Від нудьги він читав том "галльську війни" Юлія Цезаря і дізнався, що стародавні галли для захисту від бруду носили захисні футляри для взуття "gallicae". У 1803 році від запатентував свій винахід - чохли для взуття з тканини, просоченої сирим соком каучукового дерева. Калоші з сирого каучуку володіли одним серйозним недоліком: на холоді вони тверднули і ставали ламкими, а в жарку погоду "танули" - неприємно пахли, робилися липкими і м'якими.


Джерела та література

http://sum.in.ua/s/ https://uk.wikipedia.org/wiki/ https://mangus.com.ua/page/nokia-vypuskala-galoshi https://i-fakt.ru https://en.wikipedia.org/wiki/Galosheі

Зовнішні посилання