Бойниця

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Бойниця, -ці, ж. Бойница. К. Бай. 71.Те саме що Бійниця

Сучасні словники

Бойниця(БІЙНИ́ЦЯ), і, жін. Отвір для стрільби у стіні оборонної споруди, бронепоїзді і т. ін.Служить для ведення вогню з укриття по заданому напрямку. Найчастіше зустрічаються в фортечних мурах і вежах. Розміри залежать від застосовуваної зброї. На відміну від амбразури бійниці призначені для ведення вогню з ручного зброї (рушниця, автомат, пістолет і т. Д.). Зазвичай в бійницях немає ніяких додаткових захисних пристроїв, а в амбразури є. Стояло те дворище у степу проти місти і грізно дивилося на його своїми бійницями (Панас Мирний, IV, 1955, 15); Будинок став фортецею, кожне вікно — бійницею (Олександр Бойченко, Молодість, 1949, 49).

Ілюстрації

Бойниця 1.jpg Бійниця 2.jpg Бійниця 3.jpg Бійниця 4.jpg

Медіа

Цікаві факти

Бо́йніце (словац. Bojnice, нім. Weinitz, угор. Bajmóc) — місто в Тренчинському краї, західна Словаччина, що розміщене біля підніжжя гір Стражовске Врхи. Населення близько 5 тис. осіб.

У місті розташований великий бальнеологічний курорт, що функціонує з XVI століття. Відомий у всьому світі своїм «Замком з привидами» і одним з найбільших зоопарків Європи.

Місто Бойніце розташоване серед прекрасних лісистих гір на висоті 290 м над рівнем моря біля східного підніжжя гори Мала Магура, за 180 км на північ від Братислави.

У місті знаходиться один з найкрасивіших замків Словаччини, який часто називають Замком з привидами. Бойницький замок — національна пам'ятка культури Словаччини, побудований 1113 року. Колись він належав роду Палфі. Таємничі легенди і романтичні історії пов'язані з цим замком. Його оточує парк з могутніми деревами. До парку примикають ботанічний сад, зоопарк і печера замку.

Курорт працює цілий рік, температура води 25-47 °С. Термальні сульфідні води 9 мінеральних джерел і сульфідний мул застосовуються для ванн. Клімат в Бойнице помірний континентальний, м'який, сухий.

Тут лікують захворювання нервової системи і рухового апарату.

Джерела та література

Бойниця // Енциклопедичний словник Брокгауза і Ефрона: в 86 т. (82 т. І 4 доп.). - СПб., 1890-1907. Закриття для стрільців // Військова енциклопедія: [в 18 т.] / За ред. В. Ф. Новицького [и др.]. - СПб. ; [М.]: Тип. т-ва І. Д. Ситіна, 1911-1915. Словник української мови: в 11 томах. — Том 1, 1970. — Стор. 179.

Зовнішні посилання

http://slovopedia.org.ua/93/53393/831408.html https://zik.ua/news/2017/01/24/tsogorich_u_lvovi_vizmutsya_za_vysokyy_zamok_1030771 https://www.kyiv-fortress.org.ua/okremi-oboronni-sporudi