Забава

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Забава, -ви, забавка, -ки, ж. 1) Забава, игрушка; развлеченіе. Рости, сину, в забаву, козачеству на славу. Макс. 1849. 97. Людям дівчину дарю і всі свої забави, беру люльку і тютюн та й іду в гусари. Чуб. V. 61. Положу деревинку в колисочку та буду колихати: буде мені забавка. Рудч. Ск. II. 38. Зірвала квітку з голови, кинула мені на забавку. Г. Барв. 352. Ой наступив, наступив чорний віл на ноги, одкинувши всі забави, хватайся за роги. Грин. III. 295.

Сучасні словники

Академічний тлумачний словник (1970—1980) ЗАБАВА, и, жін.

1. Заняття з метою розважитися, повеселитися; розвага, гра. Коли вони [діти] старшими стали, забави були вже інші (Михайло Коцюбинський, II, 1955, 313); Раптом Катя затіяла нову забаву. — Ану давайте наввипередки! (Олекса Гуреїв, Наша молодість, 1949, 100); Та полювання він забавою вважав, Рибальство — справою, священнодійством навіть (Максим Рильський, II, 1946, 168); З нею ввійшов у клас молодий пан інспектор, який мав навчити нас нових забав (Михайло Томчаній, Готель.., 1960, 86).

2. Те, що дає розвагу, втіху. [Анна:] І чим була б я вам, якби погналась тепер із вами в світ? Запевне тільки забавою на час короткий (Леся Українка, III, 1952, 395); Санчата в сінцях, плетена колиска — П'ятьох синів забава і спочин (Андрій Малишко, Звенигора, 1959, 18).

3. розм. Зібрання, на якому розважаються, веселяться. Недаремно намагавсь я розважити себе в гостях на забаві (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 259); На луках зарані збиралася хіба ж така забава! Та коли ж і відпочити молоді, як не в святковий день? (Степан Чорнобривець, Визвол. земля, 1959, 79).


Український тлумачний словник

забава -и, ж. 1) Заняття з метою розважитися, повеселитися; розвага, гра. 2) Те, що дає розвагу, втіху. 3) розм. Зібрання, на якому розважаються, веселяться.

Вікіпедія

Забава - слов'янське ім'я. Означає « втіха » , « насолода ». Іноді переводять дослівно « кумедна » , в значенні « весела ». Зменшувально пестливі форми звернення Забавка , Забавушка . Забава слов'янська прізвище . Забава гра , потіха ...

Словник синонімів

забава - Гра , потіха , розвага , жарт , звеселяння . Для забави , потіхи ради . .. Ср ..

Тлумачний словник Ушакова

ЗАБАВА - ЗАБАВА , забави , дружин . Розвага , гра , потіха . Ігри та забави для дітей. Він був предметом забави для всіх оточуючих. | | Несерйозне заняття , пусте проведення часу (розм.) . Ви прийшли сюди не для забави. « Віршики для вас одна забава. » Пушкін .......

Великий словник російський приказок

ЗАБАВА - Путятішна . Жарг . мовляв . Шутл . схвалити. Весела дівчина. Максимов , 134 . / EM > Образ узятий з російських билин. Прим . ред. Молода забава. Кар . Про молодого , безтурботному людині. СРГК 3 , 200 ...забава - весела ( Радімов ) ; суєтна ( П.Алмазов ) ; галаслива ( П.Я. )

Болгарсько-англійський словник

забава - 1 . ( Розвага ) атракціонів , диверсія , проведення часу , весела рішень , весело 2 . ( Організірано звеселяння ) розваги , партія , соціальна ( вечір) давам / організірам забава дати розваги / вечірку танцова забава балу ; Танцювальні 3 . (Представлення ) ......

Ілюстрації

Забава.jpg Коз забави.jpg Photoicon.png Photoicon.png

Медіа

Цікаві факти

"Козацькі забави. В цей день всі українці святкували Покрову Пресвятої Богородиці, а також вшановували пам'ять героїв котрі боролись за нашу Батьківщину. Під покровом Богоматері повстанці, козаки та всі, хто боролися за незалежну Неньку, не боялися ні ворожого вогню, ні грізної стихії, ні морської бурі. Усі люди в особливий спосіб відзначали це Величне Свято беручи участь в "Козацьких забавах". Це незабутнє дійство подарувало всім чудовий настрій, масу емоцій і згуртувало весь географічний. Хто був присутній на цьому заході дякуємо вам, надіюсь Ви будете знаходитись під враженнями ще не один тиждень. Учасники «Козацьких забав» боролись за перемогу у наступних конкурсах: "Представлення", "Естафета для козаків", "Естафета для козачок", "Найкращий стрілець", "Козаки міряються силами в армреслінгу, а козачки, тим часом на швидкість та якість ліплять вареники (10 хвилин)", "Гиря", "Для козачок пісня, хто знає більше (не більше 1 куплету)", "Перетягування козаків (хто подарує квітку)", "Заплітання коси", "Стрибки у мішках", "Бій мішками", "Повстанська пісня".

Джерела та література

Зовнішні посилання

http://www.youtube.com/watch?v=lfBt4T-7YQ4 http://sum.in.ua/s/zabava