Борова Катерина Володимирівна

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика

База практики: Навчально-виховний комплекс №141 «ОРТ»

НВК №141 "ОРТ"

Адреса: м. Київ, бул. Шамо 5.

Особливості закладу:

 • комунальний навчальний заклад "Навчально виховний комплекс №141 "Освітні ресурси та технологічний тренінг" міста Києва (дошкільний навчальний заклад - школа I ступеня - спеціалізована школа II ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов та інформаційних технологій - технологічний ліцей)";
 • виховує самостійність, лідерські якості, характер, силу волі та допомагає в розкритті талантів і обдаровань;
 • сучасні напрями спеціалізації веб-дизайн, архітектурне та ландшафтне проектування, інформаційні технології в економіці та бізнесі, тривимірне проектування, програмування, робототехніка та мікроелектроніка дають можливість учням отримати найсучаснішу освіту в області технологій, формують необхідні в житті навички та вміння, забезпечують високий рівень знань і допрофесійної підготовки.

Завдання 1

Mcaticon.png
Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі
Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником освітнього закладу та його заступниками

Для аналізу освітньої політики з питань впровадження ІКТ в Навчально-виховному закладі №141 "ОРТ" було проведено інтервю з заступником керівника освітнього закладу.

Посилання на інтерв'ю: https://drive.google.com/file/d/14BB4PlW74NYtJe8s4Q812ivxQFINaydy/view?usp=sharing

ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування

Для аналізу рівня сформованості ІКТ компетентності педагогічних працівників було проведене анкетування.

Посилання на анкету: https://forms.gle/wonaaoGjTHnK6qqq5

Результати анкетування: https://docs.google.com/forms/d/1BBjaVVPAwoOxWySSDiNY9isLw1_TQxN4B-4-uHJMPaI/edit?no_redirect=true#responses

За результатами анкетування можна зробити висновок, що педагогічні працівники НВК №141 вважають ІКТ невід'ємною частиною їх педагогічної діяльності. Також вони зазничили, що користуються ІКТ-технологіями на різних етапах уроку, це підвищує рівень інтересу та успішність учнів. Найчастіше проблеми виникають з технічним обладнанням та Інтернетом, з відсутністю достатньої кількості часу на опрацювання нових ресурсів та створення матеріалів з використанням ІКТ. Проте, незважаючи на всі труднощі, вчителі готові навчатися та підвищувати власну педагогічну компетентність.

Аналіз ІТ інфраструктури освітнього закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

Апаратне забезпечення:

 • 4 сервера
 • 30 роутерів
 • 270 комп'ютерів (з них 130 ноутбуків)
 • 19 мультимедійних дошок, 35 екранів, 45 проекторів
 • 40 камер відеоспостереження
 • обладнання для відеомонтажу
 • 8 3d принтерів
 • обладнання для фото-відео лабораторії
 • обладнання для 2-х лінгафонних кабінетів
 • графічні планшети, планшети
 • обладнання для CISCO:
  • 9 роутерів
  • 9 маршрутизаторів
  • 9 брандмауерів

Обладнання для проведення уроків інформаційних технологій:

 • Arduino
 • Raspberry Pi

Програмне забезпечення

В освітньому процесі НВК використовується ліцензійне програмне забезпечення Windows 10, Office 16, програмне забезпечення від Visual Studio, SolidWorks, Autodesk 3D Max, ArchiCAD, а також використовуються вільне програмне забезпечення, що розповсюджується під ліцензією GNU GPL. Зокрема це Blender — пакет для створення тривимірної комп'ютерної графіки, що включає засоби моделювання, анімації, рендерінгу, після-обробки відео; GIMP (The GNU Image Manipulation Program) — растровий графічний редактор; Inkscape — вільний редактор векторної графіки з можливостями, подібними до можливостей Illustrator, Freehand, CorelDraw, або Xara Xtreme та інше ПЗ.

Вчителі англійської мови та івриту використовують платформу «Duolingo» для шкіл. Duolingo - це безкоштовна платформа для вивчення десятків мов і краудсорсінгових переказів. При цьому вивчення мов побудовано на принципі Гейміфікація - просуванню від рівня до рівня, заробляючи бали. Для кожної мови є не менше 25 рівнів. Учні мають можливість вивчати іспанську, французьку, італійську, німецьку, турецьку, японську та багато-багато інших мов. Duolingo — це найпопулярніший у світі спосіб вивчити мову, що доступний у понад 100 країнах.

На уроках інформаційних технологій використовується апаратна обчислювальна платформа для аматорського конструювання Arduino, основними компонентами якої є плата мікроконтролера з елементами вводу/виводу та середовище розробки Processing/Wiring на мові програмування, що є спрощеною підмножиною C/C++. Arduino може використовуватися як для створення автономних інтерактивних об'єктів, так і підключатися до програмного забезпечення, яке виконується на комп'ютері. На основі Arduino учні розробляють навчальні приклади, роботів, системи спостереження і безпеки, аналоги систем типу «розумний дім», гірлянду з "біжучими вогнями", цифровий кодований замок, дистанційний пульт для керування побутовими пристроями, систему для автоматичного поливання квітів тощо.

Також на уроках інформаційних технологій учні вчаться програмувати одноплатні крихітні комп'ютери Raspberry Pi .

Інформаційне забезпечення

Інформаційно-освітнє середовище представлено сайтом школи, який реалізує її освітню політику.

Сайт НВК 141 "ОРТ": http://www.ortlyceum.kiev.ua/

Сторінки в соціальних мережах:

https://www.facebook.com/NVK141ORT/

https://www.youtube.com/channel/UCO8-vKbLYEUCew4DEA5yEFA

https://www.instagram.com/

Навчально-наукове забезпечення

Ліцей працює у рамках Всеукраїнського експерименту "Створення та апробація методичної системи навчання основам робототехніки як складової STEM-освіти" Вчителями ліцею були створені навчальні програми з допрофільного та профільного навчання, які отримали відповідний гриф Міністерства освіти і науки України. Відповідно закуплено необхідне забезпечення для реалізації проекту. Заклад співпрацює з мережевою академією Cisco. Що надає можливість вчителям та учням безкоштовно навчатись на професійних курсах з мережних технологій, з мережної безпеки та кібербезпеки. При успішному закінченні слухачі курсів отримують Сертифікати.

ІT спеціалізації навчального закладу:

 • проектування сайтів та мобільних додатків;
 • архітектурне та ландшафтне проектування;
 • інформаційні технології в економіці та бізнесі;
 • тривимірне моделювання та анімація;
 • комп'ютерні мережі та кібербезпека.

Завдання 2

Mcaticon.png
Створення е-ресурсу

Відповідно до потреб закладу освіти, а саме недостатньої бази знань щодо цифрових інструментів організації дистанційного навчання, я вирішила створити блог "Онлайн-ресурси для дистанційного навчання".

Посилання на блог: https://distancelearninginschool.blogspot.com/

Інтерфейс блогу

Завдання 3

Mcaticon.png
Проведення тренінгу

Ми (я та Герасименко Катерина) вирішили провести тренінг для вчителів щодо застосування цифрових технологій в педагогічній діяльності в незвичній формі, а саме створити вебінар та розмістити його у вільному доступі на платформі YouTube. Це стане корисним не тільки для працівників НВК №141, а й для всіх бажаючих, хто хоче підвищити свій рівень знань та умінь з новітніх ІКТ-технологій.

Вебінар "Використання цифрових технологій в освітньому процесі"

Посилання на презентацію до вебінару: https://www.canva.com/design/DAEKYkbI7Ks/wfsHJtIpJEgWmQxbV7Bciw/view?utm_content=DAEKYkbI7Ks&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishpresent

Завдання 4

Mcaticon.png
Методичні рекомендації
Методичні рекомендації1.png