Досліджувати

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Досліджувати, -джую, -єш, сов. в. дослідити, -джу, -диш, гл. Изслѣдовать.

Сучасні словники

Словопедія

ДОСЛІДЖУВАТИ - вивчати, аналізувати, розглядати, студіювати; (надра) розвідувати; ФР. ставити <робити> досліди, експериментувати; З. П. обстежувати, оглядати.

Всесвітній сорвник української мови

ДОСЛІ́ДЖУВАТИ (піддавати щось ретельному науковому розгляду з метою пізнання, вияснення чогось), ВИВЧА́ТИ, ОПРАЦЬО́ВУВАТИ, РОЗРОБЛЯ́ТИ, РОЗГЛЯДА́ТИ, ОБРОБЛЯ́ТИ, ПРОСТЕ́ЖУВАТИ, ПРОСЛІ́ДЖУВАТИ рідше (встановлюючи хід розвитку, змін тощо чогось). - Док.: досліди́ти, ви́вчити, опрацюва́ти, розроби́ти, розгля́нути, оброби́ти, просте́жити, просліди́ти, прослідкува́ти. В саду колгоспному допитливий юнак Опилення тонкі досліджує закони (М. Рильський); Матерію мій розум стежить, вивчає рух, закон подій... (П. Тичина); Брат Юрій тільки недавно повернувся з Індії з етнографічної експедиції; тепер, напевно, опрацьовує свої народознавчі здобутки (І. Волошин);Проблеми аквакультури розробляють учені Інституту біології південних морів (з журналу); Се свідчить про вищий розвій народного самопізнання, коли народ зачинає критично розглядати суспільний устрій (І. Франко); Обробляти результати спостережень; Яка це радісна і захоплююча справа - простежувати, вивчати, аналізувати факти (Л. Новиченко); Просліджувати генеалогію роду.

Українсько-англійський словник

Ілюстрації

Doss11.jpg Doss5.jpeg Doss2.jpg Doss4.png

Медіа

У Тернополі почали досліджувати підземні ходи (відео)

Дай лапу: угорські вчені досліджують сплячих собак (відео)

взялися досліджувати Панський острів

Див. також

Цікаві факти: 1. ПРО «УКРАЇНСЬКУ» КОМЕТУ, НА ЯКІЙ ДОСЛІДЖУЮТЬ ЗАРОДЖЕННЯ ЗЕМЛІ - 12 листопа німецький дослідницький космічний модуль Philae (Філа) місії Rosetta успішно здійснив посадку на ядро комети 67Р/Чурюмова-Герасименко. Посадка відбулася о 18:03 за київським часом. Наукові співробітники місії називають подію історичною, оскільки дослідження комети може пояснити зародження життя на Землі.


Doss6.jpg

2. Внутрішню будову організму людини почали досліджувати на наочному прикладі лише в XIII столітті, та й то «підпільно», щоб церква ні про що не дізналася. У наш час вчені навчилися приживляти організму чужорідні органи, виліковувати від багатьох раніше смертельних хвороб. Але наскільки ми самі обізнані про те, чим наділені від народження ― про власне тіло?

3. Для чого людині досліджувати Всесвіт?

Джерела та література

Українська педагогіка Слово "дослідження", на перший погляд, звучить як завдання для спеціалістів. Але за умови старання та наполегливої праці це під силу кожному. Досліджувати - це означає збирати інформацію з різноманітних історичних джерел, порівнювати та аналізувати її, робити певні висновки.

Зовнішні посилання