Блудниця

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Блудниця, -ці, ж. Блудница. Вона була всесвітня блудниця з малих літ. Драг. 132.

Сучасні словники

БЛУ́ДНИ́ЦЯ, і, жін., заст. Жіночий рід до блудник (Розпутна, розпусна людина. ). — Сама вона блудниця зроду, як і мати її була (Нечуй-Левицький, II, 1956, 19). http://sum.in.ua/s/bludnycja Загальне тлумачення Блудниця – це жінка, що веде розпусний, порочний спосіб життя, саме в такому значенні слово уперше вживалося в Біблії. При цьому під розпустою малася на увазі не стільки безладне статеве життя, скільки ідолопоклонство і відмова від християнської віри. Слово «блуд» походить від праслов'янського кореня, у багатьох слов'янських мовах є інші похідні:


У словенській і хорватському означає «помилка». У чеській і польській – «оману». У російській мові є однокореневі слова без лайливого відтінку: заблукати, блукати, оману. Поняття Що таке "блудниця" в розумінні минулих епох і в сучасному розумінні? Згідно Священного писання, це жінка, яка віддається злу і порушує божественні запису. У сучасному світі блудниця – це жінка, ведуча неналежний спосіб життя змінює чоловіка або вступає в безладні інтимні стосунки. Чоловічий варіант – розпусник. Зауважимо, що біблійний сенс був змінений і конкретизований – якщо в давні часи розпусти приписувалося безліч вад, то наші сучасники сприймають лише один – хіть.


Цілий клас «непотрібних жінок» - куртизанок - існував в Палестині, Шумері, Вавілоні. Нерідко на подібний шлях їх штовхала крайня бідність. http://yrok.pp.ua/serednya-osvta/11636-bludnicya-ce-hto-taka.html

Ілюстрація

bludnicya-ce-hto-taka_952.jpeg


{{subst:Шаблон:Словник Грінченка і сучасність|підрозділ=Інститут мистецтв}}