Гудова Ірина Анатоліївна

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Гудової Ірини Анатоліївни групи ДОм-1-16-2.0д другого освітнього (магістерського) рівня денної форми навчання спеціальності «Дошкільна освіта» Педагогічного інституту з 20.11.2017р. до 10.12.2017р.

База для проведення практики: Спеціалізований НВК «ДНЗ – ЗНЗ» «Лілея» (Святошинський район, вул. Пушиної, 52)

Відомості про СНВК"Лілея"

Спеціалізований навчально-виховний комплекс «дошкільний навчальний заклад - загальноосвітній навчальний заклад «Лілея» Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації є правонаступником дошкільного навчального закладу № 816, який був відкритий в 1991році. Навчально-виховний комплекс “дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад “Лілея” функціонує з вересня 2001 року, а з 01.09.2005р. заклад освіти було реорганізовано в спеціалізований навчально-виховний комплекс з поглибленим вивченням англійської мови. Керівник закладу - Толмачова Тетяна Миколаївна. Заклад нараховує 6 дошкільни груп, 2 групи раннього віку та 4 класи початкової школи.

ЗАВДАННЯ 1

1. Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ

Для реалізації інформаційно-комп’ютерних технологій в закладі широко застосовуються різні технічні засоби, інтернет ресурси, програмне забезпечення для здійснення таких основних напрямках діяльності закладу:

 • управлінська
 • методична робота
 • навчальна робота

Дитячий садок має свій сайт, який постійно онвлюється, а також спільнота у Facebook. Для забезпечення управлінської діяльності та методичної роботи в закладі засобами ІКТ використовуються ліцензійні електронні програми та інтернет ресурси, серед яких:

 • Засоби корпоративної комунікації: E-mail (snvk.liley@gmail.com), Viber.
 • Комп’ютерна програма для розрахунку, обліку та аналізу харчування у дошкільних навчальних закладах
 • Веб-портал електронного запису дітей до дошкільних навчальних закладів міста Києва
 • Інформаційний ресурс «Освітня карта Києва»
 • ПЕДРАДА. Портал освітян України – електронні видання, каталоги, статті, публікації
 • КОЗА Онлайн: Дошкільний заклад - веб-програма з готовими шаблонами документів для всіх фахівців дошкільного навчального закладу
 • Office365, Microsoft Office
 • Створення занять та ігор за допомогою програм та додатків інтернет ресурсів

2.ІК- компетентності вчителів, вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування

Мною було проведено анкетування педагогів закладу з метою визначення рівня ІКТ - компетентності. Запитання анкети були направлені на вявлення рівня обізнаності та викоритання на практиці різнинх ІКТ техологій. За результатами анкетування педагогів можна зробити висновок, що більшість вихователів використовує лише інтернет ресурси як джерело інформації та для підготовки до заняття, компютер використовують для роботи у текстовому редакторі. Також, більшість вихователів навчилися використовувати ІКТ в роботі самостійно. Більшість педагогів активно користуються соціальними мережами. Позитивною стороною є те, що вони прагнуть вдосконалення своїх знань та навички з використання ІКТ в освіті.

3. ІТ інфраструктура СНВК "Лілея"

У СНВК "Лілея" функціонує компютерний клас, який налічує 15 компютерів. Стаціонарні компютери знаходяться у директора, вихователя-методиста, медичної сестри,діловода, практичного психолога. У кожному класі є компютери, інтерактивні дошки та поектори, також у музичній залі є проектор та екран для проектора. У кабінеті психолога є проектор та 5 планшетів для піскової терапії. В закладі є лкальна мережа та чотири точки доступу Wi-Fi, які охплюють Інтернет мрежею всю територію закладу. В кожній групі є багатофункціональні пристрої та в адміістративно-господарських приміщеннях є 2 багатофункціоальних пристрої та 3 ксерокси. Також у кожній групі є магнітофон для слухання музики, пісень та казок.

ЗАДАННЯ 2

Створення Google Календар для оптимізації та організації робочого часу керівника закладу.У перспективі календар буде використовуватися для налагодження роботи педагогів та адміністрації, тобто клендар буде спільнийдля всіх співробітників.

ЗАВДАННЯ 3

Проведення семінару (тренінгу) для вихователів з використання ІКТ в закладі освіти За результатами проведеного анкетування та опитування вихователів, а також в ході бесіди з керівником закладу та вихователем-методистом, вдалося виокреслити ряд питань, які доцільно було б винести на семінар. Був проведений тренінг для вихователів стосовно використання Google форм в методичній, управінській та навчальній діяльності.

ЗАВДАННЯ 4

Методичні рекомендації:
1) оснащення дошкільних груп інтерактивними дошками та ПК
2) Підвищити рівень ІКТ-компетентності вихователів: провести навчання з теми "Використання хмарних технологій в роботі педагога", "Використання сервісів для створення інтерактивних завдань"
3) створення корпоративної пошти;
4)створення віртуального методичного кабінету;
5)Індивідуальні консультації за запитом;
6)Система проблемних семінарів на основі вивчення освітніх потреб у використанні ІКТ;
7)Система майстер-класів, стажувань у педагогів компетентних в ІКТ;
8)Наради – семінари, тренінги;