Кажний

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Словник Грінченка

Кажний, -а, -е. = Кожний. Та за се по три поклони кожному святому покладав. Срезн. Запор. Стар. Ум. Кажнесенький. См. Кажніненький, кажнісінький.

Сучасні словники

Словарь української мови

КОЖНИЙ, КОЖЕН, жна, жне, займ. означ. 1. Один з усіх, узятий окремо; будь-який з даного ряду; всякий. Найбільше і найдорожче добро в кожного народу — це його мова (Панас Мирний, V, 1955, 314); Українська пісня може Кожне серце полонить (Максим Рильський, III, 1961, 110); Кожен кущик, горбок, долинка, кожна стежечка — все це було йому знайоме, промовляло до нього(Михайло Коцюбинський, І, 1955, 338); День Перемоги кожен рік По праву з гордістю стрічаєм (Любомир Дмитерко, В обіймах сонця, 1958, 59).

Кожен раз; Кожного разу див. раз; На кожному (кожнім) кроці див. крок: У кожному (кожнім) разідив. раз.

2. у знач. ім. кожний, кожен, жного, чол. Будь-яка, всяка людина. Такий він був тихий, звичайний, до кожного привітний (Марко Вовчок, I, 1955, 112); Ми з Жабі не спали, а, пригорнувшись один до одного, мовчки думали кожен свою думку (Олесь Досвітній, Вибр., 1959, 44).

Тлумачення слова у сучасних словниках

Ілюстрації

Kashnu1.jpg Kashnu2.jpg

Медіа

Див. також

Джерела та література

Словарь української мови / Упор. з дод. влас. матеріалу Б. Грінченко : в 4-х т. — К. : Вид-во Академії наук Української РСР, 1958. Том 2, ст. 207.

Зовнішні посилання

<a href="http://hrinchenko.com//slovar/znachenie-slova/21840-kazhnyj.html" title="КАЖНИЙ.