Звага

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Cловник Грінченка

Звага, -ги, ж. Отвага, смѣлость.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

ЗВА́ГА, и, жін., заст. Рішучість, сміливість. — Добре вам, бабо? — Знов «бабо», подумав [син], але не мав зваги поправить (Михайло Коцюбинський, II, 1955, 277); Я почав на весь світ нарікати, Перестав одрізнять блескіт світлих ідей, Забув звагу — братів рятувати (Павло Грабовський, I, 1959, 381); Тепер він став до мирної роботи У славній армії борців за мир; Так само повний зваги побороти, Зберіг він твердість рук і гострий зір (Максим Рильський, Наша сила, 1952, 86).

"Словопедія"

ЗВАГА відвага, рішучість, сміливість.

«Словники України on-line»

зва́га – іменник жіночого роду

Відмінок Однина Множина
Називний звага зваги
Родовий зваги зваг
Давальний звазі звагам
Знахідний звагу зваги
Орудний звагою звагами
Місцевий на/у звазі на/у звагах
Кличний зваго зваги

Іноземні словники

Словари и энциклопедии на Академике

Звага — и, ж., заст. Рішучість, сміливість

Ілюстрації

| Звага.jpg | Звага3.jpg | Звага2.jpg

Медіа

[1]

Аудіо

Эдуард Хиль - Смелость города берет

Цікаві факти

Психологія людини

Самостійність особистості виявляється в здатності з власної ініціативи організовувати діяльність, ставити мету, а в разі потреби - вносити в поведінку зміни. Самостійна особистість не чекає підказок, вказівок від інших людей, активно обстоює власні погляди, може бути організатором, повести за собою до реалізації мети.

Матеріал з Вікіпедії

Сміливість, смілість — смілива психологічна установка та поведінка, рішучість у вчинках, самовпевненість й здатність людини долати почуття страху та розгубленості. Сміливість — це здатність у разі виникнення небезпеки (для життя, здоров'я чи престижу) зберегти стійкість організації психічних функцій і не знизити якість діяльності. Тобто, сміливість пов'язана з умінням протистояти страху і йти на виправданий ризик задля визначеної мети. Сміливість часто плутають з хоробрістю та мужністю. Але це дещо різні речі. Сміливість походить від розуміння, яке, у свою чергу, бере початок в розумі мудрості. Хоробрість же є зовнішнім проявом сміливості. Водночас, мужність — складна якість, яка поєднує сміливість, наполегливість, стриманість, впевненість у собі, вона допомагає людині йти до мети, не зважаючи на втрати й страждання.Наприклад, якщо у людини є сміливість щоби прийняти виклик, це означає, що її розум зрозумів ситуацію і прийняв рішення. І лише після цього вона потребуватиме хоробрість, щоб провести це рішення в життя. Хоробрість без сміливості триває не довго. Без сміливості, що вимагає глибоке розуміння виклику, хоробрість сліпа та нерозумна.

Див. також

Посилання на споріднені слова зі словника Бориса Грінченка

Зваба

Звіяшки