Антонюк Лілія Романівна

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Дитяча науково-технічна студія Robox

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Антонюк Лілії Романівни VІ курсу Педагогічного інституту денної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Дошкільна освіта».

https://bit.ly/2AeEAbg

Студія.png

1. Моніторинг впровадження ІКТ в науково-технічній студії Robox

1.1 Інтерв’ю з працівниками студії

Для аналізу стану впровадження ІКТ в закладі було проведене інтерв’ю з працівниками закладу. Такий вид моніторингу дав змогу проаналізувати рівень впровадження ІКТ в роботу студії, та оцінити уміння працівників правильно використовувати наявні ресурси.


«Яку роль відіграють ІКТ у вашій роботі?»
 • Директор: Наша студія є сучасним закладом і без використання ІТ ми б взагалі не могли функціонувати в такому вигляді, як є на сьогоднішній день. Використовуючи можливості технологій я можу керувати всіма робочими моментами, контролювати якість роботи не вмішуючись в робочий процес. Завдяки гаджетам та підключенню до мережі Інтернет, у мене є змога працювати на відстані і бути у постійному доступі для своїх працівників.
 • Адміністратор: Завдяки тій техніці, яку ми використовуємо, я звільнений від зайвих папірців. Значно легше знаходити, коректувати, вносити та передавати інформацію, коли це все відбувається з комп’ютера чи смартфона. Це надзвичайно важливо, адже ми легко можемо зв’язатися і з клієнтами, і з колегами, і з іншими партнерами нашої студії.
 • Ментор: Загалом весь процес роботи в групі супроводжується ІТ, вже з самого початку заняття я маю змогу використовувати фото, відео та аудіо-матеріали для якіснішої подачі матеріалу. Далі, підчас творення конструкції ми використовуємо електронні інструкції, потім планшети з додатками для програмування. Як Ви могли б зрозуміти, без цих всіх приладів все виглядало б трохи інакше і, мабуть, менш цікаво.

Робокс.png

1.2 Анкентування працівників

Також проведене анкетування працівників закладу для виявлення конкретної проблеми в роботі з ІКТ інструментами. Анкету можна переглянути за посиланням: https://goo.gl/forms/Mzk0V7fzMqRm1s0h2
За результатами анкетування було виявлено, що у працівників середній рівень володіння ІКТ інструментами та обрано напрям подальшої роботи на тренінгу-практикумі.

1.3 Аналіз ІТ інфраструктури студії

 • Персональні системи та периферійне обладнання:
  1. утбук – 1 – для роботи адміністратора, 1- для роботи менторів, 3 - навчальні ноутбуки, для програмування конструкцій.
  2. планшет – 4 - iPad Air 2 – для програмування конструкцій, фото та відео-зйомки.
  3. принтер – 1
  4. памера спостереження з on-line підключенням.
 • Мережева інфраструктура:
  1. В студії є точка доступу WiFi.
 • Програмне забезпечення
  1. операційны системи: Windows Home 10, iOS 12
  2. антивірус: ESET Smart Security Premium
  3. браузери: Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari
  4. офісна програма: Microsoft Office 365
  5. LEGO MINDSTORMS, EV3 Programming, WeDo 2.0
  6. Viber, Skype, Telegram
 • Мультимедійне обладнання
  1. проектор – 1 для демонстрації інструкцій, фото та відео- матеріалів.
  2. телевізор – 1 для демонстрації інструкцій, фото та відео- матеріалів.

2. Творче завдання

 • Для популяризації нашої студії в соціальних мережах, створена сторінка в мережі Instagram. На якій користувачі можуть детальніше ознайомитися з з роботою студії Robox, а також оримати он-лайн консультацію.

@Robox_famili
8.png 6.png

 • Також, для зручності спілкування працівників, створено закритий чат в Telegram. Ві необхідний для швидкого обміну інформації.

3. Семінар-практикум «Оптимізуємо роботу в Google Таблицях»

Після проведеного опитування працівників студії, я вирішила провести семінар практику по вдосконаленню роботи з Google Таблицями, адже саме цей сервіс використовується для Керування групами, продажу абонементів, журналом відвідувань, каси і т.д. Проте, після аналізу наявних таблиць, я зробила висновок, що необхідно спільно з менеджером, адміністратором та ментором створити шаблони таблиць, впорядкувати їх та оптимізувати роботу. Було обрано напрямки, які значно полегшать орієнтування та пошук в таблицях.
7.jpg

«Оптимізуємо роботу в Google Таблицях»
 • План
  1. Закріплення рядків та стовпців
  2. Групування Рядків та стовпців
  3. Додавання та видалення коментарів
  4. Автозаповнення та підсумовування

Під час проведення практикуму були використані матеріали з сайту: Підвищення ІК-компетентності студентів та викладачів КУ ім. Бориса Грінченка

 • Результати

Після проведеного семінару-практикуму робота з Google Таблицями стала для працівників набагато зручнішою та швидшою.
Також було створено анкету для закріплення результатів та отримання відповіді про користь проведеного семінару-практикуму.
5.png
Результати опитування:
4.png 3.png 2.png 1.png

4. Корисні поради в роботі з ком'ютером (методичні рекомендації)

 1. Очистіть робочий стіл від непотрібних іконок.
  Якщо ви звикли зберігати на робочий стіл документи, то розсортуйте їх по папках і візьміть за звичку саме так і поступати надалі. Наприклад, створіть папку «Вхідні» і всю інформацію, що надходить зберігайте туди. Бардак, в тому числі і на жорсткому диску – перший ворог ефективності, ви можете витратити купу часу на пошуки якогось потрібного файлу або папки. Є, звичайно, таке поняття, як «творчий безлад», але ефективність і продуктивність воно не збільшує. До речі, якщо ви, все ж, любите оперувати файлами на робочому столі, то вам є сенс встановити програму для використання відразу декількох робочих столів і кожен з них відвести під певні потреби. Є така хороша програма Dexpot, спробуйте.
 2. Налаштуйте екран.
  Якщо ви працюєте в темний час, то обов’язково включіть світло. Зменшіть яскравість монітора (або ж поставте сірий або чорний фон, якщо ви працюєте в таких програмах, як AutoCAD або Photoshop, наприклад). Це допоможе зняти зайву напругу з очей і зберегти ваш зір.
 3. Видаліть непотрібні програми.
  Часто буває так, що ми пробуємо нові цікаві програми, але вони не приживаються, а видаляти ми їх забуваємо. Тим часом, при установці вони мають звичку прописуватися в реєстрі, в меню «Пуск» і створювати купу непотрібних папок і файлів в самих різних місцях. Тому не забувайте видаляти непотрібні програми, і краще за все через спеціальну утиліту-uninstaller, наприклад, Revo або Iobit Uninstaller.
 4. Забезпечте швидкий доступ до часто використовуваних програм.
  Як мінімум, це полягає в очищенні та налаштування ярликів меню «Пуск» або виносу потрібних програм в панель швидкого доступу поряд з цим меню. Існують так само спеціальні програми для організації швидкого доступу, наприклад, RocketDock або Krento.
 5. Автоматизуйте все, що тільки можна.
  Використовуйте автоматичні перемикачі розкладки типу Punto Switcher, програми для управління комп’ютером жестами миші, запуск потрібних програм за розкладом і тому подібні речі.
 6. Не забувайте час від часу проводити оптимізацію комп’ютера – очищення від сміття, від тимчасових файлів, дефрагментації і так далі. Для проведення більшості операцій по очищенню добре підходить проста і безкоштовна програма CCleaner, але у неї є і більш просунуті аналоги.