Відброд

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Відброд, -ду, м. Наїстися до відброду. Наѣсться до отвала. Миргор. у. Слов. Д. Эварн.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

1.Наїстися до відброду(до отвала),переїсти.

Ілюстрації

Відброд1.jpg Відброд2.jpg Відброд3.jpg Відброд4.jpg

Медіа

Цікаві факти

Цікаві факти про переїдання

Розлади харчової поведінки характеризуються ненормальними особливостями харчування, які більш задовольняють не фізіологічні, а психологічні потреби. Найбільш поширеними розладами є нервова анорексія (стійке відсутність апетиту), нервова булімія ( «вовчий голод») і компульсивний переїдання (з'їдання великої кількості їжі за короткий час).

Нервова анорексія характеризується самокатуванням голодом, втратою ваги, нав'язливою боязню розтовстіти і перекрученими уявленнями про красу людського тіла.

Нервова булімія характеризується періодичним нав'язливим зловживанням їжею, після якого відбувається очищення різними засобами: через блювоту, за допомогою проносних засобів або екстремальних вправ.

Компульсивний переїдання є найбільш поширеним розладом харчової поведінки, яке характеризується частими випадками зловживання їжею, але не супроводжується примусовим позбавленням від вмісту шлунка.

У Сполучених Штатах близько 10 мільйонів жінок і одного мільйона чоловіків страждають однією з форм анорексії або булімії. Ще більше людей страждають від компульсивного переїдання. Ще 70 мільйонів людей в усьому іншому світі намагаються боротися з наслідками розладів харчової поведінки.

Сорок відсотків нових випадків захворювань на анорексію відбувається у дівчат у віці від 15 до 19 років. Це співвідношення зростала кожне десятиліття, починаючи з 1930 року.

Кількість зареєстрованих випадків захворювання на булімію у представниць жіночої статі у віці від 10 до 39 років в період між 1988 і 1993 роком потроїлася.

Нормальне що не шкодить здоров'ю підлітка або дорослої людини кількість їжі повинно містити близько 1800-2600 калорій в день. Під час одного епізоду хворобливого переїдання люди часто з'їдають в 20-25 разів більше цього кількість, що може перевищити 50 000 калорій, що приблизно можна уявити як цілу велику піцу пепероні, велику порцію морозива, упаковку печива, пакет чіпсів і цілий торт разом узяті. Хворі булімією можуть з'їдати таку кількість їжі кілька разів на день.

Страждаючі булімією зазвичай зловживають «забороняється їжею», такий як низькоякісна їжа з великим вмістом калорій, але з малою поживною цінністю або так званої «швидкою їжею», яку пропонує в ресторанах з великою пропускною здатністю.

Страждаючі булімією використовують проносне, вважаючи, що вони можуть захистити свій організм від надлишків їжі, позбавляючись від них таким чином. Проте, поживні речовини засвоюються в тонкому кишечнику, а проносне, в основному, спрацьовує тільки в великий кишці, і все що людина втрачає додатково - це вода. Страждаючі булімією часто передозуйте проносне, що призводить до запалення стінок кишечника, пошкодження ободової кишки, сильного зневоднення організму, і зниження рівня натрію і калію в організмі. Більш того, за іронією долі, зловживання проносними засобами часто призводить до запорів.

Нервова анорексія стала зростаючої проблемою за часів британської королеви Вікторії. Деякі дослідники висувають припущення, що їжа була однією з небагатьох сфер життя, які в тій чи іншій мірі контролювалися жінками. До того ж, жінок з надмірною апетитом дорікали в потуранні своїм бажанням і розбещеності. І, навпаки, тендітні, худі і бліді жінки вважалися взірцем жіночності і привабливості.

У людей, які страждають від розладів харчової поведінки, нерідкі випадки депресії, самотності, зловживання наркотиками або алкоголем, почуття неадекватності, надмірного збудження і незрозумілого гніву.

Дослідники припускають, що значну роль у розвитку розладів мовної поведінки грають генетичні фактори. Кровні родичі жінок, які страждають від анорексії в 11 разів більше схильні до ризику розвитку цього розлад, а родичі жінок, які страждають від булімії, більш, ніж в 4 рази частіше ризикують постраждати від нападів «вовчого голоду».

Часто розлади харчової поведінки пов'язують з нестабільними або порушеними сімейними відносинами. Проте, часто до виникнення цих проблем призводить занадто велика увага люблячих батьків, яку приділяють статурі своїх дітей.

Вчені вважають, що у деяких дівчат анорексія розвивається, через те що вони бояться розлучитися зі своїми батьками, особливо, з матерями. Вони намагаються їсти якомога менше, щоб затримати своє статевий розвиток і продовжити своє уявне перебування в дитинстві.

Британський лікар сер Річард Мортон (1637-1698) вважається першою людиною, які дав перший опис симптомів анорексії. До нас дійшли описи двох випадків: в одному з них дівчина була «сумної і неспокійної» і «плакала над книгами», у другому випадку це був хлопчик, «схильний до занадто старанно навчатися».

Интересные факты о расстройстве пищевого поведения

Джерела та література

Словарь української мови

Словник української мови

СЛОВАРЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ONLINE

Російсько-український словник фразеологізмів

Зовнішні посилання