Дик

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Дик, -ка, м. Дикій кабанъ. Чуб. Вх. Пч. II. 7.

Сучасні словники

"Словопедія"

дик іменник чоловічого роду, істота вепр діал. ДИК вигук; мол. Вираження самовихваляння, гордої самовпевнености, згоди зі співрозмовником. Непогано зроблено, молодець! - дик! БСРЖ, 176; ПСУМС, 22.

СЛОВАРЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ Упорядкував Борис ГРІНЧЕНКO

Дик, -ка, м. Дикій кабанъ. Чуб. Вх. Пч. II. 7.

Іноземні словники

Словари и энциклопедии на Академике

дик это:

ТолкованиеПеревод дик -а, ч., зах. Дикий кабан; вепр.

Великий тлумачний словник сучасної української мови. - "Перун". 2005.

Синонимы: дикий, ричард

дийя дикаїн Смотреть что такое "дик" в других словарях:

Дик — Дик многозначный термин: Фамилия Дик, Айзик Меер (1814 1893) еврейский писатель, автор коротких рассказов. Дик, Адольф Яковлевич советский конструктор бронетехники. Дик, Александр Яковлевич (род. 1949) советский и… … Википедия ДИК — Демократическая институционалистская коалиция партия полит., Эквадор ДИК Диксон код аэропорта авиа, Красноярский край Источник: http://www.vinavia.com/airports/18526071008676300.shtml ДИК дистанционный индукционный … Словарь сокращений и аббревиатур Дик — Айзик Меер (1814 1893) еврейский писатель. Автор свыше 300 рассказов и новелл, пользовавшихся в 60 70 х годах XIX века огромной популярностью и расходившихся в огромных для того времени тиражах. Поборник «просвещения», он ратует в своих… … Литературная энциклопедия ДИК — Англ. весовая мера кожи; 1 дик = 10 кожам = 1/2 ласта. Словарь иностранных слов, вошедших в состав русского языка. Чудинов А.Н., 1910 … Словарь иностранных слов русского языка дик — сущ., кол во синонимов: 4 • дикий (87) • половой член (38) • ричард (3) • … Словарь синонимов дик — Дик: дика свиня, дикий кабан [X] дикий кабан [23;VI,XIII] дикий кабан, вепр [20;1;2] … Толковый украинский словарь дик — іменник чоловічого роду, істота вепр діал … Орфографічний словник української мови Дик — (Dic) Иван Осипович [псевдоним; настоящая фамилия и имя Дическу (Dicescu) Йон] (май 1893, Бухарест, апрель 1938), деятель румынского рабочего движения, участник борьбы за Советскую власть в России. С 1909 в социалистическом движении, в… … Большая советская энциклопедия Дик — капитан, составитель руководства по стрельбе (1890). {Венгеров} … Большая биографическая энциклопедия ДИК — Иван Осипович (наст. фамилия и имя Дическу (Dicescu), Йон; май 1893 апр. 1938) деятель рум. рабочего движения, участник борьбы за Сов. власть в России. Род. в Бухаресте в семье рабочего маляра, окончил высшее коммерч. училище. В 1909 16 чл. Рум.… … Советская историческая энциклопедия Дик — (Санскр.) Пространство, Пустота. Источник: Теософский словарь … Религиозные термины Книги

Ілюстрації

Дик1.jpg Дик4.jpg Дик2.jpg Дик3.jpg

Медіа

Цікаві факти

Дикий кабан

Кожен мисливець мріє здобути дикого кабана, але зробити це не так просто. Кабан відноситься до сімейства свиней, але він не так нешкідливий як домашні тварини цього виду. Незважаючи на невеликий розмір, кабан дуже швидке і люте копитна, часом його відносять до хижаків, так як він нарівні з рослинною їжею вживає м’ясо. Примітно, що кабани можуть їсти змій, чия отрута на них не діє.

Кабани відкопують коренеплоди, обгризають корені дерев і ласують грибами. В Італії та на півдні Франції кабанів спеціально навчають знаходити під землею дорогий делікатес – гриби трюфелі.

У Африці мешкає різновид кабанів, звана бородавочники. Вони відрізняються невеликими розмірами, дуже видатними і гострими іклами, які систематично заточують об каміння і кору дерев. Через особливості місцевого ландшафту бородавочники живуть на відкритих площах, на відміну від своїх лісових побратимів – кабанів.

Можливо, з цієї причини бородавочники ведуть відокремлений спосіб життя, лише нестача харчування і шлюбний період змушують тварин збиратися в невеликі стада.

Самки кабана виношують дитинчат 16 місяців і народжують по 8-12 поросят, що не властиво іншим видам копитних. Тіло кабана захищає від холоду та спеки жорстка щетина. Тварини ведуть нічний спосіб життя, днем ??вони відпочивають, а ночами полюють. Кабан з допомогою іклів копає землю, обороняється і нападає на інших.

Протистояти кабану на полюванні нелегко. У стародавні часи вбивство кабана вважалося великим досягненням мисливця, часом це служило розвагою, а не життєвою необхідністю. У період Середньовіччя англійський монарх Генріх VIII ввів моду на кабанячу полювання. Отримати запрошення на це проведення часу було показником королівського розташування. Нераціональне знищення кабанів швидко привело їх на грань вимирання, але справа була вчасно виправлено. Дикий кабан тварина непримиренне і люте, особливо коли його загнали в глухий кут. Бувають випадки, коли кабан вбиває навіть тигра! Що б не постраждати на полюванні, потрібно мати не тільки гарну зброю, а й приділити пильну увагу своїм мисливським аксесуарам. Надежноеснаряженіе не раз послужить вам добру службу, що б від полювання залишилися приємні спогади і багаті трофеї. Більше читайте тут: [посиланняhttp://info-mir.com.ua/pro-dikix-kabaniv/]

Див. також

Материал из Википедии