Добрі справи, або як студенти-волонтери у виховних колоніях працюють

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Dobri sravy.jpg
Dobri sravy1.jpg
Dobri sravy2.jpg
Dobri sravy3.jpg

Аспірантка кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Інституту людини, Сергеєва Катерина, а також студенти Інституту, Бєлишева-Кімнатна Анастасія і Скакун Марко, протягом травня 2014 року проводять профілактичні заняття з підлітками у виховних колоніях по всій Україні.

Такі поїздки стали можливими завдяки тісній співпраці викладачів та студентів кафедри з Всеукраїнським громадським центром «Волонтер», та за підтримки Державної пенітенціарної служби України і Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). На разі, волонтери відвідали три заклади у мм. Ковель (19–20.05.14), Самбір (21.05.14) та Кременчук (26–27.05.14). Тема інтерактивних занять, які вони проводять з неповнолітніми засудженими: «Безпечна поведінка та планування майбутнього», адже саме побудова позитивної життєвої перспективи та загалом навички планування – це те, чого часто бракує підліткам для того, щоб по виходу з місць позбавлення волі бути успішними на своєму життєвому шляху. Протягом зазначеного періоду вже було охоплено близько 210 підлітків, які перебувають у виховних колоніях. Учасники таких занять є досить активними, з радістю зустрічають волонтерів, беруть участь у обговореннях, дискусіях, залюбки дивляться фільми та виконують вправи, що запропоновані тренерами.

Наступного тижня Катерина, Анастасія та Марк відвідають ще дві виховні колонії у мм. Мелітополь (3–4.06.14) та Куряж (5–6.06.14). До речі, колонія у м. Мелітополь – єдина дитяча колонія для дівчат. На наших студентів чекають нові учасники, новий досвід, нові враження. Такі тренінгові заняття є чудовою можливістю відпрацювати соціально-педагогічні навички та продемонструвати вже існуючі знання та вміння, що були здобуті впродовж навчання та волонтерської діяльності.