Заїнько

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Заїнько, -ка, м. Ум. отъ заєць.

Сучасні словники

Заїнько (Lepus) — рід ссавців родини зайцевих (або зайців, Leporidae). Рід містить близько 30 видів осіб, поширених у всьому світі, окрім Австралії. Відрізняються довгими вухами, коротким піднятим хвостом, недорозвиненими ключицями, довгими задніми ногами, завдяки чому рухаються стрибками. Зайці дуже швидко бігають: заєць-русак може досягати швидкості 70 км/год.

Зайці живуть поодинці або парами. На відміну від кроликів, зайці не риють нір, а споруджують гнізда в невеликих ямках. Зайченята народжуються розвиненими, з хутром і розплющеними очима, і мати залишається з ними всього 5-6 днів, а потім лише іноді відвідує їх, через що багато зайченят гине від ворогів. Зір зайців слабкий, нюх добрий, слух чудовий; беззахисність стосовно численних ворогів (людина, хижі ссавці і птахи) робить їх украй боязливими; проте, переконавшись у своїй безпеці, зайці стають іноді украй зухвалими.

Навесні самці запекло змагаються за самок: встають на задні лапи і б'ють один одного передніми. При цьому вони сміливішають, і тоді їх часто можна побачити.

Зайці в Україні

На території України поширені два види: Заєць сірий, або заєць європейський, або русак (Lepus europaeus) — відносно звичайний, Заєць білий, або заєць-білик, або біляк (Lepus timidus) - рідкісний в межах України.

Обидва ці види є традиційними об'єктами полювання і у більшості регіонів - головними з них. У зв'язку з малою чисельністю в Україні зайця білого цей вид внесено до Червоної книги України, проте в зимовий час, коли проводяться полювання, ці два види слабко розрізняються у польових умовах.

Ілюстрації

18645-oboi-zayats.jpg Lepus timidus hunting ukraine.jpg Zayats2.jpg Ерабфж.jpg

Див. також

https://www.google.com.ua/search?q=%D0%B7%D0%B0%D1%94%D1%86%D1%8C&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=Ed10UuvhC4ft4gSroYGABA&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1339&bih=624 картинки

http://sum.in.ua/s/zajecj академічний тлумчний словник

http://slovopedia.org.ua/49/53399/357571.html орфографічний словник "Словопедія"

http://www.englishukrainiandictionary.com/uk/словник-українська-англійська/заєць переклад слова з української на англійську