Збоїни

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Збо́їни, -їн, ж. мн. Мелко перебитая солома

Сучасні словники

ЗБО́ЇНИ, збо́їн, мн. Дрібно побита при молотінні солома. Втрати зерна в збоїнах і полові усувають також відповідним підбором отворів в решетах [молотарки] (Орг. і технол. тракт. робіт, 1956, 335); Біля колгоспників зростала купа збоїн, недомолоченого колосся і потрощених барабаном бур’янових стеблин (Кир., Вибр., 1960, 381).

Ілюстрації

Збоїни.jpg Збоїни 1.jpg Збоїни 2.jpg Збоїни 3.jpg

Медіа



Іншими мовами

Сіно - hay

Див. також

Щоб отримати біопаливо, необов'язково садити рапс або сою замість традиційних зернових культур. З пшениці або ячменю можна отримувати солому і спалювати її на електростанціях замість вугілля. В Україні цей бізнес поки не особливо розкручений, але в майбутньому все більше електрики ми будемо отримувати з соломи - у нас багато сировини, а держава надає пільговий тариф на вироблену таким чином енергію.

15% соломи псується під час зберігання.Нижній тюк вбирає в себе воду і бруд, тому складати солому в 5 рядів невигідно. Якщо вологість досягає 30%, з нею немає сенсу працювати: витрати на сушку перевершують вигоду.

Біля складів зростає кількість гризунів.З цієї причини солому краще не зберігати в містах - миші та щури з найближчих будинків збіжаться на склад. Хоча в полі теж вистачає гризунів, тому потрібно продумати схему боротьби із шкідниками.

Але ще більша загроза - пожежі.Якщо солома якісна, вона добре горить. Тюки складають один на одного, і пожежа швидко може охопити весь склад. Тому через кожні 500 м скирти потрібно робити пожежні проїзди, які стримають вогонь.


Джерела та література

1.Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980. — Т. 3. — С. 448.