Долобан Анастасія Вячеславівна

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Долобан Анастасії Вячеславівни VІ курсу Педагогічного інституту денної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Дошкільна освіта».

Практика проходила у ЗДО № 672 (Дніпровський район)

Завдання № 1. Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

Аналіз освітньої політики у ЗДО № 672 з питань впровадження ІКТ

З метою з'ясування освітньої політики ЗДО з питань впровадження ІКТ було проведено інтерв'ю з директором - Аллою Костянтинівною Мельник. Під час бесіди було з'ясовано, що у закладі на даний момент створені мінімальні умови для впровадження ІКТ. Проте адміністрація та колектив садочка позитивно підтримують впровадження ІКТ у свою роботу та вбачають в цьому велику необхідність. Садочок має на меті створити умови для оптимізації комунікації між співробітниками ЗДО та батьками вихованців. Важливою передумовою удосконалення ІТ політики в закладі є підвищення компетентності кадрів з цього питання та розширення матеріально-технічної бази закладу.

На сьогодні в закладі використовують ІТ сферу за такими напрямами, як управлінська діяльність директором закладу (оформлення необхідної документації за допомогою програм Microsoft Word / аналіз та педагогічних онлайн-ресурсів для підвищення кваліфікації, створення бази даних працівників ЗДО, дітей та батьків); методична діяльність здійснюється вихователем-методистом (інформаційне наповнення методичного кабінету корисними ресурсами створення презентацій до методичних заходів (семінарів, методичних об’єднань, конференцій, педагогічних рад, консультацій для вихователів.

ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

Для визначення у педагогів ІК-компетентності педагогів ЗДО було створено анкету

В опитуванні взяли участь 12 педагогів. Аналіз результатів анкетування виявив наступне: всі учасники опитування знають, що таке ІКТ і достатньо обізнані з тим, як працює компютерна техніка; більшість має електронні скриньки, проте застосовують їх не так часто;більшість респондентів виявила бажання пройти курси з підвищення ІКТ-компетентності, та навчитися працювати з різноманітними програмами; переважна більшість використовує ІКТ для полегшення роботи, друкуючи матеріали для заняття та створюючи мультимедійні презентації. Серед програм, з якими педагоги виявили бажання навчитися працювати переважають програми для створення та редагування відео, програми для створення цікавих завдань та ігор для дітей, програми для створення цікавих посібників, книжечок, програми для створення яскравих презентацій. Вдосконалення ІК-можливостей в закладі вбачають в збільшенні та оновленні наявної компютерної техніки, підвищенні кваліфікації працівників у сфері ІКТ, залученні до роботи в ЗДО молодик кадрів.

Згідно результатів анкетування можна зробити висновок що, під час проходжання виробничої практики за спеціалізацією «Менеджер електронного навчання», необхідним є поглиблення знань педагогів закладу у роботі з доступними сервісами для створення цікавих відео та дидактичних матеріалів для роботи з дошкільниками.

[Результат анкетування ]

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу.

Апаратне та програмне забезпечення Персональні системи та периферійне обладнання:

Персональний комп'ютер - 2 (в кабінеті директора та діловода); Ноутбук - 1 (в кабінеті вихователя-методиста). Принтер - 3; Проектор - 1; Колонки - 1 комплект. Персональні комп’ютери директора, вихователя-методиста, діловода - це типові ПК, до складу яких входять: системний блок, монітора, а також периферійне обладнання: клавіатура та мишка, що підключені до системного блоку через порти USB.

Мережева інфраструктура. В закладі є точка доступу до Інтернет, використовується роутер, що забезпечує швидкість передачі даних до 100Мбіт/с. та включення робочих місць директора, вихователя-методиста та діловода до локальної мережі. Це дозволяє спільно користуватися загальнодоступними робочими документами. Роутер знаходиться в кабінеті вихователя-методиста. Мережа прокладена кабелем типу «вита пара» UTP категорії cat5e.

Програмне забезпечення. Всі ПК працюють з використанням операційної системи Windows 10. Для роботи з документами встановлено пакети продуктів Microsoft Office та Adobe Acrobat. Для роботи в мережі Internet встановлено браузери Google Chromе, Mozilla Firefox. Корпоративна електронна скринька знаходиться на домені ukr.net

Мультимедійне обладнання. В методичному кабінеті знаходиться проектор.

Матеріально-технічна база закладу має мінімальну підтримку ІКТ, проте адміністрація та педагоги створюють нехобідні умови, щоб здійнювати ІКТ політику, а також проявляють креативність, винахідливість та творчість. Вони мають бажання розвиватися та вдосконалювати свої вміння роботи з ІК сервісами, збагачують свій досвід новими знаннями.

Завдання № 2. Блог ІКТ технології в роботі педагога

Для підвищення педагогічної культури батьків та надання їм необхідної інформації, а також як методичну скарбничку для педагогів було розроблено блог "Найкращі ресурси, які допоможуть урізноманітнити навчальну діяльність педагога". Контент порталу містить корисну та цікаву інформацію, користувачі зможуть знайти відповіді на актуальні запитання щодо використання ІКТ технологій в роботі педагога.

[Блог]

Завдання № 3. Семінар для співробітників / вчителів / вихователів з використання ІКТ в освіті

Для підвищення педагогічної компетентності співробітників в області застосування інформаційно-комунікаційних засобів в підготовці і проведенні освітньої діяльності в ЗДО проведено майстер-клас «Використання ІКТ у роботі вихователя» Майстер-клас

Мета: Підвищення рівня педагогічної компетенції вихователів з можливості використання ікт технологій в освітній діяльності. Розширення знань про існуючі електронні ресурси.

Завдання:

 • актуалізувати і розширити уявлення педагогів про можливості використання ІКТ-засобів в педагогічній діяльності вихователя;
 • сприяти засвоєння практичних навичок створення відеоматеріалів виходячи з освітніх потреб з використанням програми редагування відео та створення інтерактивних історій для дітей,
 • ознайомити з сучасними ресурсами.

Очікувані результати:

 • педагоги знають і активно використовують ікт-засоби в освітній діяльності, бачать переваги;
 • знають основні правила використання ікт-засобів в роботі з дітьми;
 • володіють навичками редагування та створення відеоматеріалів виходячи з освітніх потреб.

Форма роботи: практичний майстер-клас . Обладнання і матеріали: SMART-дошка, проектор, комп’ютер, презентація, роздатковий матеріал.

Структура семінару-практикуму:

 1. Вступ
 2. Цифровий кейс вихователя
 3. Цікаві додаткові сервіси на допомогу
 4. Prezi
 5. StoryBird
 6. Padlet
 7. Практична частина.Опрацювання ресурсів
 8. “Питання/відповідь”

[Фото-звіт]

Завдання № 4. Методичні рекомендації

Методичні рекомендації до модернізації ІТ інфраструктури

Дошкільний навчальний заклад забезпечений на недостатньому рівні ІКТ ресурсами , тому для підвищення рівня, закладу необхідно:

 • створити сайт навчальної установи та активно спілкуватися з батьками;
 • створити групу для батьків для термінових питань;
 • підлаштувати конференц-залу для проведення різних заходів використовуючи ІКТ ресурси;
 • закупити достатню кількість ноутбуків, принтерів, сканерів та іншої сучасної техніки для зручної роботи дошкільного закладу;
 • створити єдине інформаційне середовище для педагогів, пошта і.т.д;
 • проводити майстер-класи та заохочувати до навчання педагогів для підвищення іхнього рівня використання ІКТ ресурсів.

Проектування інформаційного освітнього середовища установи

Керівництву дошкільного навчального закладу :

 • створити єдине інформаційне освітнє середовище навчального закладу;
 • організувати розумний і раціональний документообіг в межах однієї установи, впровадити інформаційно-комунікаційні технології управління навчальним закладом;
 • впровадити систему збирання, переробки інформації з різних напрямів навчально-виховного процесу;
 • здійснити розгорнутий моніторинг навчальної діяльності закладу;
 • створити електронні бази даних педагогічних кадрів;
 • створити електронні бази даних дітей;
 • підтримувати сайт навчального закладу, Веб-сторінки навчальних проектів;
 • розширити інформаційну взаємодію з іншими дошкільними навчальними закладами;
 • розвинути контакти соціального партнерства з іншими навчальними закладами;

Педагогічним працівникам:

 • організувати доступ до всієї нормативно-правової бази документів;
 • використовувати програмне середовище, що формує інформаційний простір навчального закладу;
 • здійснювати самостійне навчання;
 • підвищувати кваліфікацію, брати участь у професійних об’єднаннях, семінарах, вебінарах, майстер-класах та ін.
 • упроваджувати інформаційно-комунікаційні технології і ресурси мережі Інтернет на різних етапах традиційної системи навчання;
 • створювати Інтернет-заняття, інтегровані уроки;
 • розробляти і використовувати власне програмне забезпечення і цифрові освітні ресурси, формувати, використовувати медіатеки і т. ін.

Методичні рекомендації до формування ІК- компетентності вихователів установи

 • проведення майстер-класів для педагогів
 • залучення вихователів до роботи з ІКТ ресурсами
 • підготовка та проведення занять за допомогою Power Point, Padlet, Google Docx
 • залучення керівництва до ведення документообігу в електронному форматі