Безлистий

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Безлистий, -а, -е. Не имѣющій листьевъ, безлистный. Садок вже безлистий. МВ. II. 131. Безлиста акація. Левиц. І. 91.

Сучасні словники

Академічний тлумачний словник: БЕЗЛИСТИЙ, а, е. Який не має листя. Котючий вітер низався поміж деревом безлистим (Вовчок, І, 1955, 203); Схилились берези безлисті, А вітер у гаї завив (Граб., II, 1959, 414); Рідкі безлисті віти не могли як слід сховати його від ворожих очей (Шиян, Гроза.., 1956, 83).

Синоніми

ГО́ЛИЙ (який не має рослинності, волосся, шерсті, пір’я, листя тощо), ОГО́ЛЕНИЙ, ГОЛІ́СІНЬКИЙ підсил.,НАГИ́Й заст.;ЛИ́СИЙ, ПОЛИСІ́ЛИЙ (який не має волосся, рослинності);

Цитати української літератури з використанням слова безлистий

"Садок вже безлистий, а не пустий, добіляються полотна, розстелені по землі, і нитки розвішані по дереві; сушаться на сонці грушки й яблука на тичках тоненьких; у городі гурки, на насіння зоставлені, жовтіють та гарбузи…" (Вовчок Марко - Три долі).

"— А «сусідній» ліс до чого? — спитав його Сава з глумливим усміхом, вказуючи головою на безлистий ліс, що стояв недвижно, мов вкопаний" (Кобилянська Ольга Юліанівна - Земля).

"Знов кермек цвіте, і солонець стелеться темно-зелений, безлистий, мабуть, зрідні скупій тундровій рослинності або тій, що, можливо, росте десь на Марсі." (Гончар Олесь Терентійович - Людина і зброя).

Ілюстрації

Derevo291122.jpg Trees291122.jpg

Медіа

Зовнішні посилання

https://slovnyk.ua/index.php?swrd=безлистий

https://uk.worldwidedictionary.org/безлистий

https://slova.com.ua/word/безлистий