Журат

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Журат, -та, м. Судья. Угор.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

Людина, яка чинить суд, судить, тобто висловлює обов'язкову для інших людей думку щодо їх вчинків, згідно закону.

Суддя́ може значити: Суддя — представник судової влади, який здійснює правосуддя та виносить рішення в судовій справі Суддя (футбол) — футбольний суддя Суддя (спорт) — спортивний суддя Обов’язки суддів поділяються за такими принципами: територіальний (справи розподіляються залежно від району); від особливостей справи (цивільні, адміністративні, кримінальні); від доручення (розгляд скарг громадян або справ, що надійшли в порядку черги). Професійний суддя є посадовою особою, наділеною виключними повноваженнями на здійснення правосуддя Моя освіта - реферати, конспекти, доповіді > Освіта > Професія суддя. Хто такий суддя Професія суддя. Хто такий суддя 16.12.2016


З моменту виникнення правової держави судді користувалися незмінною повагою і недоторканністю. Функціонування держави неможливе без судової гілки влади, яка відповідає за справедливість рішення суперечок і правильність трактування законів.

Незважаючи на престижність професії суддя, вона залишається однією з найбільш складних і важливих. Суддя вирішує долі людей, останній виносить вердикт щодо винуватості або невинуватості в кожній справі. Перед винесенням рішення він видаляється в кабінет, куди забороняється входити стороннім, телефонувати або впливати на прийняття рішення. Не важко уявити, який тиск може відчувати суддя з боку третіх осіб в особливо важливих справах.

Обов’язки судді Крім відмінного знання законодавства, фахівець повинен володіти високими моральними якостями, що б оцінити вчинок з «людської» точки зору. Судове засідання – це високоемоційний струс для всіх присутніх, важливо стримувати напругу в залі, контролювати поведінку учасників процесу. Інтуїція – важлива якість професіонала, однак не можна цілком на неї покладатися. Об’єктивність, самостійність, холоднокровність – важливі якості фахівців юридичних професій.

Обов’язки судді залежать від специфіки роботи (адміністративні, кримінальні справи і т. д.). Головна функція – винесення рішення на основі Конституції, законів і нормативних актів.


Недоторканність – наріжне поняття у цій сфері, фахівці даного рівня нікому не підкоряються, крім законів. Робота судді пов’язана з ризиком, який називається «конфлікт інтересів». В нашій корупційній державі нерідкі випадки підкупу служителів Феміди. Вони повинні всіма способами уникати ситуацій, які можуть очорнити їх гідність чи змусити засумніватися в законності рішення.

Обов’язки суддів поділяються за такими принципами:

територіальний (справи розподіляються залежно від району); від особливостей справи (цивільні, адміністративні, кримінальні); від доручення (розгляд скарг громадян або справ, що надійшли в порядку черги). Плюси і мінуси професії суддя Переваги:

шановна професія престижна; корисні знайомства в юридичній сфері; недоторканність. Недоліки:

професія пов’язана з можливими загрозами; не має права займатися іншою діяльністю, крім наукової та викладацької; надзвичайно висока відповідальність. Кар’єрне зростання і оплата праці Найбільш поширеною посадою є світовий суддя. Він може розглядати справи різних специфікацій. Наступний в ієрархії – пост районного судді — він розглядає справи, якими не може займатися світовий. Арбітражний суд – вища інстанція, сюди потрапити дуже складно. Крім закінчення Вузу за юридичною спеціальністю і суттєвого досвіду, кандидат повинен мати відмінну репутацію. Працевлаштування передбачає повну перевірку кандидата з боку фіскальних органів і прокуратури.

Ілюстрації

Jurat.jpg Jurat 2.jpg Jurat.jpg

Медіа

Джерела та література

Зовнішні посилання