Директива

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

ДИРЕКТИ́ВА, и, жін. Керівна настанова вищої інстанції підлеглій. Ленінська резолюція «Про Радянську владу на Україні» стала директивою для всієї партії і відіграла історичну роль у розвитку української радянської культури (Комуніст України, 12, 1968, 58); — Директива прийшла, щоб хуторян усіх перетрусити, вогнестрільну й холодну зброю вилучити (Олесь Гончар, II, 1959, 156).

Сучасні словники

Директива (Європейський Союз)

  • Директива (англ. Directive) — тип законодавчого акта Європейського Союзу.

На відміну від постанови чи рішення, інструментів прямої дії, директива запроваджується через національне законодавство. Вона зобов'язує державу-члена у певний термін вжити заходів, спрямованих на досягнення визначених у ній цілей. Директиви — підпорядкований інструмент, вони повинні відображувати положення договорів, але вони так само, як і договори, мають верховенство над національним правом. Тож якщо якась країна не запровадила вчасно відповідну директиву до національного законодавства, вона однаково має силу закону в цій країні, і її порушення може бути оскаржено в Суді ЄС.

Директива,

  • ДИРЕКТИ́ВА, и, ж. Керівна настанова вищої інстанції підлеглій. Ленінська резолюція «Про Радянську владу на Україні» стала директивою для всієї партії і відіграла історичну роль у розвитку української радянської культури (Ком. Укр., 12, 1968, 58); — Директива прийшла, щоб хуторян усіх перетрусити, вогнестрільну й холодну зброю вилучити (Гончар, II, 1959, 156).


Див. також

  • Директива (программирование).
    У програмуванні термін «директива» (вказівка) по використанню схожий на термін «команда», так як також використовується для опису деяких конструкцій мови програмування (тобто вказівок компілятору або асемблеру особливостей обробки при компіляції)..

Директива - юридично обов'язковий акт, прийнятий компетентним органом ЄС, який належить до вторинного законодавства ЄС і є обов'язковим для кожної держави - члена ЄС, якій він адресований, щодо результату, який має бути досягнутий, однак залишає національним органам влади вибір форм та методів імплементації.

Наказ від 04.10.2004р. №578 "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо приведення положень проектів нормативно-правових актів з питань прямого оподаткування у відповідність до законодавства Європейського Союзу та вимог положень угод ГАТТ-СОТ"