Амбитний

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Амби́тний и амбі́тний, -а, -е.

Сучасні словники

АМБІ́ТНИЙ, а, е. Самолюбний; гордий; честолюбний. Він був молодий іще, амбітний, бажав життя і його радощів (Фр., VII, І951, 333); І сам Карпо Цар, дарма, що був амбітний і гонористий, — раптом став благати Василя Івановича (Ю. Янов., II, 1958, 267).

Амбі́тний, а, е. Честолюбивый, тщеславный. Желех.

Ілюстрації

Амбітний1.jpg Амбітний2.jpg Амбітний3.jpg

Медіа


Цікаво

Що таке амбіції? В основному поняття амбіцій тісно пов’язують із самореалізацією і втіленням своїх намірів у дійсність. Вважається, що амбітна людина прагне задовольнити свої потреби, ніколи не залишає індивідуальних цілей. При цьому зовсім не обов’язково бути егоїстично налаштованої особистістю і забувати про інтереси оточуючих людей. Можна реалізовувати власні амбіції і при цьому залишатися чуйним і делікатною людиною.

Що таке амбіції? Перш за все, до амбіціям слід віднести індивідуальні прагнення та наміри. Коли у людини відсутні особисті амбіції, його життя стає нудною і нецікавою. Амбіції дозволяють нам рости і розвиватися як особистості, беручи до уваги власну індивідуальну сутність. Амбітна людина ніколи не дозволить собою маніпулювати, використовувати себе для чужих цілей і вигод. Наявні перемоги і досягнення позитивним чином впливають на формування нових амбіцій. Людина лише тоді починає відчувати себе впевнено, коли знає, що зможе досягти своїх планів і цілей. Амбіційність в характері передбачає, що особистість-самостійна і незалежна.

Див. також

АМБІТНИЙ у словнику Амбіції у психології Тест "Наскільки ти амбітна?"

Джерела та література

1.Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.:

2.Наукова думка, 1970—1980. — Т. 1. — С. 38.