Бабодур

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Бабодур, -ра, м. Волокита, ловеласъ. Левч. 14. См. бабій 1.

Сучасні словники

Тлумачно-стилістичний словник української мови:

Бабоду́р, -а, чол., зневаж. Залицяльник, зальотник, дуридівчат, ловелас.

Баболюб, -а, ч., зневажл. Те саме, що бабій.

1. Не одна дівчина гарячими слізками вмилась від його кохання. Бабодур! Та хіба Улянці те втовкмачиш? (Андрій Бондарчук, «Стежка до хати»).

2. З цього приводу у Бруно Ферреро є чудова притча. Господар присів біля хати. Пройшов один подорожній і подумав, що, мабуть, цей чоловік присів, аби роздивлятись чужих жінок. Пройшов другий і вирішив, що той сидить, бо не хоче працювати. А третій подорожній зробив висновок, що чоловік біля хати присів перепочити після важкої роботи. Тож автор підсумовує, що, напевно, за думками цих людей можна охарактеризувати їх самих. Перший — бабодур, другий — ледащо, ну, а третій — працелюб (Олег Миколайчик, «„Юр’їв день” у Львові», інтернетгазета «Збруч»).]

Ілюстрації

Бабник 1.jpg Бабник 2.jpg Бабник 3.jpg Бабник 4.jpg

Медіа

Чоловік-бабій [1]

Див. також

Ознаки бабодура: [2]

1. Він постійно робить вам компліменти. Хто ж не любить похвалу? Приємні лестощі завжди тішить жіноче самолюбство і підвищує самооцінку. Але вас повинні насторожити занадто часті компліменти. Коли він буквально обливає вас похвалою з голови до ніг, прийміть це до уваги. Особливо це відноситься до зовнішності. Бабії вихваляють НЕ вашу душу, а попу, стегна, груди, очі. Словом, внутрішній світ їх мало цікавить.

2. Він зустрічається з вами в один і той же час. Навіть у вихідні ваші побачення проходять чітко за розкладом. Можливо, ваш хлопець дійсно зайнятий на роботі і змушений викроювати час для побачень. Або весь інший час у нього зайнятий іншими дівчатами.

3. Він ставить пароль на телефон і комп'ютер. Так, дівчата не повинні всюди пхати свого носа. Але якщо хлопцю нічого приховувати, навіщо йому блокувати всі на світі. Можливо, він не хоче, щоб ви побачили його листування з іншими дівчатами або гарячі фотографії з ними ж.

4. Він може надовго зникнути з поля зору. Дівчата практикують подібний прийомчик. Вони таким чином хочуть підігріти інтерес хлопця. Але сильна стать подібними штучками не займається. У чоловіка або аврал на роботі, або він зайнятий спілкуванням з іншими пасіями. Словом, це просто нелюдяно зникати, нічого не сказавши.

5. Він фліртує з іншими жінками у вашій присутності. Відразу червоне світло. Такий чоловік любить увагу протилежної статі, він заради неї живе. Коли ваш коханий надає недвозначні знаки уваги іншим жінкам, він натякає на свою донжуанському сутність.

Зовнішні посилання